%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

kianborna

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که با پاک کردن اثر انگشت از روی صفحه تلویزیون دچار مشکل هستید؟ نکته ای که در انجام این کار باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از روش ها و مواد پاک کننده ای می باشد که به صفحه تلویزیون آسیبی وارد نکند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداخته ایم، آموزش روش هایی برای پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون می باشد. در ادامه ما را همراهی کرده و در صورتی که دوستان شما نیز با این چالش رو به رو هستند، آن ها را به خواندن این مطلب دعوت نمایید.

روش اول: پاک کردن صفحه تلویزیون به وسیله آب

برای پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون با استفاده از آب، در ابتدا باید تلویزیون را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه در زمانی که تلویزیون روشن می باشد، نسبت به پاک کردن آن اقدام نکنید. چرا که انجام این کار می تواند باعث آسیب رساندن به صفحه تلویزیون شود.%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

 

پس از خاموش کردن تلویزیون، با استفاده از یک دستمال خشک ضد الکتریسیته، صفحه تلویزیون را پاک کنید. توجه داشته باشید که از وارد کردن فشار زیاد به سطح تلویزیون خودداری نمایید.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

در این مرحله با استفاده از یک دستمال نم که آب اضافی آن گرفته شده است، صفحه تلویزیون مخصوصا قسمت هایی که جای انگشت بر روی آن به جا مانده است را پاک کنید. توجه داشته باشید که از فشار زیاد بر روی صفحه تلویزیون خودداری نمایید. هم چنین به یاد داشته باشید که دستمال باید نم باشد و آب اضافی آن حتما گرفته شود.%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

از استفاده پاک کننده های شیشه و سایر پاک کننده ها خودداری نمایید. چرا که استفاده از این شوینده ها می تواندبه صفحه تلویزیون آسیب وارد کند. هم چنین مراقب باشید از پارچه های زبر و خشن برای انجام این کار استفاده نکنید. چرا که باعث ایجاد خش بر روی صفحه تلویزیون می شود.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

بهتر است پس از اتمام کار به مدت یک ساعت صبر کرده و سپس تلویزیون را به برق وصل کنید. در صورتی که صفحه تلویزیون خیس باشد، می تواند آسیب های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

روش دوم: استفاده از آب و الکل برای پاک کردن صفحه تلویزیون

برای استفاده از این روش نیز مانند روش قبل بهتر است ابتدا تلویزیون را از برق کشیده و اجازه دهید دستگاه کاملا خنک شود.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

با استفاده از یک دستمال نرم، ابتدا گرد و غبار به جا مانده بر روی صفحه تلویزیون را پاک کنید.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

سپس نسبت به مخلوط کردن الکل ایزوپروپیل و آب به میزان مساوی اقدام نمایید. استفاده از الکل ایزوپروپیل آسیبی به صفحه تلویزیون وارد نمی کند. به یاد داشته باشید که نسبت آب و الکل باید کاملا مساوی باشد. هم چنین نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از انواع دیگر الکل به جای الکل ایزوپروپیل می باشد.

مقداری از ترکیب آب و الکل را بر روی دستمال ریخته و آب اضافی آن را بگیرید. توجه داشته باشید که دستمال باید نم باشد. سپس دستمال را بر روی محل مورد نظر کشیده و اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنید.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

پس از انجام این کار، صفحه تلویزیون را با استفاده از یک دستمال خشک پاک کنید. سپس به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا صفحه تلویزیون کاملا خشک شود. پس از خشک شدن کامل می توانید از تلویزیون استفاده کنید.

روش سوم: استفاده از آب و سرکه برای پاک کردن صفحه تلویزیون

در ابتدا تلویزیون را خاموش کنید و جریان برق آن را قطع نمایید. باز هم نیاز به تاکید می باشد که قبل از سرد شدن دستگاه تلویزیون از تمیز کردن آن خودداری نمایید.

در درون یک اسپری به میزان مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. ظرف محتوی مایعات را خوب تکان دهید تا کاملا مخلوط شود. توجه داشته باشید که میزان سرکه از میزان آب بیش تر نشده و محلول مورد نظر آب بیش تری داشته و رقیق تر باشد.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

محلول مورد نظر را بر روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کرده و صفحه تلویزیون را با آن پاک کنید. به یاد داشته باشید که برای انجام این کار از دستمال زبر استفاده نکنید تا به صفحه تلویزیون آسیبی وارد نشود. تنها چند اسپری از محلول مورد نظر بر روی دستمال کافی می باشد.%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

دستمال را به صورت دورانی بر روی صفحه تلویزیون کشیده و اثر انگشت های به جای مانده را پاک کنید. این کار را بدون فشار زیاد انجام دهید تا به صفحه آسیبی وارد نشود.%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

پس از انجام این کار با استفاده از یک دستمال میکروفایبر خشک، صفحه تلویزیون را خشک کنید. برای انجام این کار نیز بهتر است دست خود را به صورت دورانی بر روی صفحه تلویزیون حرکت دهید. به یاد داشته باشید قبل از خشک شدن تلویزیون آن را به جریان برق وصل نکنید.

%عکس - نحوه پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه راهکار و روش هایی است که با استفاده از آن می توان نسبت به پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون اقدام کرد. آیا شما تجربه مشابهی داشته یا تا به حال از این روش ها برای انجام این کار استفاده کرده اید؟ شما چه راهکاری برای پاک کردن جای انگشت از روی صفحه تلویزیون دارید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.