بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

arian

khedmatazma

kianborna

یکی از المان هایی که می توان در ساخت دیوار مورد استفاده قرار داد، سنگ می باشد. سنگ نمونه ای از متریال طبیعی است که دسترسی به آن آسان می باشد. بدون شک استفاده از این المان طبیعی در طراحی فضای داخلی و محوطه سازی نمای زیبایی ایجاد می کند. اما به یاد داشته باشید که بعد از گذشت مدت زمانی ممکن است نیاز به بازسازی و رنگ آمیزی آن باشد. از آن جایی که سنگ نمونه ای از متریال های متخلخل می باشد، رطوبت می تواند باعث ایجاد آسیب در آن شود. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مرحله اول

در ابتدا لازم است نسبت به بازسازی این دیوار اقدام کنید. برای انجام این کار سوراخ و شکستگی های موجود در سطح سنگ را با استفاده از محصولات بتنی مخصوص مانند سیمان هیدرولیک پر کنید. برای انجام این کار از دستورالعمل موجود بر روی بسته استفاده نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله دوم

در این مرحله نوبت به پاکسازی و تمیز کردن سطح سنگ می رسد. برای انجام این کار می توانید از ماده سفید کننده و آب استفاده نمایید. به این منظور به اندازه دو قاشق غذاخوری از ماده سفید کننده را در 0.95 لیتر آب مخلوط کرده و به وسیله اسفنج یا پارچه ضخیم سطح سنگ را تمیز کنید. این کار را تا بر طرف شدن تمام آلودگی ها ادامه دهید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله سوم

در این مرحله هرگونه گرد و غبار به جا مانده را از روی سطح مورد نظر پاک می کنید. برای انجام این کار می توانید از یک جارو یا پارچه تمیز استفاده نمایید. برای انجام این کار می توانید از فشار آب نیز استفاده کنید. اما توجه داشته باشید برای جلوگیری از هرگونه آسیب دیدگی، از فشار زیاد استفاده نکنید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله چهارم

قسمت هایی از دیوار که تمایل به رنگ امیزی آن ندارید، به وسیله نوار کاغذی بپوشانید. برای مثال اگر دیوار سنگی در نزدیکی درب قرار دارد می توانید با پوشاندن لبه درب با استفاده از نوار کاغذی از رنگی شدن آن جلوگیری کنید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله پنجم

در این مرحله نوبت به استفاده از پرایمر می رسد. برای انجام این کار از پرایمر مخصوص سنگ استفاده نمایید. استفاده از پرایمر مخصوص سنگ جذب بهتری داشته و مقاومت بالاتری نسبت به پرایمرهای معمولی دارد. استفاده از این پرایمرها باعث می شود از سنگ در برابر رطوبت محافظت شود.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله ششم

در این مرحله ظرف پرایمر را تکان دهید تا محتویات داخل آن به خوبی با یکدیگر مخلوط شود. و آن را درون ظرف بریزید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله هفتم

حال نوبت به استفاده از پرایمر می رسد. بر اساس دستور العمل پرایمر، از آن بر روی سطح مورد نظر استفاده نمایید. برای انجام این کار بهتر است از یک قلمو پلی استر استفاده نمایید. به یاد داشته باشید از غلطک رنگ آمیزی برای انجام این کار استفاده نکنید. چرا که استفاده از آن باعث می شود پرایمر به خوبی بر روی تمام سطح سنگ پخش نشود. بهتر است برای استفاده از پرایمر از گوشه شروع کرده و سپس تمامی زوایای دیوار را رنگ آمیزی کنید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله هشتم

برای دستیابی به نتیجه بهتر، به مدت 8 ساعت اجازه دهید پرایمر به طور کامل خشک شود.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله نهم

در این مرحله نوبت به رنگ آمیزی دیوار سنگی مورد نظر می رسد. برای انجام این کار در ابتدا باید رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید. برای انتخاب رنگ از نمونه های ضد آبی که مخصوص رنگ آمیزی دیوار سنگی می باشد، استفاده کنید. استفاده از این رنگ ها باعث می شود دیوار سنگی در برابر رطوبت آب محافظت شود. رنگ های مخصوص سنگ در انواع مختلف طیف رنگی موجود می باشند و شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی نمونه ای مناسب از آن را انتخاب نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله دهم

در ابتدا قوطی رنگ را به خوبی تکان دهید تا رنگ مخلوط شود و آن را درون ظرف مخصوص بریزید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی

مرحله یازدهم

در این مرحله با استفاده از قلمو نسبت به رنگ آمیزی دیوار سنگی اقدام نمایید. بهتر است از دو یا سه لایه رنگ استفاده نمایید. برای رنگ آمیزی بهتر است از قلمو استفاده کرده و از غلطک برای انجام این کار استفاده نکنید. چرا که استفاده از آن باعث پخش رنگ در تمام سطح سنگ نمی شود. هم چنین برجستگی های سطح سنگ می تواند به غلطک آسیب وارد کند. برای رنگ آمیزی، سطح مورد نظر را به قسمت های مساوی تقسیم کرده و سپس به رنگ آمیزی آن اقدام نمایید. همان طور که گفته شد بهتر است از دو تا سه لایه رنگ آمیزی استفاده نمایید. بهتر است بعد از هر بار رنگ آمیزی به مدت 4 ساعت اجازه دهید لایه رنگ قبلی خشک شود و سپس دوباره به رنگ آمیزی آن بپردازید. بعد از انجام این کار اجازه دهید تا رنگ به طور کامل خشک شود. در این مرحله کار شما به پایان می رسد.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار سنگی