%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

kianborna

طراحی دکوراسیون داخلی خانه تنها از طریق خرید وسایل جدید تحقق نمی یابد. طراحی خانه قدیمی می تواند بدین معنی باشد که شما به سنت های خانوادگی خود علاقه دارید و در نظر دارید با بهبود شرایط، آن خانه را برای مدت طولانی تری حفظ کنید. در حقیقت بعضی از افراد به طور عمد سعی در جای دادن جادوی مجذوبیت، در طول فرایند تزئینات داخلی در خانه خود هستند. البته طراحی داخلی همیشه بر سر زبان ها بوده است. اما صادقانه باید اعتراف کرد که اکثریت تمایل به مدرنیزه شده دارند و در این بین آراستن خانه های قدیمی با صرف هزینه نه چندان زیاد نیز قابل توجه می باشد. نکته این جاست که چگونه به ظاهری مدرن در خانه های خود دست یابیم؟ در اینجا به بیان مهم ترین و کاربردی ترین ایده های تزئین خانه که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد، می پردازیم.

زدودن سیاهی ها و تمیزکاری

علی رغم تلاش زیاد برای حفظ پاکیزگی خانه، نمی توان جلوی تجمع جرم و کثیفی طی سالیان دراز که بر ظاهر داخلی خانه تاثیر می گذارد را گرفت. شاید آشپزخانه شما به قدری دوده و جرم گرفته باشد که رنگ دیوارها و کاشی ها طی سال هایی که خانه را خریداری کرده اید تغییر کرده باشد، بنابراین حال زمان آن رسیده است که قبل از اجرای هرگونه ایده های پیچیده طراحی، با استفاده از شوینده های قوی به پاک کردن آشپزخانه بپردازید و کاشی ها و دیوارها را برق بیندازید. گذر زمان باعث به جا ماندن کثیفی در فضای بیرونی نیز می شود. بنابراین لازم است که با استفاده از آب و مواد شوینده، لکه ها و کثیفی های به جا مانده طی این سالیان را از بین ببرید.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

تجدید رنگ آمیزی

رنگ، بهترین وسیله برای مخفی کردن و رفع توجه از معایب می باشد. در این شرایط بهتر است با رنگ قبلی خداحافظی کرده و از طیف روشن تر و درخشان تری از همان رنگ برای تجدید رنگ سقف ها و دیوارها استفاده نمایید. بعضی ایده های تزئینی بسیار مقرون به صرفه می باشد. تغییرات جزئی و کنتراست هایی چشم گیر می توانند مورد استقبال قرار گیرند.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

تعویض کاغذ دیواری ها

استفاده از انواع کاغذ دیواری برای دیوار اصلی می تواند ایده خوبی باشد، اما پوشاندن تمام دیوارها با یک کاغذ دیواری از ایده های طراحی های قدیمی می باشد. حذف کاغذ دیواری های قدیمی باعث ایجاد تازگی و تغییر در حس و حال فضای اتاق می شود و به شما کمک می کند که تنها با یک تغییر ساده خانه خود را به سبک مدرن تغییر دهید. انجام این کار متحمل هزینه زیادی نیست و راهی ارزان قیمت در جهت تغییر دکوراسیون خانه می باشد.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

نمایش ترتیب و پاکیزگی با استفاده از پرده های قرار گرفته در قاب پنجره

پرده هایی که در قاب پنجره قرار می گیرند بسیار بهتر از پرده های سنگین هستند، چرا که این گونه پرده ها زیبایی فضا را بیشتر نشان می دهند. در عین حال این پرده ها ظاهری مدرن دارند و باعث تازگی فضای خانه بدون حذف الگوهای اصلی از تزئینات خانه می شود.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

استفاده از شیشه های رنگی

استفاده از پنجره هایی با شیشه های رنگی از ایده های لذت بخش طراحی خانه ها می باشد، به این خاطر اگر شانس برخورداری از این پنجره ها را دارید، آن را در معرض دید همگان قرار دهید. برای برجسته سازی این گونه پنجره ها، از رنگ سفید برای دیوارهای اطراف آن ها استفاده نمایید یا ازکاغذ دیواری با طرح هندسی مخالف طرح پنجره، برای ایجاد چشم اندازی زیبا استفاده کنید.

استفاده از پرده برای پوشاندن پنجره های بد شکل

یکی از مواردی که می تواند تمام تلاش شما برای داشتن خانه ای مدرن را هدر بدهد وجود پنجره های بد شکل می باشد. متاسفانه این گونه پنجره ها در ساخت خانه های قدیمی رایج بوده است و وجود آن ها روی دکور خانه تاثیر گذار می باشد و از جهتی هم برداشتن این پنجره ها متحمل هزینه زیادی است. به همین خاطر بهترین گزینه برای مخفی کردن این پنجره ها در طراحی داخلی استفاده از انواع مدل پرده مناسب می باشد که می تواند به طور نامحسوسی باعث زیبایی خانه شود.

تعویض وسایل فلزی قدیمی

استفاده از دستگیره های قدیمی خانه مادر بزرگ در طراحی های به ظاهر مدرن تاثیری مشابه با نوشته “این خانه قدیمی است” در بالای درب ورودی دارد. فکر نمی کنید در طراحی این گونه خانه ها به تغییرات بیشتری نیاز است؟ با توجه به ارزان بودن تعویض این وسایل، هیچ دلیلی برای استفاده از وسایل فلزی کهنه و قدیمی وجود ندارد. در ابتدا می توانید با تعویض قطعه های کوچک مانند دستگیره کابینت ها یا پریزها شروع کنید و در ادامه خواهید دید که همین کارهای کوچک چگونه فضای خانه را تغییر خواهند داد.

قفسه بندی

به جای استفاده از کتابخانه های بزرگ، از قفسه های باز و بدون درب استفاده کنید تا فضای بیش تری برای نگه داری کتاب ها و وسایل، بدون تاثیر بر معماری اصلی داشته باشید. در این صورت صاحب یک گالری جذاب در خانه می شوید که مناسب سبک مدرن و خانه های قدیمی تر می باشد و می توانید به شکل دلخواه آن ها را تزئین کنید.%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

نوسازی سطوح چوبی

اگر قصد دارید کمی بیش تر از بودجه کنار گذاشته شده صرف بازسازی خانه خود کنید، کفپوش ها را از قلم نیاندازید. بدون شک کفپوش ها بیشتر از سایر قسمت ها مورد استفاده قرار می گیرند و به همین خاطر بیش تر آسیب می بینند و ظاهر داخلی خانه را تحت تاثیر قرار می دهند. به همین خاطر تعویض آن ها با کفپوش چوبی مدرن بسیار مهم می باشد. این کار می تواند توسط شخص شما انجام پذیرد و یا اگر به دنبال صرفه جویی در وقت هستید این کار را به یک متخصص بسپارید. اگر میزان بودجه شما اجازه می دهد تنها به استفاده از وکس و سیلر اکتفا نکنید و کل کفپوش را تعویض نمایید.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

بازسازی حمام و سرویس های بهداشتی

با استفاده از رنگ های شاد و خنثی یا تعویض بعضی از وسایل آن، به حمام خانه جانی دوباره ببخشید. استفاده از کمدهایی از جنس چوب درخت بلوط و چوب درخت گردو که در زیر روشویی ها تعبیه می شود و رنگ آمیزی مجدد آنها، ظاهر قدیمی سرویس بهداشتی را تغییر می دهد. این روش روشی ارزان برای طراحی دکوراسیون بوده و انجام آن نیز بسیار آسان می باشد. ایده ارزان قیمت دیگر تعویض کانترها با گرانیت یا کادربندی آینه ها به وسیله چوب می باشد. برای ایجاد ظاهری تمیز و زیبا به تعویض روشویی نیز فکر کنید. چرا که همراه با کاشی های درخشان نمایی چشمگیر ایجاد می کنند.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

خرید لوازم خانگی جدید

آشپزخانه های مدرن به لوازم جدید و مناسب تری نیاز دارند. خرید لوازم خانگی جدید تنها در ظاهر اثر گذار نمی باشد. این گونه وسایل قرار نیست تا همیشه برای شما کار کنند، به علاوه با گذشت زمان کارایی آن ها کم می شود. البته تعویض این گونه وسایل متحمل هزینه زیادی می باشد و یکی از گران ترین ایده های تغییر دکوراسیون محسوب می شود، اما در نهایت با انجام این کار این گارانتی برای شما وجود دارد که تا مدت ها می توانید از این گونه وسایل استفاده نمایید.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

استفاده از مبلمان های به روز

زمانی که به مبلمان های سنتی فکر می کنید، مبلمان هایی با ابعاد بزرگ و حکاکی شده در ذهن تداعی می شود. این امر نشانگر این است که برای طراحی خانه سبک معاصر خود باید فکر استفاده از این مبلمان ها را از سر بیرون کنید. مبلمان های مدرن معمولا ظاهری ساده دارند و نقشی اساسی در ایده های معماری ایفا می کنند. شما می توانید برای اجرای سبک مینیمالیست از وسایل ساده ای که به درستی انتخاب شده باشند استفاده نمایید و یا فضای خانه را به وسیله اضافه کردن کارکترهایی جذاب و تلفیق عناصر قدیمی و جدید آراسته کنید. طراحان داخلی بر این باورند که این راهکار، بهترین استراتژی برای ایجاد فضایی شخصی می باشد.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

استفاده از کارهای هنری مدرن

هیچ چیز بدتر از استفاده از کارهای هنری کسل کننده نیست. پس شاید زمان آن فرا رسیده است که طراحی قدیمی خانه خود را به تم سبک معاصر تغییر دهید. برای این کار می توانید کارهای هنرمندان معاصر را خریداری کرده و با این کار جذابیت اتاق نشیمن خانه را با هزینه ای مقرون به صرفه چند برابر کنید. علاوه بر این، هیچ اجباری در خرید یک مجموعه کامل از این آثار وجود ندارد و شما می توانید با انتخاب تعداد معدودی از این آثار و بدون صرف هزینه زیاد، تغییری کلی در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

به کارگیری عناصر طبیعی

الهام از طبیعت و استفاده از وسایلی مانند سبدهای چوبی و یا چوب های پتینه شده، که روح طبیعت در آن ها جریان دارد، نمونه های ارزشمندی از سبک روستیک هستند که علاقه شما برای دنبال کردن طبیعت بدون نادیده گرفتن زیبایی خانه را نشان می دهد. استفاده از عناصر طبیعی می تواند از ایده های تاثیر گذار در آراستن خانه باشد.%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

از خانه قدیمی خود لذت ببرید

همان طور که در ابتدا گفته شد، همه مواردی که به خانه های قدیمی مربوط می شوند بد و غیر قابل تحمل نیستند. ممکن است شما میزان زیادی زمان و هزینه صرف بازسازی خانه قدیمی خود کنید، اما در این میان یک سری از عوامل هستند که بهتر است ساده و به همان شکل قدیمی خود باقی بمانند، چرا که هزینه تعویض آن ها بیشتر از هزینه ای که کنار گذاشته اید می باشد. امروزه خانه هایی با راه پله های منحصر بفرد، درب های سنگین حکاکی شده و جزئیات مشابه، نایاب شده اند. خانه هایی این چنین، نوعی گارانتی برای صاحبان آن ها محسوب می شود، چرا که این خانه ها بسیار جلب توجه می کنند. هم چنین تعداد زیادی از المان های دکوری مربوط به خانه های قدیمی نیز وجود دارند که باید دست نخورده باقی بمانند. حوض های خانه های قدیمی، وان های قدیمی شومینه های سنگی بزرگ و وسایل دیگری که امروزه نمی توان در هیچ جا پیدا کرد، از جمله المان هایی هستند که بهتر است به همان شکل باقی بمانند.

%عکس - بازسازی و تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی