ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

kianborna

arian

دلایل زیادی برای تمایل به زندگی در آپارتمان های کوچک وجود دارد. برای مثال قیمت اجاره این آپارتمان ها به نسبت کم تر بوده و معمولا زندگی در آن ها برای خانواده های کم جمعیت راحت می باشد. با این حال برای بسیاری از افراد طراحی دکوراسیون چنین آپارتمان هایی امری دشوار و چالش برانگیز می باشد. اشتباهی که بیش تر افراد در طراحی آپارتمان های کوچک با آن روبه رو می شوند این است که تصور می کنند به دلیل کوچک بودن آپارتمان باید از طراحی سبک مینیمالیست استفاده نمایند. اما این تصور درست نیست. کوچک بودن آپارتمان محل زندگی شما به این معنی نیست که نمی توانید سبک دلخواه خود را در آن پیاده سازی کنید. به همین منظور در این جا نکاتی برای طراحی آپارتمان های کوچک و تبدیل آن به محیطی دلنواز ارائه خواهیم کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از رنگ های روشن

استفاده از طیف رنگی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این گونه آپارتمان ها بهتر است از رنگ های روشن استفاده نمایید، چرا که این رنگ ها باعث بزرگ تر نشان دادن خانه می شوند. این در حالی است که استفاده از رنگ های تیره تاثیری مخالف دارد. استفاده از رنگ های خنثی مانند رنگ بژ و رنگ سفید نیز انتخاب های مناسبی تلقی می شوند.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

ساخت کمدهای عمودی

اگر در نظر دارید نهایت استفاده از فضای آپارتمان خود را داشته باشید، ساخت کمدهای عمودی این امکان را برای شما فراهم می کند. این کمدها با اشغال کم ترین فضا، بهترین فضای ممکن برای نگهداری از وسایل را فراهم می کنند. استفاده از قفسه های کتاب، جایگزینی انواع درب قدیمی با درب های کشویی نیز از ایده هایی هستند که می توا از آن ها در طراحی آپارتمان های کوچک استفاده کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از مبلمان و وسایل چند منظوره

سعی کنید به دنبال وسایلی باشید که بتوانید از آن ها استفاده چند منظوره داشته باشید. برای مثال به جای استفاده از مبلمان هایی با ابعاد بزرگ، می توانید از انواع کاناپه هایی که قابلیت تخت شدن دارند، استفاده نمایید. در قسمت زیرین برخی از انواع مبلمان ها نیز محلی برای قرار دادن وسایل اضافه تعبیه شده است. استفاده از چنین مبلمانی نیز برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب می باشد.

بخوانید!  کابینت دو رنگ، پرطرفدارترین کابینت در آشپزخانه

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از آینه

استفاده از آینه در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، کاربرد زیادی دارد. استفاده از آینه ها در خانه های کوچک نیز تاثیر بسزایی در زیبایی خانه دارد. هم چنین استفاده از آن ها باعث می شود نور بازتاب کرده و روشنایی فضا دو چندان شود و در نتیجه فضای خانه و اتاق بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. هرچه ابعاد آینه بزرگ تر باشد، بهتر است. بهترین نقطه برای نصب آینه در نقطه مخالف پنجره می باشد. استفاده از قاب های نقره ای برای آینه نیز به زیبایی آن می افزاید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از یک دیوار به عنوان گالری هنری

استفاده از یک دیوار برای قرار دادن قاب عکس، نقاشی و کارهای هنری باعث ایجاد زیبایی در خانه می شود. برای ایجاد چنین دیواری از خلاقیت خود استفاده نمایید. به بهترین مکانی که می توانید از آن برای قرار دادن عکس ها استفاده نمایید، فکر کنید. برای انجام این کار سعی کنید از قاب های زیبا و ترجیحا با رنگ های تیره استفاده کنید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از وسایل منحنی شکل

طراحی بیشتر آپارتمان های کوچک به این گونه است که ظاهری شبیه به مربع دارند. استفاده از وسایل منحنی شکل باعث در هم شکستن این یکنواختی می شود. برای مثال استفاده از میزهای قهوه خوری دایره ای شکل می تواند نمونه ای از این وسایل باشد. در هنگام خرید وسایل تزئینی نیز به این امر توجه داشته باشید. برای مثال خرید آینه های منحنی شکل و وسایل روشنایی دایره ای تاثیر زیبایی در طراحی آپارتمان های کوچک دارد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

به کارگیری طراحی تاثیرگذار

توجه داشته که در هنگام طراحی آپارتمان خود به عمق بخشی فضا فکر کنید. استفاده از انواع المان های تزئینی مانند کوسن ها، فرش و یا یک کار هنری زیبا می تواند در این زمینه به شما کمک کند. در طراحی آپارتمان، تعادل سازی را رعایت کنید. استفاده از کوسن های رنگ خنثی نیز می تواند در ایجاد چنین فضایی به شما کمک کند. استفاده از وسایل تزئینی در ابعاد بزرگ نیز از جمله مواردی است که می توان برای عمق بخشی به فضا از آن ها استفاده کرد. تاثیر آن ها مشابه تاثیر استفاده از آینه های بزرگ می باشد. استفاده از باکس های چوبی در آپارتمان های کوچک تاثیر بهتری نسبت به انواع شلف های ساده دارد. بهتر است به جای استفاده از فرش های سنتی از یک فرش کوچک و مدرن استفاده نمایید.

بخوانید!  بررسی محصولات شرکت اخوان

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از وسایل روشنایی مناسب

طراحان دکوراسیون داخلی بر این عقیده اند که در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان های کوچک نه تنها از وسایل روشنایی در سقف، بلکه بهتر است از وسایل روشنایی که بر روی دیوار نصب می شوند نیز استفاده کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

مرتب بودن فضای آپارتمان

شاید در نظر بسیاری از افراد ساماندهی وسایل در آپارتمان های کوچک کمی سخت باشد. برای انجام این کار بهتر است به فکر استفاده از فضای مخفی برای نگهداری از وسایل باشید. استفاده از سبدهای تزئینی برای نگهداری وسایل از ایده های کاربردی در آپارتمان های کوچک می باشد و علاوه بر آن باعث ایجاد زیبایی در خانه نیز می شود.

چگونگی چیدمان مبلمان

آن چه که در مورد چیدمان مبلمان در آپارتمان های کوچک و به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد، توجه به قرار دادن مبلمان ها در فاصله حداقل 10 سانتی متری دیوار می باشد. این کار باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق نیز می شود.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

استفاده از اِلمان های طبیعی

وجود نور طبیعی و تهویه هوای خوب هر دو در ایجاد فضایی مناسب نقش دارند. در این میان استفاده از گیاهان نیز تاثیر بسزایی در زیبایی و ایجاد سرزندگی در آپارتمان دارد. اگر فکر می کنید فضای کافی برای نگهداری از گیاهان ندارید، می توانید از گلدان های تزئینی که به دیوار نصب می شوند برای نگهداری از آن ها استفاده نمایید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

تمیز نگه داشتن فضای خانه

نگهداری و تمیز کردن آپارتمان های کوچک باید طی یک برنامه مداوم صورت گیرد. بهتر است با شروع سال جدید به وسایل خود نگاهی کرده و هر آن چه که در این مدت بدون استفاده بوده است را دور بریزید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی آپارتمان کوچک

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *