ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

4 راز در طراحی خانه های کوچک

kianborna

arian

در نظر بسیاری از افراد طراحی خانه های کوچک امری چالش بر انگیز می باشد. به واقع شاید این چنین باشد. بدون شک طراحی خانه های بزرگ نسبت به طراحی خانه های کوچک امری چالش برانگیز می باشد، اما ایده های زیادی نیز برای طراحی خانه های کوچک وجود دارد که استفاده از آن ها می تواند در طراحی فضایی زیبا به شما کمک می کند. آیا تا به حال با این چالش رو به رو بوده اید؟ اگر به دنبال اجرای نکات لازم در طراحی خانه و آپارتمان های کوچک هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. به یاد داشته باشید که ایده هایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می دهید باید هم از لحاظ کاربردی و هم زیبایی شناسی مورد توجه قرارگیرند.

%عکس - 4 راز در طراحی خانه های کوچک

توجه به کاربردی بودن طراحی

یکی از نکات مهمی که در هنگام طراحی خانه های کوچک باید به یاد داشته باشید، استفاده از ایده هایی است که علاوه بر زیبایی جنبه کاربردی نیز داشته باشند. یکی از نکات مهمی که در طراحی خانه های کوچک باید به آن توجه کنید عدم استفاده از وسایل زیاد و ایجاد هرج و مرج می باشد. آیا می دانستید اگر فضای مورد نظر که نسبت به طراحی آن اقدام کرده اید، هرج و مرج داشته باشد طراحی و دیزاین خود را به خوبی نشان نمی دهد؟ بنابراین در قدم اول  توجه به ایجاد فضایی مرتب و عاری از هرگونه هرج و مرج نکته مهمی است  که باید به آن توجه داشته باشید. در جهت اجرای یک طراحی کاربردی بهتر است هر وسیله درست در سر جای خود قرار بگیرد. برای مثال در هنگام چیدمان وسایل اگر هر وسیله ای درست در سر جای خود قرار بگیرد، تقسیم بندی فضای اتاق به خوبی مشخص می شود و همین نکته در طراحی خانه های کوچک بسیار حائز اهمیت می باشد.

%عکس - 4 راز در طراحی خانه های کوچک

استفاده از ایده های خلاقانه برای ایجاد فضای نگهدارنده

یکی از بزرگترین چالش هایی که در هنکام طراحی خانه های کوچک با آن رو به رو خواهید شد، استفاده بهینه از فضا و هم چنین ایجاد فضایی مناسب برای نگهداری از وسایل می باشد. بدون شک نه تنها در خانه های کوچک بلکه در طراحی خانه های بزرگ نیز علاوه بر کابینت و کمد های لباسی باید به دنبال روش های دیگری برای نگهداری و قرار دادن وسایل نیز باشید. در این جهت استفاده از ایده های خلاقانه می تواند به شما کمک کند. به این منظور این امکان برای شما وجود دارد که از هر قسمتی در خانه برای ایجاد فضایی در جهت نگهداری از وسایل استفاده نمایید. برای مثال استفاده از شلف ها و سبدهای تزئینی می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده باشد. استفاده از سبدهای تزئینی نه تنها در ایجاد فضای اضافه برای نگهداری از وسایل بلکه در زیبایی خانه نیز تاثیرگذار می باشد. استفاده از فضای زیر تخت  نیز می تواند از ایده های کاربردی در طراحی اتاق خواب و ایجاد فضای بهینه در نگهداری وسایل باشد.

بخوانید!  تجهیزات آشپزخانه کن

%عکس - 4 راز در طراحی خانه های کوچک

استفاده از وسایل کاربردی و دو منظوره

اگر قصد انتخاب وسیله در خانه های کوچک داشته باشید، چه نوع وسایلی انتخاب می کنید؟ آیا در این شرایط تنها به زیبایی آن فکر می کنید یا کاربردی بود وسیله را نیز در نظر می گیرید؟ از نکات کلیدی و طلایی که در هنگام طراحی خانه های کوچک باید به آن توجه داشته باشید، کاربردی بودن وسیله ای است که قصد استفاده از آن را دارید. استفاده از وسیله های دو منظوره بهترین گزینه هایی است که می توانید انتخاب نمایید. برای مثال استفاده از مبلمانی که در زیر آن فضایی برای نگهداری از وسایل تعبیه شده است و یا نمونه ای از مبلمان که قابلیت تخت خواب شدن دارند از گزینه های مناسبی است که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - 4 راز در طراحی خانه های کوچک

استفاده از المان های تزئینی

آخرین نکته که در این جا باید به آن اشاره کنیم، استفاده صحیح از المان های تزئینی می باشد. به یاد داشته باشید که اگر در خانه ای کوچک زندکی می کنید بهتر است فکر استفاده از المان های تزئینی بزرگ را فراموش کنید. در این میان استفاده از انواع وسایل تزئینی سنتی که اندازه بزرگی دارند نیز انتخاب مناسبی برای  استفاده در طراحی خانه های کوچک نمی باشد. اما این بدان معنا نیست که استفاده از المان های تزئینی را فراموش کنید، بلکه نکته مهم استفاده صحیح از آن ها می باشد. بنابراین نتیجه می گیریم که بهتر است فکر استفاده از وسایل تزئینی در ابعاد بزرگ را فراموش کنید. در این میان استفاده از وسایلی مانند انواع فرش، کوسن و شال مبل، المان های تزئینی دیواری و آینه های تزئینی، استفاده از بشقاب های تزئینی، شمع، قاب عکس و گل و گلدان می توانند گزینه های مناسبی برای استفاده در طراحی خانه های کوچک باشند.

بخوانید!  معرفی کانتر چوبی

نکات پایانی

آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که در خانه های کوچک زندکی می کنید؟ آیا در هنگام طراحی خانه خود به چالش رو به رو بودید؟ به نظر شما بزرگترین مشکلی که ممکن است در هنگام طراحی خانه های کوچک با آن رو به رو شوید چیست؟ ان چه که در این مطلب از ساختمانچی برای شما گرداوری کردیم، کلیدی ترین نکاتی است که در هنگام طراحی خانه های کوچک باید به آن توجه داشته باشید. بدون شک توجه به این موارد می تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند. اگر شما نیز تجربیاتی در این زمینه دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید. هم چنین در صورتی که علاوه بر نکات ذکر شده چالش های دیگری نیز در این زمینه وجود دارد، می توانید با ما در ساختمانچی به اشتراک بگذارید. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *