%عکس - دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

kianborna

تزیین خانه عروس یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از عروس ها با آن رو به رو هستند و به دنبال ایده های برتر برای دیزاین خانه خود به بهترین شکل می باشند. آن چه که در طراحی خانه عروس حائز اهمیت می باشد، چگونگی چیدمان و تزئین آن می باشد. در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان ترفندهایی در زمینه دکوراسیون خانه عروس می پردازیم.

چیدمان منزل عروس

چگونگی چیدمان منزل عروس از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، توجه به هارمونی میان المان ها می باشد. توجه به سبکی که در نظر دارید از آن در طراحی خانه استفاده نمایید، نیز می تواند در ایجاد هارمونی خانه به شما کمک کند. توجه داشته باشید که انتخاب وسایلی هم چون مبلمان باید با توجه به سبک در نظر گرفته برای انجام این کار صورت گیرد. هم چنین توجه به ابعاد اتاق نشیمن از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. در صورتی که اندازه اتاق نشیمن کوچک می باشد، از خرید مبلمان بزرگ خودداری نمایید. هم چنین توجه داشته باشید، از خرید وسایل به مقداز زیاد اجتناب کنید. انجام این کار نه تنها زیبایی در پی ندارد، بلکه با ایجاد هرج و مرج از زیبایی خانه کاسته می شود.%عکس - دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

پرده نمونه ای از المان هایی است که زیبایی بی اندازه ای به خانه می بخشد. انتخاب مدل پرده باید با توجه به سبک طراحی و دیزان خانه صورت پذیرد. برای مثال در صورتی که از سبک مدرن برای دیزاین خانه استفاده کرده اید، بهتر است از مدل پرده ساده استفاده نمایید. پرده های والان دار انتخاب مناسبی برای سبک کلاسیک می باشند. فرش جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون خانه های عروس ایرانی می باشد. برای انتخاب فرش به ترکیب رنگ به کار رفته در طراحی خانه توجه داشته باشید. انتخاب فرش مناسب می تواند د رایجاد انسجام در فضای خانه به شما کمک کند.

استفاده از یک بوفه و قرار دادن المان های تزئینی در داخل آن می تواند در زیبایی فضای اتاق پذیرایی نقش داشته باشد. پیشنهاد ما در این زمینه استفاده از یک بوفه کوتاه و قرار دادن دو تا سه المان تزئینی شیک در آن می باشد. بهتر است از استفاده بیش از اندازه از وسایل تزئینی نیز خودداری نمایید.%عکس - دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

دکوراسیون آشپزخانه منزل عروس

دیزاین آشپزخانه به عنوان قلب خانه یکی از نکات مهمی است که در تزئین خانه عروس باید به آن توجه شود. بهتر است از همان ابتدا کابینت ها با نظم چیده شوند و وسایل به گونه ای قرار گیرند که در هنگام نیاز به راحی بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید. از ایجاد فضایی شلوغ و پر هرج و مرج در آشپزخانه بپرهیزید.

دکوراسیون اتاق عروس

اتاق خواب، یکی از مهم ترین قسمت هایی است که بسیاری از عروس خانم ها نسبت به تزئین و دیزاین آن حساسیت دارند. انتخاب رنگ سرویس خواب عروس از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب تخت، میز آرایش، پرده و چگونگی چیدمان کمد لباس عروس از جمله مواردی است که در دکوراسیون منزل عروس ایرانی مورد توجه قرار می گیرد. انتخاب رنگ با توجه به سلیقه فردی صورت می گیرد. اما نکته ای که در هنگام انتخاب رنگ باید به آن توجه داشته باشید، اندازه اتاق می باشد. در صورتی که اتاق خواب شما کوچک می باشد، بهتر است از استفاده رنگ های تیره اجتناب کنید. چرا که انجام این کار می تواند فضای اتاق خواب را کوچک تر نشان دهد. سرویس خواب عروس با رنگ سفید می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که می توان در دیزاین اتاق خواب کوچک به کار برد. بهتر است برای انتخاب سرویس خواب یک نمونه کلاسیک و یک سرویس خواب عروس اسپرت، خریداری کنید. آن چه که در ذهن بسیاری از عروس خانم ها وجود دارد، تزئین تخت عروس می باشد. اما پیشنهاد ما این است که از تزئین این قسمت بپرهیزید. چرا که انجام این کار قدیمی شده است. استفاده از یک رو تختی زیبا برای تزئین تخت کافی می باشد.

برای تزئین اتاق خواب عروس می توانید از المان ها تزئینی استفاده نمایید. نصب یک عکس دو نفره بر روی دیوار نیز می تواند در ایجاد حس شخصی سازی اتاق به شما کمک کند. در صورتی که سرویس خواب به گونه ای است که دارای میز پا تختی می باشد، می توانید از دو آباژور برای تزئین آن ها استفاده نمایید. چیدمان چند قاب عکس کوچک بر روی میز هم می تواند در زیبایی فضای اتاق خواب به شما کمک کند.

انتخاب پرده از دیگر نکاتی است که باید در دیزاین اتاق خواب عروس به آن توجه نمایید. رنگ پرده باید با رنگ دیوارها و روتختی ست باشد. انتخاب مدل پرده نیز باید با توجه سبک به کار رفته رد طراحی اتاق خواب صورت پذیرد. برای مثال در صورتی که در طراحی این قسمت از سبک کلاسیک و تخت های تاج دار استفاده کرده اید، بهتر است از پرده ها والان دار برای تزئین اتاق خواب استفاده نمایید. اما در صورتی که سبک مدرن را برای دیزاین اتاق خواب انتخاب کرده اید، یک مدل ساده پرده هر آن چیزی است که به آن نیاز دارید.%عکس - دکوراسیون منزل عروس و نکات ریز چیدمان آن

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه نکات و راهکارهایی است که باید در چیدمان و تزئین خانه عروس مورد استفاده قرار دهید. اگرچه چیدمان منزل عروس کاملا به نظر عروس و داماد بستگی  دارد، اما رعایت اصول و نکات اولیه می تواند در زیبایی هرچه بیش تراین فضا به شما کمک کند. آیا شما تجربه مشابهی در این زمینه داشته اید؟ به نظر شما توجه به چه موارد دیگری حائز اهمیت می باشد؟ در صورت تمایل می توانید نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.