بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
طراحی حمام

11 ایده طراحی حمام کوچک

arian

kianborna

khedmatazma

در طراحی دکوراسیون منزل تمام فضاها از راهرو گرفته تا حمام و سرویس بهداشتی مورد توجه قرار می گیرند. تنها خانه ای می تواند از دکور ایده آل برخوردار باشد که اصول طراحی در فضاهای مختلف آن اعمال شده باشد. هر خانه بر اساس متراژ خود ممکن است کوچک یا بزرگ باشد و ایده های متفاوتی را برای اجرا در برگیرد.

در حال حاضر طراحان و ایده پردازان با ذهن خلاق خود قادر هستند حتی در کوچک ترین فضاها، بهترین طرح ها را اجرا نموده و محیطی زیبا و جذاب برای زندگی فراهم نمایند.

حمام از جمله مکان هایی است که به دلیل فضای کوچک خود نیازمند یک طراحی ایده آل می باشد . طراحی فضای حمام های کوچک امری چالش برانگیز است و نیازمند ایده پردازی و اجرای طرح های نوین می باشد. حمام بخشی از خانه محسوب می شود که طراحی آن همانند سایر قسمت ها حائز اهمیت است.

با اجرای ایده های خلاقانه و کاربردی در فضای حمام های کوچک می توان دکوراسیونی بی نظیر در آنها ایجاد نمود. یکی از مشکلات حمام های کوچک کمبود نور و فضای کافی برای نگهداری وسایل و لوازم ضروری است. یک طرح اصولی و کاربردی می تواند یک حمام کوچک را به فضایی کاربردی و روشن تبدیل کند.

در این بخش از ساختمانچی به راهکارهایی که کمک شایانی به بزرگنمایی فضای حمام می کنند اشاره شده است. با استفاده از این ایده ها و پیشنهادات می توانید حمام کوچک خانه خود را به فضایی دلباز و روشن با فضای کافی برای نگهداری وسایل تبدیل کنید. این ایده ها به شرح زیر می باشند. در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از یک دیوار آینه ای

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید افزودن یک آینه بر روی دیوار نمای یک حمام کوچک را بزرگ و دوچندان نشان می دهد. تاثیر آینه زمانی بیشتر خواهد شد که آن را در بالای میز توالت یا در یک طرف قرار دهید. آینه ها نور را منعکس می کنند و همین امر می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای مورد نظر کمک کند.

دیوار آینه ای

نصب توالت دیواری

اگر دیوار حمام شما فضای کافی برای نصب توالت دارد می توانید از نمونه هایی که به دیوار متصل می شوند استفاده کنید. با انجام این کار فضای کمتری از کف حمام اشغال خواهد شد.

اگر امکان نصب این نوع توالت برای شما وجود ندارد با افزودن یک شلف دیواری در بالای توالت می توانید فضای اضافی برای قرار دادن وسایل تزئینی یا ضروری ایجاد کرده و فضای بالای توالت را برای ایجاد یک طاقچه کوچک گسترش دهید.

عدم استفاده از وان

وان حمام نسبت به دوش فضای بیشتری اشغال می کند, بنابراین پیشنهاد می شود در حمام های کوچک از دوش به جای وان استفاده شود. دوش برای بزرگسالان و میهمانان بسیار مناسب است اما اگر دارای فرزند هستید می توانید از وان هایی با عرض و ارتفاع کم استفاده نمائید. استفاده از این وان ها فضای حمام را بزرگتر نشان می دهند.

وان حمام

نصب پانل شیشه ای در اطراف وان و دوش

اصولاً افراد تمایل زیادی به نصب پرده در حمام ندارند زیرا هنگام دوش گرفتن, این پرده ها مزاحمت ایجاد کرده و شستن آنها نیز کار آسانی نیست. پرده حدود یک سوم فضای حمام را از نظر بصری اشغال می کند, به همین دلیل برای بزرگتر نشان دادن آن به جای استفاده از پرده بهتر است از پانل های شیشه ای بدون قاب استفاده شود. این پانل ها فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند.

استفاده از روشویی و توالت کوچک

همانند توالت هایی که به دیوار نصب می شوند, سینک های دیواری نیز گزینه ای مناسب برای بزرگنمایی فضای حمام می باشند. اگر بهینه سازی فضا اهمیت بسیار زیادی برای شما دارد از سینک روشویی کوچک با لبه های ظریف در حمام خود استفاده نمائید. سینک های سرامیکی بهترین گزینه می باشند.روشویی حمام

افزودن کمد و شلف بر روی دیوار

اگر فضای کف حمام شما کوچک و محدود است, نگران نباشید. به دیوارها فکر کنید. با نصب کابینت حمام و شلف بر روی دیوار می توانید فضای کافی برای قرار دادن لوازم و وسایل مورد نیاز فراهم کنید. علاوه بر آن نصب آینه در بالای سینک روشویی فضا را بزرگتر نشان می دهد.

انتخاب سینک روشویی مناسب

انتخاب سینک روشویی باید متناسب با فضای حمام صورت پذیرد. برای فضای کوچک باید از نمونه هایی که اندازه بزرگی ندارند، استفاده کرد. به این منظور می توان از سینک های روشویی که در کنج قرار می گیرند نیز استفاده کرد. این کار می تواند به استفاده بهینه از فضا نیز کمک کند. یکی دیگر از ایده ها در این زمینه، استفاده از سینک روشویی شناور می باشد. با به کارگیری این مدل می توان از فضای زیر آن نیز استفاده کرد.

سینک روشویی

نصب جا حوله ای پشت درب

در فضای حمام های کوچک، شاید بهترین مکان برای قرار دادن حوله ها در پشت درب می باشد. اما با این حال باید به یاد داشته باشید که قرار دادن تعداد زیادی حوله خودداری کرده و تنها آن هایی که نیاز دارید را در این قسمت قرار دهید.

ترکیب کفپوش تیره با دیوارهای روشن

دیوارهای تیره فضای حمام های کوچک را دلگیر و کوچک نشان می دهند اما دیوارهای روشن نور را منعکس کرده و فضا را روشن تر نشان می دهند. بهتر است در حمام های کوچک از رنگ های روشن استفاده شود و یا در صورت تمایل کفپوش تیره انتخاب کنید.

اگر کفپوش حمام شما چوبی است, به دنبال کاشی هایی باشید که با رنگ چوب همخوانی داشته باشند. انجام این کار باعث می شود چشم از کف حمام در امتداد دیوار حرکت کند و فضا کوچک به نظر نیاید.

کفپوش حمام

انتخاب کاشی مناسب

کاشی و سرامیک از جمله متریال هایی است که در طراحی حمام مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب این نمونه مناسب بهتر از انواعی کاشی و سرامیک هایی که دارای طرح ساده هستند استفاده نمایید. در صورت تمایل به استفاده از انواع طرح دار، از نمونه هایی با طرح های بزرگ استفاده کنید. چرا که انجام این کار باعث جلب توجه افراد شده و کوچکی حمام به چشم نمی آید.

استفاده از پرده حمام

استفاده از یک پرده حمام مناسب برای جدا کردن قسمت دوش و یا وان از ایده های مناسبی است که می توانید برای طراحی حمام های کوچک از آن استفاده کنید.

پرده حمام