آموزش رویت

ساختمانچی

بلوک های سیمانی به دوسته ی کلی بلوک سبک و بلوک سنگین تقسیم  میشوند که بر اساس ویژگی های خود در صنعت ساختمان و ساخت و ساز کاربرد های مختلف دارند. هر دو این بلوک ها از بتن ساخته می شود، بنابراین به آن ها بلوک بتنی نیز گفته می شود. اما اختلاف وزن این بلوک ها در کجاست؟ بتن مصرفی جهت تولید بلوک های سبک از ترکیب سیمان، آب و سبک دانه ها ساخته می شود. که این سبک دانه های می تواند طبیعی و یا مصنوعی باشد. پوکه معدنی یکی از انواع سبک دانه ای می باشد که در تولید بلوک سبک کاربرد دارد.

به بلوک هایی که در آن ها پوکه معدنی به کار رفته باشد، بلوک پوکه ای نیز می گویند. یکی از سبک دانه های مصنوعی جهت تولید قطعات بتنی سبک دانه های رس منبسط شده می باشد که با آن لیکا نبز می گویند و به بلوک هایی توسط دانه های لیکا تولید شده باشد، بلوک لیکا می گویند. حال اگر به جای سبک دانه ها از شن و ماسه در تهیه بتن مصرفی تولید بلوک سیمانی استفاده شود، بلوکی با وزن و اسطحکام بیشتر تولید خواهد شد.

کاربرد بلوک سیمانی

بلوک سبک سیمانی در آپارتمان ها، برج ها و به طور کل در طبقات یک ساختمان کاربرد دارد، معمولا تیغه چینی داخلی و یا دیوارهای پیرامونی یک ساختمان در طبقات آن با بلوک سبک انجام می شود. چرا که سازندگان و مهندسین به جهت غلبه بر نیروی زمین لرزه به دنبال سبک کردن وزن ساختمان و کاهش وزن بارهای مرده ساختمان خود می باشدو و این مصالح جدید به آن ها در این خصوص کمک فراوانی میکند

اما در مواردی تنها عامل انتخاب و خرید بلوک سیمانی اسطحکام و قیمت بلوک می باشد. در چنین مواردی بلوک سنگین و یا بلوک ماسه ای انتخابی هوشمندانه می باشد، به طور مثال جهت اجرای دیوار های یک باغ، وزن بلوک اهمیت چندانی ندارد و در اینجا قیمت بلوک سیمانی و مقاومت بلوک، عامل انتخاب شدن آن می باشد،که عمدتا سازندگان از بلوک سیمانی سنگین یا بلوک ماسه ای استفاده می کنند.

بلوک مانا

خرید بلوک سیمانی

کارخانه بلوک سیمانی مانا از تولیدکنندگان به نام قطعات بتنی در کشور می باشد، که انواع بلوک سیمانی اعم از بلوک سبک و بلوک سنگین را تولید می کند. شرکت بلوک مانا دارای واحد تحقیق و توسعه ای متشکل از مهندسین و متخصصین مجرب و با تجربه در زمینه ی تولید قطعات بتنی می باشد و این واحد همواره به دنبال کشف راهکارهایی جدید جهت سبک سازی و مقاوم سازی بلوک های بتنی نماید.بلوک مانا دارای پروانه ی استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران می باشد ولی این مجموعه به این حد از کیفیت بسنده نکرده و همواره با تحقیق و توسعه روش های تولید توانسته است، تولیدات بلوک مانا فراتر از استاندارد های ملی و بین المللی می باشد.

کارخانه ی بلوک مانا ضمن بکارگیری تجربیات ارزنده ی خود همواره درحال تلاش برای توسعه ی روش های تولید و بروزرسانی ماشین الات هوشمند و اتوماتیک تولید بلوک سیمانی می باشد که این مهم سبب افزایش کیفیت و ظرفیت اسمی تولید بلوک سیمانی شود.

سازندگان و پیمانکارانی که قصد خرید بلوک استاندارد با کیفیت با قیمت مناسب و تحویل فوری سفارشات خود را دارند، می توانند با کارخانه ی بلوک مانا تماس حاصل فرمایند.

آدرس کارخانه: تهران، شهریار، باغستان، خ شهید کلهر

وبسایت بلوک مانا: www.manablock.ir

تلفن تماس:   09122153171