آموزش رویت

ساختمانچی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه نرم افزار سامانه ملی املاک و اسکان تا چند هفته آینده تحویل سازمان امور مالیاتی شود، اظهار داشت: به هر حال افزایش وام یا افزایش تولید مسکن به تنهایی نمی‌ توانند مشکل خرید مسکن و قدرت خرید مردم را حل کنند.

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا سامانه ملی املاک تا پایان سال راه‌ اندازی خواهد شد، بیان نمود: نرم افزار سامانه ملی املاک و اسکان در حال نهایی شدن است و تلاش می‌ شود تا این سامانه تا چند هفته آینده تحویل سازمان امور مالیاتی شود. هم چنین وی با تاکید بر این که در بودجه ۹۹ یک تصمیم جدیدی گرفته شد که این سامانه تحویل سازمان امور مالیاتی شود، گفت: قطعا این سامانه می‌ تواند با همکاری شهرداری‌ ها کمک بزرگی به بخش عرضه مسکن و شناسایی خانه‌ های خالی از سکنه داشته باشد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق ماده ۱۶۹، ((قانون مالیات‌های مستقیم)) یکی از اهداف سامانه املاک و اسکان تشخیص واحد های خالی از سکنه است، ادامه داد: به هر حال افزایش وام یا افزایش تولید مسکن به تنهایی نمی‌ توانند مشکل خرید مسکن و قدرت خرید مردم را حل کنند. محمود زاده افزود: تمام مولفه‌ها باید در قالب یک بسته و به طور همزمان اجرایی شوند تا ضمن افزایش قدرت خرید مردم، عرضه مسکن را نیز به تعادل برسانند. براساس طرح جامع مسکن که توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه شده است سالانه به ۹۵۰ هزار واحد مسکونی نیاز داریم اما متاسفانه در دو سال گذشته و هر سال بیشترین آمار صدور پروانه به حدود ۳۰۰ هزار تا ۳۵۰ هزار واحد مسکونی می‌ رسد.