%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

kianborna

طراحی اتاق خواب به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. از آن جایی که امروزه بیش تر افراد در آپارتمان زندگی می کنند، این امکان وجود دارد که از اتاق خواب کوچکی نیز برخوردار باشند. طراحی اتاق خواب کوچک به نسبت اتاق خواب بزرگ، با چالش بیش تری رو به رو می باشد. اما ایده های زیادی در این زمینه نیز وجود دارد که شما را در اجرای یک طراحی خوب یاری می کند. آن چه که در طراحی اتاق خواب کوچک حائز اهمیت می باشد، استفاده کاربردی از تمام قسمت های اتاق می باشد. در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خوب کوچک خواهیم پرداخت. بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده هایی در این زمینه می باشید، در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

استفاده از شلف در بالاترین نقطه

همان گونه که قبلا اشاره شد، مهم ترین نکته در طراحی اتاق خواب کوچک، اجرای یک طراحی کاربردی و استفاده بهینه از فضای اتاق خواب می باشد. استفاده از شلف به عنوان قسمتی برای نگهداری و قرار دادن وسایل می تواند یکی از کاربردی ترین ایده ها در این زمینه باشد. حال اگر شلف دیواری در بالاترین قسمت از اتاق نصب شود، از ایجاد هرگونه هرج و مرج در فضای اتاق جلوگیری می کند. استفاده از فضای دیوار در بالای تخت، می تواند مکان مناسبی برای استفاده از شلف های دیواری باشد.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

انتخاب تم در طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از یک تم خاص در طراحی اتاق خواب کوچک نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. استفاده از رنگ های روشن و رنگ سفید بهترین گزینه ای است که در طراحی اتاق خواب کوچک می توان انتخاب و از آن استفاده کرد. برای مثال از جمله ایده هایی که می توانید در طراحی اتاق خواب کوچک استفاده کنید، به کارگیری یک کفپوش رنگ خنثی در کنار دیوارهایی به رنگ سفید می باشد. استفاده از اکسسوری های شیک و کوچک از ایجاد یکنواختی در فضای اتاق جلوگیری به عمل  می آورد. به یاد داشته باشید که در انتخاب المان هایی مانند تخت خواب در طراحی اتاق خواب کوچک، هوشمندانه عمل کنید و از استفاده وسایلی که جای زیادی می گیرند، خودداری نمایید.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از الگوی مشابه

انتخاب یک الگو و تکرار آن در اتاق خواب از نکات مهم و تاثیرگذار در طراحی اتاق خواب کوچک می باشد. برای مثال انتخاب الگوی قلب و استفاده از المان هایی به این شکل در طراحی اتاق خواب می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. استفاده از این الگو باید در قالب های متفاوت مانند انتخاب المان های تزئینی، اثر هنری و المان هایی به این شکل صورت پذیرد. انجام این کار به ایجاد انسجام در فضای اتاق کمک می کند و از ایجاد هرج و مرج نیز جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از الگوی قرینه در طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از یک الگوی ساده و متقارن که باعث ایجاد تعادل در فضای اتاق خواب شود، از نکات مهم و قابل توجه می باشد. برای مثال استفاده از دو آباژور پایه دار که از طراحی یکسانی برخوردار هستند، می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. توجه به این نکته و استفاده از خلاقیت فردی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر اتاق خواب به گونه ای است که دو تخت خواب در آن وجود دارد، استفاده از روتختی های مشابه را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که برای انتخاب روتختی بهتر است از رنگ های خنثی استفاده نمایید.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

طراحی یک دیوار غالب

استفاده از انواع کاغذ دیواری در طراحی یک دیوار غالب می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد. این کار باعث می شود، این دیوار به نقطه کانونی در طراحی اتاق خواب تبدیل شود. سعی کنید برای انتخاب کاغذ دیواری از الگوهای ساده استفاده نمایید. هم چنین از به کار بردن رنگ های تیره نیز خودداری نمایید.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها

بهتر است برای رنگ آمیزی دیوار و سقف از رنگ سفید استفاده نمایید. این کار باعث می شود فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود. در کنار استفاده از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها، به فکر استفاده از بافت هایی مانند رو تختی و پرده با الگوهای زیبا باشید. استفاده از رنگ هایی مانند قرمز که باعث ایجاد کنتراست با رنگ دیوار شود، می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از الگوها

از استفاده الگوها در طراحی اتاق خواب کوچک هراس نداشته باشید. نکته مهم استفاده از یک الگو و تکرار آن در سایر المان ها می باشد. برای مثال اگر از یک کاغذ دیواری الگو دار در طراحی اتاق خواب استفاده کرده اید، در کنار آن استفاده از کوسن هایی که همین طرح در آن ها تکرار شده باشد، می تواند نمای مناسبی در اتاق خواب ایجاد کند.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

استفاده از یک طراحی ساده

به یاد داشته باشید که زیبایی در سادگی است. استفاده از یک طراحی مینیمال در اتاق خواب کوچک، بهترین گزینه برای انتخاب بوده و می تواند به شما در اجرای یک طراحی زیبا کمک کند. استفاده از رنگ های خنثی و به کارگیری وسایل در حد نیاز می تواند ایده هایی در این زمینه باشد.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

انتخاب وسایل کاربردی

انتخاب وسایل کاربردی از جمله نکات مهمی است که در طراحی اتاق خواب کوچک باید به یاد داشته باشید. برای مثال استفاده از تخت خوابی که در زیر آن محفظه ای برای نگهداری وسایل وجود داشته باشد، می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در اتاق خواب کوچک باشد.

%عکس - برترین ایده های طراحی اتاق خواب کوچک

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خواب کوچک می باشد. استفاده از این ایده ها به شما کمک می کند، به یک طراحی زیبا و کاربردی دست یابید. استفاده از رنگ های روشن و هم چنین استفاده از یک طراحی ساده می تواند در این زمینه به شما کمک کند. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع انلاین نیز می تواند در این زمینه راهگشای شما باشد.