%عکس - روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب ساده ترین روش برای تزئین آن است. با استفاده از یک برس یا رول رنگ آمیزی با کیفیت و یک سطل رنگ می توان به راحتی نمایی جدید و زیبا به دیوار اتاق بخشید. قبل از رنگ آمیزی باید دیوارها را تمیز کنید، سوراخ ها و تو رفتگی ها را پر کنید، بر روی کف و مبلمان پارچه پهن کنید و قسمت هایی از دیوار را که نمی خواهید رنگ آمیزی شوند را پوشش دهید. با انجام این کار ها به نتیجه ای مطلوب در رنگ آمیزی دست خواهید یافت. علاوه بر این موارد در رنگ آمیزی دیوارهای اتاق به نکات زیر نیز توجه فرمائید تا دیزاین خانه شما با یک رنگ آمیزی اصولی زیباتر و شکیل تر به چشم بیاید.

چهار دیوار اتاق را رنگ آمیزی کنید

اگر تازگی رنگ سفید، خنکی رنگ سبز، سایه های رنگ خاکستری و یا هر رنگ روشن دیگری را دوست دارید، با لایه ای از آن رنگ فضای اتاق را بازتر و دلگشاتر جلوه دهید. رنگ آمیزی چهار طرف دیوار اتاق نوعی نظم در فضای اتاق ایجاد می کند. برای افرادی که تمایل دارند دیوار اتاق آنها خلوت و ساده باشد این تکنیک بسیار مناسب است.

%عکس - روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

برای جذابیت بیشتر یک دیوار را متفاوت رنگ کنید

اگر می خواهید از یک رنگ روشن یا تیره برای مهیج نمودن دیوار اتاق استفاده کنید بهتر است آن را برای رنگ آمیزی دیوار پشت تاج تخت به کار ببرید. رنگ نمودن یکی از دیوارها در تضاد با سایر دیوارها باعث ایجاد تنوع در فضا می شود و آن را زیباتر و خاص تر جلوه می دهد. هم چنین استفاده از رنگ های مکمل باعث می شود که رنگ ها بهتر دیده شده و ترکیب این رنگ ها در کنار یکدیگر حس بهتری به بیننده القا کند. در این بین باید به ابعاد اتاق نیز توجه شود، به طوری که در فضاهای کوچک از رنگ های تیره استفاده نشود. علاوه بر ابعاد، میزان نور اتاق نیز نقش مهمی ایفا می کند و اگر نور به اندازه ی کافی مهیا باشد می توان از رنگ های کمی تیره تر برای بخش هایی از اتاق استفاده نمود.

%عکس - روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

بافت بر سطح دیوار ایجاد نمائید

اضافه نمودن یک بافت به سطح دیوار با استفاده از یک اسفنج آغشته به رنگ نمایی متفاوت و زیبا به دیوار اتاق می بخشد. اسفنج دریایی یکی از ابزاری ست که برای افزودن بافت و الگو به دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. برای رنگ آمیزی با اسفنج کافیست سطح آن را در رنگ زده و سپس به حالت ضربه ای بر روی دیوار بافت ایجاد کنید. این کار را می توان با ترکیب دو یا چند رنگ نیز انجام داد و با استفاده از اسفنج و ترکیب رنگ ها اشکال و تصاویر جذاب و بی نظیری خلق کرد.  هنگامی که تصمیم به استفاده از چند رنگ گرفتید دقت داشته باشید که رنگ هایی که هنوز خشک نشده اند پس از برخورد و ضربه اسفنجی که به رنگ دیگری درآمده است، رنگ و بافتشان تغییر می کند. بنابراین اگر مرز مشخصی برای طرح خود در نظر دارید اجازه دهید تا هر رنگی خشک شده و سپس برای اجرای رنگ بعد اقدام نمایید.

با استنسیل بر روی دیوار طرح ایجاد کنید

چاپ استنسیل یکی از تکنیک های رنگ آمیزی است که این امکان را فراهم می کند تا یک طرح و بافت رنگی را بر روی یک یا چند سطح و به صورت چندین مرتبه اجرا کنید. کار با استنسیل به دو روش انجام می گیرد. در بعضی از مدل ها تنها از یک شابلون برای ایجاد یک طرح استفاده می شود و در برخی دیگر چند عدد شابلون مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ های استنسیل طرح هایی رنگارنگ و دارای عمق، به همراه می آورند که نمایی زیبا بر روی دیوار ایجاد می کنند. با استفاده از استنسیل طرح ها و رنگ های متنوعی را می توان روی دیوار اجرا کرد. در این حالت نیز می شود به جای استفاده از یک رنگ، چند رنگ را در نقاشی دیوارها به کار برد. لازم به ذکر است در انتخاب طرح استنسیل بایستی توجه داشت که سبک و چیدمان اتاق چگونه است و متناسب با سبک فضا، طرح استنسیل را انتخاب نمود.

%عکس - روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

از تکنیک رنگ آمیزی نواری استفاده کنید

با استفاده از نوارهای مخصوص رنگ آمیزی بر روی دیوار خطوطی زیبا ایجاد کنید. این نوارها را بر روی دیوار بچسبانید، سپس با استفاده از رنگ مورد علاقه دیوارها را رنگ آمیزی کنید. بعد از رنگ آمیزی نوارها را از روی دیوار بلند کنید. انجام این کار باعث می شود بر روی دیوار خطوطی با اشکال دلخواه ظاهر شود. برای انجام این کار دقت کنید که می توان از به وجود آوردن اشکال هندسی ساده ای چون مثلث ها و ذوزنقه ها نیز بهره برد. نکته ای که باید در این روش به آن بسیار دقت شود هماهنگی تناژ رنگ هاست، به صورتی که بهتر است تعادل درستی بین رنگ دیوار و سایر قسمت ها برقرار باشد.

اگر زمانتان محدود است از اسپری استفاده نمائید

اسپری های رنگ مناسب ترین گزینه برای رنگ آمیزی سریع دیوار محسوب می شوند. در صورت استفاده صحیح از اسپری سطح کار یکدست خواهد شد و دیواری با رنگ دلخواه خواهید داشت. در هنگام استفاده از اسپری به منظور رنگ آمیزی ساختمان حتما می بایست سطوحی مانند درب و پنجره، توسط روزنامه یا پلاستیک کاملا پوشانده شوند تا از نفوذ رنگ به آن ها جلوگیری گردد. هم چنین انتخاب رنگ در این روش نیز مانند هر روش دیگری بسیار پر اهمیت است.

%عکس - روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

قیمت رنگ ساختمانی

نوع رنگقیمتتاریخ به روز رسانی
رنگ تمام پلاستیک178,000 ریال به ازای هر دبه 12 کیلویی1398/10/23
رنگ روغنی مات650,000 ریال به ازای هر گالن1398/9/27
رنگ روغنی براق آلکیدی754,200 ریال به ازای هر گالن1398/10/1
رنگ اکرلیک پایه آب بولیو359,000 ریال به ازای هر کیلو1398/10/12

رنگ های ساختمانی در انواع مختلف اکریلیک، روغنی، پلاستیک و … وجود دارند که هر کدامشان ویزگی های خاص خودشان را دارند. برخی انواع براق هستند و برخی دیگر مات می باشند، و یا برخی از رنگ ها هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کنند. تفاوت قیمت در رنگ ها نیز به دلیل تفاوت در ویژگی ها و ساختار آن هاست.

رنگ کردن چهار دیوار اتاق با غلتک ، رنگ کردن یک دیوار ، استفاده از استنسیل، استفاده از چسب، رنگ آمیزی با اسفج و رنگ آمیزی با اسپری

کار با استنسیل به دو روش انجام می گیرد. در بعضی از مدل ها تنها از یک شابلون برای ایجاد یک طرح استفاده می شود و در برخی دیگر چند عدد شابلون مورد استفاده قرار می گیرد.