ساختمانچی

بروزترین مرجع اینترنتی ساختمان سازی ایران    بنر اجرای کناف
بنر آبین صنایع سنگ ذوالفقار

بنر کی پلاس تبلیغات

تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

kianborna

arian

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که با دغدغه طراحی حمام کوچک رو به رو هستید. بدون شک طراحی حمام کوچک نسبت به طراحی حمام بزرگ با چالش بیش تری رو به رو بوده و توجه به جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی حمام کوچک می باشد. بدون شک آشنایی و استفاده از این ایده ها می تواند در اجرای یک طراحی زیبا به شما کمک کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از یک طراحی ساده

استفاده از یک طراحی ساده و عدم ایجاد هرج و مرج نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال استفاده از رنگ های خنثی و در کنار آن به کارگیری دیوارپوش مناسب مانند پنل های دیواری می تواند ایده خوبی باشد. بهتر است برای انتخاب سایر المان ها از جمله وان حمام نمونه ای ساده از آن ها را انتخاب نمایید. در صورت تمایل به استفاده از الگو ها، پیشنهاد ما استفاده از الگوهای بزرگ می باشد.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

استفاده از وسایل چند منظوره

از آن جایی که ممکن است فضای کوچک حمام اجازه استفاده از وسایل زیاد را به شما ندهد، بهترین راهکار استفاده از وسایل چند منظوره می باشد. برای مثال این امکان وجود دارد که از شلف های دیواری به عنوانی المانی تزئینی و برای قرار دادن وسایل حمام استفاده نمایید. استفاده از ایده های خلاقیت فردی نیز می تواند در این زمینه کمک شایانی به شما داشته باشد.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

استفاده از سینک روشویی شناور

سینک روشویی شناور یکی از المان هایی است که امروزه مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است. ساخت این گونه سینک ها به گونه ای است که از متریال های مختلف در آن ها استفاده شده است و فضایی برای قرار دادن وسایل موجود در حمام نیز در زیر آن ها تعبیه شده است. چرا که در طراحی آن، فضایی مانند کانتر وجود دارد و می توان برای قرار دادن وسایل مختلف از آن ها استفاده کرد. بهتر است برای انتخاب این المان از انواع رنگ های خنثی مانند خاکستری استفاده نمایید. استفاده از این گونه سینک ها برای طراحی حمام کوچک بسیار مناسب می باشد و نصب یک آینه بلند و بزرگ در بالای آن گزینه ای مناسب می باشد. استفاده از لامپ های دیواری در بالای آینه را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که استفاده از یک آینه و نورپردازی مناسب می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند. استفاده از رنگ سفید برای این المان نیز می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند.

بخوانید!  ایده های طراحی خانه ای دنج

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

استفاده از یک وان مناسب

استفاده از یک وان می تواند در طراحی حمام لوکس به شما کمک کند. برای انتخاب وان در حمام کوچک انتخاب نمونه ای از آن ها که اندازه مناسبی داشته باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به یاد داشته باشید که وان می تواند به عنوان نقطه کانونی در حمام تبدیل شود. از این رو باید در انتخاب این المان نهایت دقت را داشته باشید. بهتر است برای انتخاب این المان در طراحی حمام کوچک از رنگ های روشن استفاده نمایید.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

استفاده از المان های طبیعی

استفاده از المان های طبیعی مانند گیاهان می تواند در ایجاد فضایی زیبا و لوکس به شما کمک کند. آن چه که در این جا باید به آن توجه داشته باشید استفاده از گیاهان مناسب فضای حمام می باشد. استفاده از این المان می تواند در ایجاد حس سرزندگی در حمام نیز به شما کمک کند. استفاده از المان های چوبی نیز می تواند در کنار گیاهان نمایی بسیار زیبا ایجاد نماید. استفاده از رنگ های خنثی در کنار گیاهان و المان های چوبی همان چیزی است که می تواند در طراحی حمام کوچک به شما کمک کند. بدون شک استفاده از این ایده می تواند نمای بسیار زیبایی در حمام ایجاد کند و یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

انتخاب هوشمندانه المان های حمام

به یاد داشته باشید که برای انتخاب المان های حمام بهتر است نمونه ای ساده از آن ها را انتخاب نمایید. برای مثال استفاده از وان یا سینک روشویی که از طراحی ساده ای برخوردار است، می تواند در این زمینه به شما کمک کند. در صورت تمایل به استفاده از کاشی بهتر است نمونه ای ساده از ان ها را انتخاب نمایید.

بخوانید!  ایده های دیزاین خانه شاد

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

انتخاب رنگ مناسب

آن چه که در هنگام انتخاب رنگ در طراحی حمام کوچک باید به یاد داشته باشید، استفاده از رنگ های روشن می باشد. چرا که استفاده از طیف رنگ های روشن می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند. در این میان رنگ سفید نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - تازه ترین راهکارهای طراحی حمام کوچک

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی حمام کوچک می باشد. همان گونه که مشاهده کردید، ایده های ارائه شده بسیار ساده و قابل اجرا بوده و نتیجه بسیار خوبی نیز در پی خواهند داشت. آیا تا به حال با چنین چالشی رو به رو بوده اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ آیا شما ایده ای برای طراحی حمام کوچک در نظر دارید؟ در صورت تمایل می تواند نظرات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

kavoshfarda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *