خرید متر لیزری بنر آبین
 
Iran-Slab ads
آموزش نصب قلاب سقفی

آموزش نصب قلاب سقفی

کیان برنا

از قلاب سقفی به منظور نصب گلدان و لوستر استفاده می شود. بدون شک نحوه نصب صحیح این گونه قلاب ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و رعایت نکاتی در هنگام انجام این کار حائز اهمیت می باشد. اهمیت این موضوع از آن جهت می باشد که این قلاب ها وزن لوستر یا هرگونه المانی که به آن متصل می شود را تحمل می کنند.

به یاد داشته باشید متریالی که در ساخت سقف استفاده شده است نیز می تواند در چگونگی نصب قلاب سقفی تاثیرگذار باشد. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، آموزش نحوه نصب قلاب سقفی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مراحل نصب قلاب سقفی

برای نصب قلاب سقفی باید مراحل کار را دانست و با در نظر گرفتن این مراحل نسبت به نصب این وسیله اقدام نمود. در زیر مراحل نصب قلاب به سقف به صورت گام به گام آموزش داده شده است.

در نظر گرفتن وزن المان متصل به قلاب

همان طور که در ابتدا اشاره شد، از قلاب های سقفی به منظور نصب لوستر و گلدان های آویز استفاده می شود. توجه به وزن المان مورد نظر اولین و یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر در نظر دارید از قلاب سقفی برای گلدان آویز استفاده نمایید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام آبیاری گیاه، وزن گلدان بیش تر خواهد شد.

در نظر گرفتن وزن المان متصل به قلاب

نصب قلاب سقفی در سقف چوبی

اگر متریال به کار رفته در ساخت سقف خانه چوب می باشد و در نظر دارید از قلاب سقفی برای آن استفاده نمایید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید. انتخاب قلاب مناسب اولین نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. در ادامه به توضیح سایر مراحل خواهیم پرداخت.

انتخاب مکان مناسب برای نصب قلاب

انتخاب سری دریل و پیچ مناسب برای انجام این کار از نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید. برای انجام این کار بهتر است سوراخ کوچک تری نسبت به اندازه سری قلاب در داخل سقف ایجاد نمایید.

انتخاب مکان مناسب برای نصب قلاب

در مرحله بعد نوبت به ایجاد سوراخ درون سقف برای نصب قلاب می رسد. برای انجام این کار از دریل استفاده نمایید. توجه داشته باشید که سری دریل که برای این کار انتخاب می کنید، کوچک تر از سری قلاب باشد. هم چنین توجه داشته باشید که عمق سوراخ زیاد نباشد، چرا که سوراخ های بزرگ و عمیق مقاومت کم تری خواهند داشت.

سوراخ درون سقف برای نصب قلاب

بعد از دریل کردن محل مورد نظر و ایجاد سوراخ مناسب، نوبت به استفاده از یک پیچ مناسب و وارد کردن آن به قلاب سقفی می رسد.

استفاده از یک پیچ مناسب

در مرحله بعد پیچ را به صورت دورانی داخل سوراخ ایجاد شده پیچانده و قلاب را به سقف نصب کنید.

قلاب را به سقف نصب کنید

بعد از نصب قلاب انگشت خود را داخل قلاب قرار داده و آن را به سمت پایین بکشید. انجام این کار می تواند میزان مقاومت قلاب در برابر وزن وارد شده به آن را به شما نشان دهد.

سنجش میزان مقاومت قلاب

در صورتی که قلاب از محل مورد نظر بیرون آمد، به این معناست که محل مناسبی را برای انجام این کار انتخاب نکرده اید و بهتر است مکان انجام این کار را تغییر دهید.

عدم انتخاب محل مناسب نصب قلاب

نصب قلاب در سقف کاذب

اگر از سقف کاذب برای طراحی سقف استفاده کرده اید، توجه به نکاتی برای نصب قلاب حائز اهمیت می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول: ایجاد سوراخ در سقف

برای نصب قلاب نیار به ایجاد سوراخ در داخل سقف با استفاده از دریل می باشد. به یاد داشته باشید که قطر سوراخی که به این منظور ایجاد می نمایید، بیش تر از 1/2 اینچ نباشد.

ایجاد سوراخ در سقف

در هنگام دریل کردن توجه داشته باشید که عمق سوراخ با توجه به ضخامت سقف کاذب صورت پذیرد.

دریل کردن

مرحله دوم: نصب پیچ پروانه ای

در مرحله بعد پیچ پروانه ای را به قلاب متصل کرده و پیچ را در داخل سوراخ ایجاد شده قرار دهید. این کار را تا زمانی که از سفت شدن پیچ پروانه ای اطمینان حاصل نکرده اید، ادامه دهید. پیچاندن پیچ پروانه ای باید در جهت عقربه های ساعت انجام پذیرد.

نصب پیچ پروانه ای

در هنگام پیچاندن و وارد کردن پیچ در داخل سوراخ سقف بهتر است فشار دست به سمت پایین باشد.

فشار دست جهت سنجیدن مقاومت قلاب

این کار را برای هر تعداد قلاب سقفی که در نظر دارید در داخل سقف تعبیه کنید، انجام دهید.

قلاب سقفی

مرحله سوم: قرار دادن گلدان بر روی قلاب

زمانی که نصب قلاب به پایان رسید، نوبت به قرار دادن المان مورد نظرمی رسد. به یاد داشته باشید که که زمانی که المان مورد نظر را به قلاب متصل کردید، بهتر است دست خود را در زیر آن قرار دهید، تا از نحوه قرار گرفتن صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

قرار دادن المان بر روی قلاب

در صورتی که در نظر دارید از قلاب سقفی برای نصب لوستر استفاده نمایید، می توانید از قلاب های دیگر در کنار آن استفاده کرده و مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، سیم لوستر را از داخل آن ها رد کنید. این کار می تواند اطمینان از نحوه صحیح نصب لوستر را برای شما فراهم کند.

نصب لوستر بر روی قلاب سقفی

کلام پایانی

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که در فواصل زمانی محل نصب قلاب را بررسی کرده و از سالم بودن سقف در اطراف قلاب سقفی اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک خوردگی در محل مورد نظر نسبت به انجام تعمیرات لازم اقدام نمایید.

%عکس - آموزش نصب قلاب سقفی

سوالات متداول

اهمیت نصب صحیح قلاب سقفی چیست؟

اهمیت این موضوع از آن جهت می باشد که این قلاب ها وزن لوستر یا هرگونه المانی که به آن متصل می شود را تحمل می کنند

در نصب قلاب سقفی باید به چه موردی توجه کرد؟

متریالی که در ساخت سقف استفاده شده است نیز می تواند در چگونگی نصب قلاب سقفی تاثیرگذار باشد.

دلیل اینکه بعد از نصب قلاب انگشت خود را داخل قلاب قرار داده و آن را به سمت پایین می کشند، چیست؟

انجام این کار می تواند میزان مقاومت قلاب در برابر وزن وارد شده به آن را به شما نشان دهد.

عمق سوراخ مورد نیز برای نصب قلاب سقفی در سقف کاذب چقدر است؟

در هنگام دریل کردن توجه داشته باشید که عمق سوراخ با توجه به ضخامت سقف کاذب صورت پذیرد.

پس از اتمام نصب قلاب سقفی باید چه نکته ای را همواره مد نظر قرار داد؟

در فواصل زمانی محل نصب قلاب را بررسی کرده و از سالم بودن سقف در اطراف قلاب سقفی اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک خوردگی در محل مورد نظر نسبت به انجام تعمیرات لازم اقدام نمایید.

حسابداری پیمانکاری

توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ فیسبوک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و آموزش های ساختمانی، در خبرنامه ساختمانچی عضو شوید2 دیدگاه در “آموزش نصب قلاب سقفی

میشه برای تاب سقفی کودک هم رو سقف کاذب این کار رو انجام داد؟؟

ببینید سقف کاذب وقتی جاییش میخواد لوستر یا هر آیز سنگین دیگه ای کار بشه از ابتدا اون قسمت را سازش را سفت میکنند. شما اگر روی سقف کاذبتون این کار نشده باشه قطعا کنده میشه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *