بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

kianborna

khedmatazma

آن چه که در طرحی اتاق خواب باید به یاد داشته باشید، ایجاد فضایی آرام بخش می باشد. اتاق خواب یکی از خصوصی ترین قسمت ها در هر خانه می باشد که فرد می تواند با توجه به سلیقه شخصی خود نسبت به طراحی و دیزاین آن اقدام نماید. اما در این میان رعایت یک سری اصول مهم و اساسی می باشد. آن چه که در ادامه به بیان آن می پزدازیم ارائه مهم ترین نکاتی است که در طراحی هر اتاق خوابی باید در نظر گرفته شود. در ادامه با ما همراه باشید.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

انتخاب تخت خواب مناسب

به طور قطع در ایجاد نقطه کانونی مناسب در اتاق خواب، تخت خواب یکی از المان های اصلی برشمرده می شود. از آن جایی که از این المان برای استراحت استفاده می شود، انتخاب نمونه ای مناسب از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در هنگام خرید تخت خواب نکاتی را باید به یاد داشته باشید. اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته کنید، انتخاب تخت خواب با سایز مناسب می باشد. بعد از انتخاب تخت خواب با سایز مناسب نوبت به انتخاب یک تشک خوب می رسد. تشک ها انواع مختلفی داشته و شما می توانید با توجه به ویژگی های هریک و میزان هزینه ای که می توانید برای آن صرف کنید، نسبت به انتخاب نمونه ای مناسب اقدام نمایید.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

انتخاب المان های مربوط به تخت خواب

منظور از المان های مربوط به تخت، انتخاب وسایلی مانند بالشت و پتوی مناسب می باشد. این المان ها باید به گونه ای باشند که در هنگام استفاده از آن ها احساس راحتی داشته باشید. این گونه المان ها انواع مختلفی داشته و در قیمت های متفاوت قابل خریداری می باشند. انتخاب آن ها بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده نمونه ای راحت از آن ها می باشد. به یاد داشته باشید که استفاده از الگوها در هنگام انتخاب این المان ها می تواند در ایجاد عمق در فضای اتاق تاثیر داشته باشد.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

استفاده از آباژور

همان طور که می دانید، نورپردازی یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسون داخلی برشمرده می شود.  در هنگام طراحی اتاق خواب نیز باید به این نکته توجه داشته باشید. استفاده از یک آباژور می تواند در جهت ایجاد نورپردازی کاربردی نقش داشته باشد. استفاده از یک آباژور می تواند برای ایجاد نور کافی در هنکام کتاب خواندن کارگشا باشد.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

ایجاد فضای مناسب برای ساماندهی وسایل

حتی با وجود داشتن کمدی برای قرار دادن لباس ها همیشه به فضای بیش تری برای نگهداری از سایر وسایل نیز نیاز می باشد. به این منظور می توان کمدی که با طراحی اتاق خواب مناسب بوده و اندازه آن با اندزه اتاق خواب تطابق دارد، خریداری کرد. اندازه وشکل آن به استفاده ای که در نظر دارید از آن داشته باشید، بستگی دارد.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب

استفاده از یک مدل پرده مناسب، یکی از نکات اصلی در طراحی اتاق خواب محسوب می شود. استفاده از پرده از جهت حفظ حریم شخصی اهمیت ویژه ای دارد. هم چنین استفاده از پرده در جهت کنترل میزان ورود نور طبیعی نیز اهمیت دارد. به این منظور می توانید نمونه ای پرده که برای اتاق خواب مناسب می باشد، استفاده نمایید. استفاده از پرده های حریر و سبک بیش تر در طراحی مدرن و استفاده از پرده های سنگین در طراحی کلاسیک  و روستیک کاربرد دارند.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

اجرای روش نورپردازی مناسب

به مانند سایر قسمت های خانه، استفاده از یک روش نورپردازی مناسب در اتاق خواب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این منظور استفاده از یک لوستر سقفی می تواند گزینه ای مناسب باشد. استفاده از لوستر در جهت اجرای نورپردازی عمومی استفاده می شود. اگر تمایل به اجرای یک روش نورپردازی کاربردی در طراحی اتاق خواب دارید، استفاده از آباژورهای پایه دار می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. استفاده از لامپ های دیواری در کنار سایر وسایل روشنایی نیز می تواند گزینه ای مناسب برای طراحی اتاق خواب در نظر گرفته شود.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

ایجاد فضای نشمین

ایجاد فضایی برای نشستن دوستان هنگامی که آن ها را به خانه خود دعوت می کنید، می تواند ایده ای مناسب برای اجرا در اتاق خواب باشد. برای ایجاد چنین فضایی توجه به ابعاد اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر اندازه اتاق خواب کوچک باشد، می توان از یک صندلی و میز کوچک به این منظور استفاده کرد. در صورتی که اتاق خواب بزرگی در اختیار دارید، می توانید از یک مبلمان به این منظور استفاده نمایید.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

انتخاب کفپوش مناسب

نکته ای که در هنگام انتخاب کفپوش اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از فرشی که در زیر پا احساس راحتی داشته باشید، می باشد. بهترین کفپوشی که می توانید در اتاق خواب استفاده نمایید، یک فرش مناسب می باشد. این فرش باید به گونه ای باشد که در هنگامی که بر روی ان راه می رروید، احساس راحتی داشته باشید.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

تزئین دیوار

استفاده از ایده های تزئینی برای طراحی دیوار نکته مهمی است که در طراحی اتاق خواب باید به آن توجه داشته باشید. استفاده از یک تابلو هنری، المان های تزئینی و غیره می تواند در تحقق این ایده به شما کمک کند.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. برای انتخاب رنگ اتاق خواب بهتر است از رنگ های آرام بخش و ملایم استفاده نمایید. برای مثال استفاده از رنگ هایی مانند سفید و بژ و رنگ های پاستیلی می تواند انتخاب مناسبی باشد. استفاده از این رنگ ها نه تنها باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق می شود بلکه باعث ایجاد حس آرامش نیز می شود.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

استفاده از بافت ها

استفاده از بافت می تواند به روش های مختلف در طراحی اتاق خواب صورت پذیرد. برای مثال استفاده از یک فرش مناسب، پرده، کاغذ دیواری، کوسن و المان هایی از این دست می توانند در این جهت مورد استفاده قرار گرند. استفاده از بافت ها در جهت عمق بخشی به فضای اتاق خواب حائز اهمیت می باشند.

%عکس - 11 نکته مهم در طراحی اتاق خواب

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان ان پرداختیم، نکات مهمی است که باید در هنگام طراحی اتاق خواب به آن توجه داشته باشید. توجه به این موارد در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک خواهد کرد.