قیمت مصالح
روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب ساده ترین روش برای تزئین آن است. با استفاده از یک برس یا رول رنگ آمیزی با کیفیت و یک سطل رنگ میتوان به راحتی نمایی جدید و زیبا به دیوار اتاق بخشید. قبل از رنگ آمیزی باید دیوارها را تمیز کنید, سوراخ ها و تو رفتگی ها را پر کنید, بر روی کف و مبلمان پارچه پهن کنید و قسمت هایی از دیوار را که نمیخواهید رنگ آمیزی شوند را پوشش دهید. با انجام اینکارها به نتیجه ای مطلوب در رنگ آمیزی دست خواهید یافت. علاوه بر آنها در رنگ آمیزی دیوارهای اتاق به نکات زیر نیز توجه فرمائید تا دکوراسیون اتاق با یک رنگ آمیزی اصولی زیباتر و شکیل تر به چشم بیاید.

چهار دیوار اتاق را رنگ آمیزی کنید

اگر تازگی رنگ سفید, خنکی رنگ سبز, سایه های رنگ خاکستری و یا هر رنگ روشن دیگری را دوست دارید, با لایه ای از آن رنگ فضای اتاق را بازتر و دلگشاتر جلوه دهید. رنگ آمیزی چهار طرف دیوار اتاق نوعی نظم در فضای اتاق ایجاد میکند. برای افرادی که تمایل دارند دیوار اتاق آنها خلوت و ساده باشد این تکنیک بسیار مناسب است.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

برای جذابیت بیشتر یک دیوار را متفاوت رنگ کنید

اگر میخواهید از یک رنگ روشن یا تیره برای مهیج نمودن دیوار اتاق استفاده کنید بهتر است آن را برای رنگ آمیزی دیوار پشت تاج تخت به کار ببرید. رنگ نمودن یکی از دیوارها در تضاد با سایر دیوارها باعث ایجاد تنوع در فضا میشود و آن را زیباتر و خاص تر جلوه میدهد.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

بافت بر سطح دیوار ایجاد نمائید

اضافه نمودن یک بافت به سطح دیوار با استفاده از یک اسفنج آغشته به رنگ نمایی متفاوت و زیبا به دیوار اتاق میبخشد. اسفنج دریایی یکی از ابزاری ست که برای افزودن بافت و الگو به دیوار مورد استفاده قرار میگیرد. برای رنگ آمیزی با اسفنج کافیست سطح آن را در رنگ زده و سپس به حالت ضربه ای بر روی دیوار بافت ایجاد کنید.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

با استنسیل بر روی دیوار طرح ایجاد کنید

چاپ استنسیل یکی از تکنیک های رنگ آمیزی ست که این امکان را فراهم میکند تا یک طرح و بافت رنگی را بر روی یک یا چند سطح و به صورت چندین مرتبه اجرا کنید. کار با استنسیل به دو روش انجام میگیرد. در بعضی از مدل ها تنها از یک شابلون برای ایجاد یک طرح استفاده میشود و در برخی دیگر چند عدد شابلون مورد استفاده قرار میگیرد. چاپ های استنسیل طرح هایی رنگارنگ و دارای عمق ایجاد میکنند که نمایی زیبا بر روی دیوار ایجاد میکنند.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

از تکنیک رنگ آمیزی نواری استفاده کنید

با استفاده از نوارهای مخصوص رنگ آمیزی بر روی دیوار خطوطی زیبا ایجاد کنید. این نوارها را بر روی دیوار بچسبانید, سپس با استفاده از رنگ مورد علاقه دیوارها را رنگ آمیزی کنید. بعد از رنگ آمیزی نوارها را از روی دیوار بلند کنید. انجام اینکار باعث میشود بر روی دیوار خطوطی با اشکال دلخواه ظاهر شود.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

اگر زمانتان محدود است از اسپری استفاده نمائید

اسپری های رنگ مناسب ترین گزینه برای رنگ آمیزی سریع دیوار محسوب میشوند. در صورت استفاده صحیح از اسپری سطح کار یکدست خواهد شد و دیواری با رنگ دلخواه خواهید داشت.

روش های رنگ آمیزی دیوار اتاق

4/5 ( 2 نظر )