%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

kianborna

همه ما می دانیم که رنگ سبز لیمویی رنگی فراموش نشدنی است و از نظر زیبایی بی نظیر می باشد. مردم معتقدند که این رنگ نه تنها آرامش و تعادل را به زندگی انسان ها می آورد بلکه خوشبختی را نیز جذب می کند. رنگ لیمویی و رنگ سبز لجنی در گذشته هم در صنعت اتومبیل سازی و هم در دکوراسیون داخلی استفاده می شدند. در حال حاضر طراحان مد در حال استفاده از رنگ سبز برای طراحی اتاق خواب و بافت های آن هستند تا به اتاق آرامش و تازگی ببخشند. شما می توانید رنگ سبز و سفید را با یکدیگر ترکیب کنید تا به دیزاین داخلی خود نمایی پرانرژی و تازه ببخشید. علاوه بر آن ترکیب رنگ های آبی و سبز را می توان در اتاق استفاده کرد و طبیعت زیبا را به خانه آورد.

اگر در خانه خود تن های مختلف رنگ سبز را نداشتید، می توانید از بالشت های سبز رنگ و یا تعدادی وسایل سبز در اتاق خواب استفاده کنید تا تازگی و سرزندگی را وارد فضا نمائید. اتاق خواب شما اگر به رنگ سبز  باشد ممکن است از فضاهای دیگر خانه جدا شود. همچنین شما می توانید با رنگ بنفش فضای اتاق سبز خود را جذاب تر کنید. همچنین برای چهارچوب تخت خود از چوب بامبو استفاده کنید و گیاهان دریایی را به صورت هنری در فضا قرار دهید، بدین طریق به اتاق خواب خود اثر استوایی خواهید بخشید. %عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

اگر از دیوارهای سبز رنگ استفاده می کنید، طرح های کاغذ دیواری سبز رنگ و یا میز و صندلی و مبلمان سبزرنگ می توانند برای اتاق شما فضایی طبیعی ایجاد کنند. شما می توانید رنگ ملایم سبز را با رنگ زرد ترکیب کنید تا اتاق خواب شما تبدیل به مکانی دلپذیر و یا پر انرژی شود. شما می توانید از رنگ آبی روشن، یاسی، سفید، صورتی یا نارنجی کم رنگ برای مبلمان اتاق خواب خود و دیوارهای سبز نیز استفاده کنید.

توناژهای قهوه ای در کنار درجه های مختلف رنگ سبز بسیار زیبا خواهند بود. این ترکیب، اتاق خواب شما را تبدیل به مکانی زیبا و راحت برای استراحت می کند. سبز فسفری می تواند با سبز مایل به زرد و با کمی قهوه ای تیره ترکیب شود و به فضای اتاق ظاهری طبیعی ببخشد. یک اتاق خواب سفید و سبز نیز ایده خوبی است، خصوصا اگر می خواهید از وسایل سبز برای اتاق خواب خود استفاده کنید. اکثر روانشناسان رنگ سبز را باعث ایجاد حس آرامش در افراد می دانند. رنگ سبز ترکیب رنگ آبی و زرد است.  این رنگ ها، رنگ های شادی هستند که در ذهن انسان با آرامش عجین می شوند. شما با بودن در یک اتاق با طراحی دکوراسیون سبز به آرامش خواهید رسید.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

چنانچه در اتاق کوچک خود احساس ترس می کنید، از رنگ سبز روشن استفاده نمائید. اگر باز هم احساس راحتی نمی کنید، از تعدادی وسایل سبز رنگ و یا نقاشی های سبز بر روی دیوارها استفاده نمائید، با اینکار قطعا خواب آسوده تری خواهید داشت. تعدادی طیف سبز روشن با درجات مختلف انتخاب کنید، با این طیف ها اتاق شما بزرگتر به نظر می آیند. این رنگ ها به همراه خود آرامش و انرژی مثبت دارند اگر تمایل به استفاده از رنگ سبز تیره برای دیوارها دارید، از کاغذ دیواری های طرح دار و یا میز و صندلی و مبلمان استفاده کنید تا فضای اتاق را مدرن تر و بهتر کنید. برای اینکه اتاق خواب وسیع تر و راحت تر به نظر برسد، مقداری توناژ قرمز به آن اضافه کنید.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

اگر به دنبال دکوراسیون سبز رنگ برای اتاق خواب خود هستید اما نمی خواهید هزینه زیادی در این راه صرف کنید، می توانید تعدادی گیاه آپارتمانی بخرید. این گیاهان نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شوند بلکه اتاق خوابی سبز و مدرن برای شما بوجود می آورند. تعدادی گل و گیاه آپارتمانی در ابعاد کوچک خریداری کنید و در اتاق خواب خود قرار دهید. گل و گیاه آپارتمانی یک نمای زیبا و سالم برای اتاق شما فراهم می کنند. اگر از این گیاهان مراقبت کنید و مراقب رشد آنها باشید، انرژی مثبتی به شما می دهند. در طول روز، این گیاهان اکسیژن در فضا منتشر می کنند که خود باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود. گیاهان آپارتمانی بزرگ را داخل اتاق خواب خود قرار ندهید زیرا آنها در طول شب از اکسیژن استفاده می کنند. گیاهان آپارتمانی کوچک ایده های خوبی برای داشتن یک اتاق خواب سبز رنگ هستند چرا که باعث کاهش هزینه های شما می شوند و همین طور سلامت شما را تامین می کنند.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

ایده های مربوط به حضور رنگ سبز در خانه مانند داشتن دیواری به رنگ سبز، وسایل سبز در اتاق خواب، گیاهان آپارتمانی، بالشت و ملحفه، حتی مبلمان، میز و صندلی سبز رنگ می توانند تاثیر آرامش بخش بر شما بگذارند.  پیشنهاد می کنیم از طیف های سبز مخصوصا در اتاق افرادی که مشکلات قلبی دارند، استفاده شود. رنگ سبز باعث می شود این افراد احساس آرامش بیشتری کنند، حتی بعضی از مشکلات جسمی آنها  نیز رفع خواهد شد. فرقی نمی کند شما از رنگ سبز برای کار هنری روی دیوار استفاده می کنید و یا برای بالشت ها، حوله، گل های آپارتمانی و …، تمامی این المان ها به اتاق مدرن سبز رنگ شما آرامش منتقل می کنند.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

مطالعات بسیاری در زمینه تاثیر روانی رنگ ها بر رفتار انسان ها صورت گرفته است. رنگ هایی که برای دیزاین خانه خود استفاده می کنید، بسیار اهمیت دارند. بعضی رنگ ها شادی و انرژی مثبت به همراه خود می آورند و بعضی رنگ ها موجب ایجاد رفتارهای بد و استرس زا می شوند. اتاق خواب یکی از مهم ترین فضاهای خانه شماست. این فضا باید برای شما صلح و آرامش به ارمغان آورد و همچنین روزانه به شما انرژی ببخشد. اگر می خواهید برای اتاق خواب خود رنگ سبز را انتخاب کنید، حتما از رنگ سبز روشن استفاده کنید.  این طیف های سبز روشن، به شما حس آرامش و راحتی می بخشند.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

همان طور که قبلا عنوان کردیم رنگ سبز ترکیب رنگ آبی و زرد است و رنگی دوم در لیست رنگ ها محسوب می شود. این بدین معناست که بعضی از طیف های رنگ سبز می توانند تاثیری آرامش بخش بر جسم انسان داشته باشند. تن های مختلف رنگ سبز می توانند هم باعث آرامش شوند و هم فرد را کسل کنند و این بستگی به طیف رنگی است که شما انتخاب می کنید.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز

مردم رنگ سبز را نماد امنیت، باروری و ثروت می دانند. این به خاطر این است که انسان ها در گذشته در طبیعت زندگی می کردند. رنگ سبز در طبیعت ما را احاطه کرده است. این رنگ باعث آرامش فکری انسان می گردد. به خاطر داشته باشید که تنها طیف های روشن سبز به اتاق خواب یا حمام شما آرامش می بخشند. اگر طیف های سبز لیمویی استفاده کنید، احساس آرامش نمی کنید بلکه احساس می کنید که در اتاق خواب خود محبوس شده اید.

%عکس - دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سبز