%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

kianborna

طراحی داخلی تنها به معنای ایجاد خانه ای جدید و مد روز نیست بلکه می تواند گذشته و تاریخ را به معرض نمایش بگذارد و هویت خانه را برجسته نشان دهد. اگر خانه شما قدیمی است از این شانس خود نهایت استفاده را ببرید و بدون اینکه یک بازسازی کلی در آن انجام دهید با ایده های زیر، دکوراسیون آن را تغییر داده و رنگ و بوی تازه ای به آن ببخشید. برای مثال رنگ آمیزی دیوارها و قرار دادن وسایل جدید می تواند یک خانه قدیمی را متفاوت نشان دهد. اگر از خانه قدیمی خود خسته شده اید و حسی ناخوشایند از حضور در آن به شما دست می دهد، وقت آن رسیده که تغییری اساسی ایجاد کنید. با ساختمانچی همراه باشید.

دیوارها و سقف را رنگ آمیزی کنید و از رنگ برای پوشش عیوب استفاده نمائید

یکی از بهترین فاکتورهایی که باعث می شود شما به خانه های قدیمی علاقه پیدا کنید، گچ بری های زیبا، چیدمان و تزئیناتی هستند که در بخش های مختلف خانه اجرا می شوند. در نهایت جلا و هویت بخشیدن به فضا چشم هر بیننده را خیره خواهد نمود. یک لایه رنگ ساده اولین گام برای برجسته نشان دادن این جزئیات است. شما می توانید دیوارها و سقف را با یک رنگ پوشش دهید و برای برجسته نشان دادن سایر وسایل از رنگ های متنوع استفاده کنید. با این پالت رنگی، یک سایه برجسته خاکستری تیره بر روی درب ها آن ها را از نقطه نظر طراحی برجسته نشان خواهد داد. بنابراین رنگ آمیزی دیوار را در اولویت قرار دهید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

پنجره ها را به عنوان یک شاهکار به نمایش بگذارید

اگر این شانس را دارید که خانه شما پنجره هایی با استین گلاس دارد، سقف و دیوارها را با رنگ روشن رنگ آمیزی کنید تا این پنجره ها همانند یک اثر هنری و رنگارنگ به نمایش گذاشته شوند.%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

برای پوشاندن ظاهر نامناسب پنجره ها از پرده استفاده کنید

خانه های قدیمی اغلب پنجره های نافرم در مکان های نامناسب دارند، اما یک دیوار پوشیده شده با پرده می تواند بهترین راه برای تمیز نشان دادن ظاهر اتاق بدون پاک کردن کامل پنجره ها و مسدود کردن نور باشد. همانطور که مشاهده می کنید، علارغم اینکه پنجره ها باریک و بلند هستند، کناره های دیوار نرم و صیقلی می باشند. مدل های مختلف پرده را می توانید در سایت مشاهده کنید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

از قفسه های باز استفاده کنید

قفسه های باز بهترین راه حل برای افزودن فضای اضافی به خانه های قدیمی هستند. شما می توانید از این قفسه ها برای قرار دادن قاب عکس، کتاب و … بدون ایجاد شلوغی و هرج و مرج استفاده کنید. این قفسه جایگزین خوبی برای قفسه کتاب های بزرگ، جاگیر و حجیم هستند و زیبایی فضا را دوچندان می کنند. پر نمودن این قفسه ها با اشیاء مختلف حسی فریبنده و مدرن به خانه شما خواهند بخشید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

از مبلمان و اثاثیه ساده و معاصر استفاده کنید

در کل، خرید مبلمان و اثاثیه مدرن یا معاصر ساده و تمیز بهترین چیز برای افزودن حسی مدرن به خانه های سنتی هستند. ترکیب دو سبک مدرن و سنتی حسی عالی در خانه های قدیمی ایجاد می کند. به دنبال بافت های غنی، خطوط منظم و رنگ های نرم باشید و تغییری اساسی در چیدمان ایجاد کنید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

سبک مدرن و سنتی را با یکدیگر ترکیب کنید

برخی از وسایل قدیمی که نماد هویت و تاریخ منزل شما هستند را به نمایش بگذارید و در کنار آن ها از المان های مدرن که روزمره با آن ها سر و کار دارید استفاده نمائید. این المان های ضروری می توانند شامل تلویزیون، کامپیوتر و یا کاناپه های مدرن باشند و در کنار اشیاء قدیمی، مدرن بودن خود را به زیبایی به تصویر بکشند.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

از المان هایی استفاده کنید که گویی از فضای بیرون خانه به داخل آورده شده اند

روش دیگر برای تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی، استفاده از وسایل و المان هایی نظیر چوب است که برای مثال از باغچه آورده شده اند. چوب هایی که ظاهر تقریباً قدیمی دارند جلوه خانه شما را جذاب تر نشان می دهند. بنابراین از این المان ها بدون آنکه آن ها را رنگ آمیزی کرده یا جلا دهید استفاده کنید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

فضای خانه را به قسمت های مختلف تفکیک کنید

خانه های قدیمی اصولاً اتاق هایی غیر معمول و راهروهای باریک و طولانی دارند که اصولاً غیر قابل استفاده هستند. برای کاربردی کردن فضا می توانید از آن ها استفاده بهینه کرده و با چیدمانی زیبا آن ها را قابل استفاده کنید. شما می توانید در این قسمت ها فرش ایرانی پهن کنید و مبل های تک نفره قرار دهید. با این کار یک فضای نشیمن دنج ایجاد نموده و از آن لذت می برید.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

از پرده رومن استفاده کنید

همانطور که می دانید پرده زیبایی پنجره را دو برابر می کند و تاثیر بسزایی بر دکوراسیون داخلی می گذارد. شما می توانید با نصب پرده رومن حسی مدرن به خانه قدیمی خود ببخشید و هنگامی که به نور احتیاج داشتید به راحتی آن ها را جمع کرده و از روشنایی فضا لذت ببرید. این مدل پرده ها مد روز هستند و ظاهر خانه قدیمی شما را زیبا و جذاب نشان می دهند.

%عکس - تغییر دکوراسیون خانه های قدیمی

اگر در خصوص تغییر دکوراسیون خانه قدیمی ایده ای در ذهن دارید می توانید آن را از طریق کامنت با ساختمانچی در میان بگذارید. ساختمانچی پذیرای ایده های ناب و خلاقانه شماست. با ما همراه شوید.