%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

kianborna

رنگ آمیزی دیوار بتنی می تواند نمای زیبایی به آن بخشیده و آن را با سایر المان های به کار رفته تلفیق کند. در هنگام رنگ آمیزی دیوار بتنی رعایت یک سری نکات الزامی می باشد. برای مثال از جمله نکاتی که در هنگام رنگ آمیزی دیوارهای بتنی باید به یاد داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب و تطبیق پذیر با بتن می باشد. هم چنین قبل از اقدام به رنگ آمیزی باید از سیلر استفاده نمایید. در این صورت رطوبت به داخل دیوار نفوذ نمی کند. هم چنین استفاده از پرایمر قبل از رنگ آمیزی دیوار از دیگر نکاتی است که باید به یاد داشته باشید. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مرحله اول

آن چه که در ابتدای کار باید به یاد داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی دیوار بتنی می باشد. برای انجام این کار باید از یک رنگ مقاوم در برابر رطوبت استفاده نمایید. هم چنین در صورتی که از این رنگ در فضای بیرونی استفاده می کنید، این رنگ باید در مقابل تابش نور خورشید نیز مقاوم باشد. رنگ های روغنی می توانند گزینه ای مناسب برای انتخاب در جهت رنگ آمیزی دیوارهای بتنی باشد. در صورتی که دیوار بتنی در فضای داخلی قرار دارد، می توانید از رنگ های مخصوص استفاده نمایید. رنگ های اکریلیک می توانند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشند.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

مرحله دوم

برای شروع کار، ابتدا لازم است سطح دیوار بتنی را تمیز کنید. اگر دیوار در محوطه باز قرار دارد، می  توانید از آب برای انجام این کار استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای انجام این کار، آب باید فشار داشته باشد. در صورتی که دیوار در فضای داخلی قرار دارد و امکان استفاده از فشار آب برای تمیز کردن آن وجود ندارد، می توانید با استفاده از آب و مواد شوینده و به کمک یک براش اسکراب نسبت به انجام این کار اقدام نمایید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

مرحله سوم

در این مرحله در صورت وجود هرگونه آسیب دیدگی در سطح دیوار بتنی، بهتر است نسبت به بازسازی آن اقدام نمایید. در صورت وجود سوراخی در سطح دیوار بهتر است از بتن مناسب برای پر کردن آن استفاده کنید. بعد از انجام این کار به وسیله یک حوله بر روی آن بکشید تا سطحی یکدست در اختیار داشته باشید.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

مرحله چهارم

رنگ آمیزی دیوار بتنی که سیلر زنی آن به خوبی صورت نگرفته است، نمی تواند به خوبی انجام شود. برای چک کردن این مسئله از یک نوار پلاستیکی بر روی دیوار استفاده کنید. توجه داشته باشید که در زیر آن هوا وجود داشته نباشد. بعد از 24 ساعت اگر بر روی نوار پلاستیکی رطوبتی ظاهر شد نشان دهنده این است که دیوار به خوبی سیلر زنی نشده است. اگر رطوبتی بر روی آن پدیدار نشد، نشان می دهد که دیوار به خوبی سیلر زنی شده است.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

مرحله پنجم

در این مرحله بهتر است از یک لایه سیلر بر روی دیوار استفاده نمایید و در طول یک شب به آن اجازه دهید تا خشک شود. توجه داشته باشید که از سیلر سطوح بتنی به این منظور استفاده نمایید.%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

 

مرحله ششم

بعد از استفاده سیلر نوبت به استفاده از پرایمر می رسد. برای استفاده از پرایمر می توانید از غلطک رنگ آمیزی استفاده نمایید. توجه داشته باشد که این کار را با دقت انجام دهید. بعد از پرایمر زدن دیوار، به مدت 24 ساعت اجازه دهید که خشک شود. اگر بعد از استفاده از پرایمر دیوار از زیر آن پیدا بود، از یک لایه دیگر نیز استفاده نمایید.%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

 

مرحله هفتم

در این مرحله نوبت به استفاده از رنگ می رسد. به یاد داشته باشید که حداقل باید از سه لایه رنگ آمیزی استفاده نمایید. برای رنگ آمیزی دیوار بتنی می توانید از اسپری، غلطک و قلموی رنگ آمیزی استفاده کنید. بعد از هر بار رنگ آمیزی 24 ساعت زمان برای خشک شدن رنگ نیاز می باشد.

%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی

مرحله هشتم

در این مرحله با استفاده از وسیله انتخابی می توانید نسبت به رنگ آمیزی دیوار بتنی اقدام نمایید. همان طور که قبلا گفته شد دو تا سه مرتبه باید از رنگ بر روی دیوار بتنی استفاده نمایید. بعد از هربار استفاده از رنگ اجازه دهید تا خشک شود. استفاده از سیلر رنگ این امکان را فراهم می کند که رنگ به خوبی جذب دیوار شود. هم چنین استفاده از این محصول مدت زمان ماندگاری رنگ را نیز افزایش می دهد. در این مرحله کار شما به پایان می رسد.%عکس - آموزش رنگ آمیزی دیوار بتنی