%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

حمام لوکس و روش های طراحی آن

kianborna

حمام از جمله قسمت های خانه است که می توان از آن برای ایجاد حس آرامش استفاده کرد. حمام از جمله قسمت هایی است که استفاده زیادی از آن شده و از این رو طراحی آن بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. بنابراین از اجرای ایده های ناب برای طراحی این قسمت غافل نشوید و به نحوه طراحی آن به اندازه سایر قسمت های دیگر خانه اهمیت دهید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی برای شما گردآوری کرده ایم، ارائه راهکارهایی در جهت طراحی حمام لوکس می باشد. بنابراین اگر شما از جمله افرادی هستید که به دنبال ایجاد تغییر در دکوراسیون حمام هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از آخرین تکنولوژی مرتبط در طراحی حمام

به کارگیری تکنولوژی های مرتبط در طراحی حمام می تواند از ایده های جذاب در طراحی حمام لوکس در نظر گرفته شود. اگرچه ممکن است استفاده از راهکارها و ایده ها در این زمینه هزینه زیادی در بر داشته باشد، اما می تواند ایده خوبی برای استفاده در نظر گرفته شود. برای مثال از جمله راهکارهایی که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید، ایجاد سیستم گرمایش از کف می باشد. این راهکار از جمله مواردی است که هزینه چندان زیادی نیز در بر نداشته و استفاده از فضای حمام را لذت بخش تر می کند. استفاده از سیستم دیمر برای کنترل روشنایی فضای حمام نیز از دیگر ایده ها در این زمینه می باشد.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای از جمله المان هایی است که می توان در طراحی حمام مورد استفاده قرار داد. استفاده از این کابین ها در طراحی حمام های کوچک می تواند ایده ای مناسب برای استفاده باشد. این ایده از جمله ایده های سبک مدرن در طراحی حمام شناخته می شود. در صورت استفاده از این کابین ها بهتر است از یک طراحی ساده در سایر قسمت ها نیز استفاده نمایید. این کار زیبایی فضا را دوچندان می کند.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

طراحی فضای باز

استفاده از ایده هایی که به طراحی فضایی با پلان باز کمک کند، از جمله راهکارهایی است که می توانید در طراحی حمام لوکس مورد استفاده قرار دهید. طراحی فضا به این شکل می تواند در ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک کند. آن چه که در طراحی چنین فضایی مهم می باشد، ایجاد یک نقطه کانونی می باشد. به این منظور می توانید از یک وان متناسب با طراحی حمام استفاده نمایید.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از ایده های سبک صنعتی

استفاده از ایده های سبک صنعتی می تواند در طراحی حمام لوکس به شما کمک کند. طراحی فضایی ساده که در آن از المان های فلزی استفاده شده باشد می تواند در ایجاد فضایی به سبک صنعتی به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که استفاده از کابین های دوش شیشه ای در این سبک جایگاهی ندارد. سیستم لوله کشی روکار می تواند از دیگر راهکارها در طراحی سبک صنعتی شناخته شود.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از الگوها در طراحی حمام

استفاده از الگوها می تواند از دیگر ایده ها در طراحی حمام رویایی باشد. استفاده از کاغذ دیواری و یا انواع دیوارپوش مناسب فضای حمام که در طراحی آن از الگوها استفاده شده باشد، می تواند در ایجاد فضایی زیبا به شما کمک کند. انتخاب الگو باید متناسب با سبک طراحی صورت پذیرد. برای مثال در صورتی که تمایل به استفاده از برخی ایده های سبک سنتی در طراحی حمام دارید، می توانید از الگوی گل استفاده نمایید.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از فرش

آیا تا به حال به استفاده از فرش در طراحی حمام فکر کرده اید؟ شاید در ابتدا این ایده کمی نامعقول به نظر آید، اما استفاده از یک فرش مناسب حمام می تواند ایده ای منحصر بفرد برای استفاده باشد. استفاده از این المان می تواند در طراحی فضایی لوکس به شما کمک کند.%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

 

استفاده از دیوار شیشه ای در طراحی حمام

استفاده از دیوار شیشه ای از جمله ایده های لوکس در طراحی حمام بر شمرده می شود. این ایده برای طراحی حمام های کوچک بسیار کارآمد بوده و نتیجه بسیار خوبی به همراه خواهد داشت. چرا که استفاده از آن می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند. هم چنین در صورتی که حمام از نور کافی برخوردار نمی باشد، استفاده از این ایده می تواند در روشن تر نشان دادن فضای حمام نیز کارگشا باشد.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از رنگ های خنثی

نمونه ای از بهترین رنگ هایی که می توانید در طراحی حمام لوکس مورد استفاده قرار دهید، رنگ های خنثی می باشد. استفاده از این رنگ ها نه تنها در ایجاد فضایی آرام بخش به شما کمک خواهند کرد، بلکه می توانند در زیبایی هرچه تمام تر حمام نیز به شما کمک کنند. رنگ چوب از جمله رنگ های خنثی می باشد. بنابراین شما می توانید از چوب در طراحی دکوراسیون حمام استفاده نمایید. چوب از جمله متریال های تطبیق پذیر بوده و استفاده از آن در کنار سنگ مرمر نتیجه بسار خوبی در پی خواهد داشت.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده مناسب از متریال مختلف

فلز از جمله متریال های دیگری است که می توانید در طراحی حمام مورد استفاده قرار دهید. برای مثال استفاده از المان هایی که از برنج در ساخت آن ها استفاده شده است، می تواند ایده خوبی برای طراحی حمام لوکس باشد. استفاده از رنگ های تیره در طراحی حمام و در کنار آن استفاده از رنگ های طلایی، نقره ای و رزگلد می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. در صورت تمایل به اجرا این ایده بهتر است از طراحی ساده و مینیمال استفاده نمایید.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

استفاده از سنگ مرمر

سنگ مرمر نمونه ای از متریال طبیعی است که استفاده از آن در طراحی حمام بدون شک نمایی زیبا و لوکس به همراه خواهد داشت. استفاده از سنگ مرمر سفید و سیاه، هردو می تواند در ایجاد فضایی منحصر بفرد به شما کمک کند.

%عکس - حمام لوکس و روش های طراحی آن

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی حمام لوکس می باشد. آیا شما از این ایده ها در طراحی حمام استفاده کرده اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از این ایده ها می تواند نتیجه بهتری به همراه داشته باشد؟