آموزش رویت

ساختمانچی

اگر فضای خانه شما چنین اجازه ای به شما می دهد، ساخت استخر یکی از بهترین ایده هایی است که می توان از آن استفاده کرد. استخرها نه تنها از لحاظ زیبایی، بلکه به عنوان مکانی برای ریلکس کردن در روزهای گرم تابستان نیز شناخته می شوند.

زمانی که صحبت از ساخت یک استخر پیش می آید کم تر کسی به طرح، چگونگی ساخت، زمانی که صرف ساخت آن می شود و چالش هایی که در پیش رو است فکر می کند.

در این نوشته از ساختمانچی به بیان تفاوت استخرها و ارائه ایده های طراحی آن ها می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

انواع مختلف استخر

استخر لپ Lap

اگر به دنبال استفاده مناسب از فضای مورد نظر هستید و هم چنین در نظر دارید از استخر علاوه بر مکانی برای ریلکس کردن به عنوان محلی برای ورزش و تمرین نیز استفاده نمایید پیشنهاد ما به شما طراحی استخرهای لپ Lap می باشد.

این گونه استخرها اصولا طولانی و باریک هستند و علاوه بر ایجاد زیبایی می توانند برای انجام ورزش نیز مورد استفاده قرار گیرند.

استخر لپ

استفاده از استخر در جهت ایجاد سرگرمی

گاهی اوقات نیاز به بهره مندی از یک استخر بزرگ و عمیق نیست. در چنین مواردی افراد بیش تر تمایل دارند از استخر به عنوان محلی برای ریلکس کردن و گذراندن اوقات فراغت و یا برای انجام ورزش های آبی استفاده کنند. این گونه استخرها عمق کم تر از پنج متر دارند و مکان های خوبی برای سرگرمی در هر زمانی هستند.

استخر سرگرمی

استخر دایره شکل

استخرهای بیضی و دایره ای شکل ظاهر یکنواخت تری دارند و نسبت به سایر شکل های هندسی زاویه دار نمای زیباتری ایجاد می کنند.

این نوع استخر برای افرادی که به ظاهر یکنواخت تر و در عین حال طبیعی نیاز دارند، مناسب می باشد. استخرهای بیضی شکل از مدرن ترین انواع این گونه استخرها می باشند.

استخر دایره ای

ساخت استخر به شکل کلیه

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید این گونه استخرها ظاهری شبیه به بیضی دارند با این تفاوت که گوشه ای از آن دارای تو رفتگی می باشد.

بسیاری از افراد به ساخت استخری بدین شکل تمایل دارند، چرا که این گونه استخرها قابلیت اجرا در حیاط هایی با اندازه های مختلف را دارد. در این گونه استخرها قابلیت استفاده از قسمت تو رفتگی برای ایجاد فضای اسپا وجود دارد.

استخر کلیه ای

استخر بدون فرم

استخرهای بدون فرم به میزان زیادی به نوع کاربرد آن ها بستگی دارد. ساخت چنین استخرهایی در حیاط های کوچک و بزرگ امکان پذیر می باشد. اگر اندازه حیاط کوچک باشد می توان استخری اسپا مانند در آن طراحی کرد.

حال اگر شانس بهره مندی از حیاطی بزرگ دارید می توانید از خلاقیت خود برای طراحی استخری این چنین استفاده نمایید. ساخت این گونه استخرها ایده بسیار خوبی برای آن دسته از طراحانی است که به دنبال طراحی های نامتقارن می باشند.

استخر بدون فرم

استخر غواصی

استخر غواصی برای آن دسته از افرادی که طرفدار هیجان و انجام کارهای هیجانی هستند مناسب می باشد. عمق این استخرها 8 تا 12 متر می باشد. ساخت این گونه استخرها باید با نظارت یک متخصص انجام گیرد.

استخر غواصی

استخر یونانی

این گونه استخرها، از جمله استخرهای کلاسیک برشمرده می شوند. استخرهای یونانی گوشه های گردی دارند. ساخت این گونه استخرها در اغلب طراحی خانه ها امکان پذیر می باشد. در ساخت استخرهای یونانی از کاشی های رنگی شیشه ای استفاده می شود.

در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که ساخت استخر بر اساس نیاز و هدف شما صورت گیرد. درپایان ساخت باید میان معماری و استخر هارمونی برقرار شود.

استخر یونانی

استخر رو زمینی

استفاده از این گونه استخرها در مکان هایی که امکان حفر زمین برای ساخت استخر وجود ندارد امکان پذیر می باشد. برای ساخت این استخرها هزینه کم تری صرف می شود و در صورت نیاز می توان به راحتی آن ها را جابه جا کرد. این استخرها در اندازه، شکل و مدل های مختلف وجود دارند.

استخر رو زمینی

نکات مهم در طراحی الهام بخش استخر

بسیاری از افراد تمایل دارند از استخرهای رو باز برای تفریح استفاده نمایند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در باغ شخصی خود استخر دارید، فردی خوش شانس تلقی می شوید. طراحی استخر به عواملی از جمله شکل و اندازه فضا بستگی دارد.

استفاده از نورپردازی در رنگ های مختلف در داخل استخر از جمله روش هایی است که می توان از آن در زیباسازی استخرها استفاده کرد. اطراف استخرها را می توان با استفاده از گیاهان و مجسمه ها تزئین کرد.

استفاده از باربیکیو در نزدیکی استخر می تواند از دیگر ایده های نابی باشد که می توان از آن در طراحی باغ و استخر استفاده کرد. مشورت با یک طراح می تواند ایده های خوبی در زمینه طراحی استخر در اختیار شما قرار دهد.

هم چنین طراحان در مورد نحوه زیباسازی فضای آن نیز می توانند به شما کمک کنند. استفاده از این ایده ها می تواند به ساخت استخر در باغ شخصی و یا حیاط خانه به شما کمک کند.

در ادامه نکات مهمی که در طراحی استخر باید به آن ها توجه داشته باشید، آوردیم. با ما همراه باشید.

شکل استخر خود را انتخاب نمایید

در ساخت اغلب استخرها از طرح مستطیلی شکل استفاده می شود، چرا که ساخت آن ها ساده بود و هم چنین جنبه کاربردی بیش تری نیز دارند. از جمله انواع استخرهایی که تنوع فراوانی در سایز و شکل دارند می توان به استخر فایبرگلاس اشاره کرد.

محبوب ترین ساختار هندسی که در ساخت استخر استفاده می شود شکل “ال” مانند می باشد. بدون شک از زیباترین استخرها آن هایی هستند که در ساخت آن ها از اشکال هندسی استفاده می شود.

طراحی شکل استخر

نمای استخر را زیبا کنید

استخری که باعث ایجاد تصویری در بی نهایت شود بدون شک از زیبایی منحصر بفردی برخوردار است. این گونه استخرها بسیار خیره کننده بوده و نمایی بسیار زیبا و دراماتیک ایجاد می کنند.

در ساخت چنین استخری باید از علم ریاضیات کمک گرفت. در این استخرها آب از طریق تونل های مخفی به استخر وارد می شود و از همان جا نیز خارج می گردد. ساخت چنین فضایی مناسب مکان هایی با چشم اندازهای خیره کننده می باشد.

نمای استخر

فضای اسپا در استخر بسازید

در حقیقت از فضای استخر هم می توان به عنوان اسپا و هم برای شنا کردن استفاده کرد. اگر قصد دارید فضای استخر را مانند اسپا طراحی کنید باید آنها را در ابعاد کوچک تری نسبت به استخر بسازید.

بدون شک نگهداری از این استخر ها راحت تر بوده و برای خانه هایی که فضای چندان بزرگی ندارند بسیار مناسب می باشد.

فضای اسپا

از یک متخصص حرفه ای در ساخت استخر کمک بگیرید

در حالی که به نظر می رسد طراحی یک استخر بر اساس بودجه مورد نظر ایده هوشمندانه ای باشد، استفاده از دانش یک فرد متخصص برای رضایت در پایان کار نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طراحی یک استخر کوچک چالش بزرگ تری را در مقابل طراح قرار می دهد، چرا که در طراحی آن باید از فضا استفاده بهینه شود و هر اشتباه کوچکی بیشتر به چشم می آید.

یک فرد متخصص به خوبی می داند که چگونه از فضا بهترین بهره را ببرد و هم چنین از تجربه کافی برای طراحی فضاهای کوچک برخوردار است.

با این حال، می توانید با تکیه بر توانایی خود و در نظرگرفتن تمامی جوانب، طراحی آن را خود به عهده بگیرید. این کار مقرون به صرفه تر است و هم چنین با این کار می توانید خود را به چالش بکشید.

استخر داخلی

یکی از انواع استخرهای فایبرگلاس یا بتنی را انتخاب کنید

برای انتخاب نوع استخر دو گزینه در مقابل شما قرار دارد: نمونه های کارخانه ای از جنس فایبرگلاس و استخرهای کوچکی که به وسیله بتن در محل مورد نظر ساخته می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

بخوانید!  27 ایده مبلمان مناسب فضای باز[حصیری،فلزی،چوبی و پلاستیکی]

استخرهای کوچکی که از جنس فایبرگلاس هستند از قیمت کم تری برخوردار بوده و نصب آن ها آسان تر می باشد. این امکان وجود دارد که این گونه استخرها را به راحتی از فروشگاه ها خریداری کرده و یا از طریق اینترنت سفارش دهید.

استفاده از چنین استخرهایی در بعضی مناطق غیر قانونی و خطرناک می باشند. هم چنین استخرهای فایبرگلاس می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در مکانی که قرارگرفته اند شوند و استفاده از آن ها محدودیت هایی خواهد داشت.

نصب این گونه استخرها نیاز به جرثقیل و دیگر تجهیزات حمل دارد. استخرهای فایبرگلاس با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنید ارزش زیادی دارند اما انواع آن بسیار محدود می باشد. برای سفارش آن ها باید به کارخانه ای که از طراحی های استانداردی برخوردار هستند رجوع کنید.

استخر کوچک

استخرهای بتنی گزینه های بیشتری برای اندازه، شکل و ساختار پیش روی شما خواهند گذاشت. در ساخت چنین استخرهایی می توان از ویژگی های ساختاری استفاده کرد و یا از طراحی های ویژه ای مانند ساخت یک آبنما بهره گرفت.

در طراحی آن ها ایده های بیشتری را می توان به اجرا در آورد. برای ساخت این گونه استخرها نیاز به چند کارگر دارید و انجام این کار ممکن است چند روزی طول بکشد. انجام چنین کاری در حیاط های کوچک کمی دشوارتر می باشد.

زمانی که تصمیم به ساخت استخر در یک حیاط کوچک می گیرید باید با توجه به بودجه خود و فضایی که در دسترس دارید یکی از انواع استخرها را انتخاب نمایید.

به تناسب و مقیاس حیاط فکر کنید

در زمان طراحی استخرهای کوچک، از تناسب و تعادل مقیاس حیاط اطمینان حاصل کنید. طراحی چنین فضایی باید به این گونه باشد که به طور کامل با فضا همخوانی داشته باشد.

این قاعده تنها برای استخرهای کوچک نیست و حتی اجرای چنین فضایی در حیاط های بزرگ نیز باید از این قاعده پیروی کنید.

استخر زیبا

مکان استخر را تعیین کنید

بهتر است از قسمت های کناری حیاط که در طول عصر نیز آفتاب گیر می باشند برای ساخت استخر استفاده نمایید. با این کار قسمت میانی حیاط خالی می ماند و می توان از آن برای کارهای دیگر استفاده کرد.

زمانی که تصمیم به ساخت استخر در قسمت های کناری حیاط می گیرید باید مواردی مهندسی را در نظر داشته باشید. در این گونه شرایط باید مراقب باشید که ساخت استخر به خانه همسایگان صدمه ای وارد نکند.

قانون کلی به این گونه است که فاصله 10000 میلی متری با حاشیه دیوار، مشکلی ایجاد نمی کند. اگر قصد ساخت استخر در درون زمین را دارید، محل عبور لوله های گازی و یا دیگر زیرساخت ها را در نظر بگیرید.

مکان استخر

 نصب حصار در اطراف استخر را فراموش نکنید

استفاده از حصار در اطراف استخر حائز اهمیت می باشد، اما ممکن است فضای بیشتری در حیاط اشغال کند. اگر استخرهای کوچک کمی بالاتر از سطح زمین درست شوند، دیگر نیازی به ساخت حصار در اطراف آن ها نیست.

حصارهای مورد استفاده در اطراف استخر باید به قدری بلند باشد که ازافتادن کودکان در آب جلوگیری به عمل آید. اطمینان حاصل کنید که دست کودکان به قفل حصار نمی رسد و با این کار از ایجاد هرگونه خطر جلوگیری نمایید.

استخر بزرگ

از طراحی های پیچیده بپرهیزید

یک استخر ساده باید از طراحی ساده ای نیز برخوردار باشد. این بدان معنا نیست که هیچ گونه طراحی برای آن ها در نظر نگیرید. استفاده از یک آبنمای کوچک و یا به کارگیری نمایی زیبا برای دیوار پشت استخر از ایده هایی است که می توان به کار گرفت.

اگر استخر در محل آفتاب گیری قرار دارد، یک سایبان تهیه کنید تا بتوانید از بعد از ظهرهای آفتابی نیز در کنار استخر لذت ببرید.

استخر مدرن

 از استخر مراقبت و نگهداری کنید

اگر قصد ساخت استخری در حیاط خانه خود دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که نیاز به یک برنامه دقیق برای نگهداری از آن خواهید داشت. پیروی از این برنامه، این امکان را به شما می دهد که علاوه بر حفظ ظاهر استخر، از خطر بروز بیماری نیز دور بمانید.

مدل استخر

به طور مرتب استخر را تمیز کنید

هر روزه تعدادی برگ درخت بر روی سطح آب می افتند. ممکن است مشغله های روزانه باعث شود که از وجود آن ها بر روی آب غافل شویم. به همین خاطر بهتر است روزانه آن ها را جمع آوری کنید.

هم چنین تمیز کردن دیواره های آن نیز حائز اهمیت می باشد. این کار از رشد جلبک ها جلوگیری می کند. انجام این کار یک بار در هفته کافی است. به خاطر داشته باشید که برای ایجاد ظاهری تمیز، در لایروبی جلبک ها دقت عمل داشته باشید.

برای پاکسازی قسمت هایی که به خوبی تمیز نشدند، می توان جورابی کهنه را از کلر پر کرد و با استفاده از آن و مالیدن در نقطه ای که به خوبی تمیز نشده است، به پاکسازی آن محل پرداخت.

کلر خاصیت نابودی جلبک ها را دارد. اگر توانایی صرف هزینه دارید می توانید از روبات های مکنده استفاده نمایید. طول عمر این گونه دستگاه ها زیاد است اما در گذر زمان ممکن است بعضی از قسمت های آن نیاز به تعویض داشته باشد، چرا که کلر آب می تواند به آن ها آسیب بزند.

استخر شیک

از فیلترهای مخصوص در استخر استفاده کنید

فیلترها فعالیتی مشابه به کلیه های بدن انسان دارند. استفاده از آن ها برای نابودی آلودگی های آب اهمیت ویژه ای دارد. این امکان وجود دارد که برای پاکسازی فیلتر آن را خاموش کرده، سبد آن را خالی کنید و فضای سبد را از هرگونه آشغال یا وسیله ای که ممکن است در آن گیر کرده باشد پاک کنید.

این کار باید هر یک ماه یک بار انجام شود. از زیاد روشن و خاموش کردن فیلترها اجتناب کنید. این کار باعث می شود عملکرد دستگاه پایین بیاید.

فیلتر را بر روی تایمر قرار دهید. بهتر است  زمان آن را هر 6 ساعت یک بار تنظیم کنید تا استخر تمیز و چشم نوازی داشته باشید.

استخر چشم نواز

میزان سطح آب را کنترل کنید

سطح آب در استخرها متفاوت می باشد. ممکن است بارش باران و یا بازی کودکان به طور طبیعی باعث تغییر این میزان آب شود. این مسئله امری طبیعی است ولی این نکته ای است که باید به آن توجه کرد. سطح آب باید کمی بالاتر از فیلترها قرار گیرد.

اگر سطح آب پایین تر از حد لازم بود باید آب استخر پر شود. اگر سطح آب خیلی بالا بود باید آن را خالی کنید. با اجاره یک پمپ از فروشگاه های مربوطه می توانید این کار را انجام دهید. اگر از استخرهای فایبرگلاس استفاده می کنید، مطمئن شوید وزن پمپ به آن صدمه ای وارد نمی کند.

آب استخر

 از توپ تنیس برای جذب چربی موجود در سطح آب استفاده نمایید

هنگام استفاده از استخر، آب آن چرب می شود. این چربی ها از لوسیون ها و روغن های برنز کننده و چربی طبیعی پوست انسان به وجود می آید.

بخوانید!  نکات مهم در ساخت استخر خانگی ارزان[+هزینه های ساخت]

اگر سگی دارید که دوست دارد در استخر بازی کند، باید در نظر داشته باشید که موهای بدن او چربی بیشتری تولید می کند.

الیاف توپ تنیس این چربی ها را جذب می کند و از به وجودآمدن لایه ای چربی روی سطح آب جلوگیری می کند. به این خاطر تنها لازم است چند توپ تنیس را درون آب بیاندازید و آب را از هرگونه چربی پاک کنید.

سطح آب استخر

برنامه ای سالانه برای سرویس استخر در نظر بگیرید

ساخت استخر هزینه زیادی در بر دارد و مراقبت از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این خاطر بهتر است سالانه هزینه ای برای بررسی مکانیکی آن در نظر بگیرید. این کار از ایجاد مشکلات بیش تر در آینده جلوگیری می کند.

خدمات سرویس دهی استخرها شامل بررسی چکه کردن لوله ها، مشکلاتی که ممکن است در دیواره ها وجود داشته باشد و ضعف های ساختاری می باشد.

این مشکلات قابل رفع می باشد و فرد سرویس دهنده پیشنهادهایی برای جلوگیری از به وجودآمدن دوباره این مشکل به شما ارائه خواهد داد.

استخر باریک

 برای جلوگیری از آسیب دیدگی استخر در فصل زمستان آمادگی داشته باشید

نگهداری از استخر در فصل زمستان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از روکشی برای آن از جمله کارهایی است که می توان در فصل زمستان انجام داد.

در فصل زمستان چک کردن دائم لوله ها بسیار مهم می باشد. در پایان فصل زمستان روکش را برداشته و از شنا در استخر خود لذت ببرید.

طراحی استخر زیبا

صفر تا صد ساخت استخر

استخر یک مکان تفریحی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرارگرفته است. نمونه هایی که سال ها پیش، ساخته شدند تاسیسات ساده ای دارند؛ اما در حال حاضر با گسترش علم و تکنولوژی، شاهد ورود تاسیسات ویژه در ساخت استخر هستیم.

استخرهای کنونی به گونه ای طراحی می شوند که آب ورودی به آن ها دارای دمای استاندارد است و شناگران نه با آب بسیار داغ و نه با آب بسیار سرد مواجهه می شوند.

علاوه بر آن دستگاه های مخصوص تصفیه و ضد عفونی کننده آب می توانند آب استخر را از آلودگی ها و باکتری ها پاکسازی کنند.

تاسیسات استخر

تاسیسات انواع استخر با توجه به محل استفاده و کاربرد آن ها با هم متفاوت است. اما در بیشتر آن ها از موتورخانه برای قراردادن تاسیسات استفاده می شود.

استخرهای روباز به سیستم سرمایشی و گرمایشی نیازی ندارند و تنها می توان از سیستم تصفیه آب و سیستم گرمایشی در تاسیسات آن ها استفاده نمود.

اما در استخرهای سرپوشیده استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایشی یک نیاز ضروری است و باید آن را در قسمت موتورخانه نصب نمود.

استخرهای سرپوشیده باید مجهز به سیستم تهویه نیز باشند تا رطوبت و درجه حرارت آن ها تنظیم شود از این رو نصب وسایل گرمایشی و سرمایشی در آن ها امری بسیار ضروری است.

ساخت استخر

متخصصان حوزه تاسیسات باید تجهیزات استخر را با جریان آب و فیلتراسیون آن مورد ارزیابی قرارداده و تائید نمایند. علاوه بر آن، آن ها باید نوع فیلترهای آب، نوع پمپ، سیستم های الکتریکی و … را نیز بررسی کنند.

افرادی که نسبت به ساخت استخر اقدام می کنند باید از آگاهی لازم در خصوص تجهیزات و سیستم های مورد استفاده در استخرها نظیر انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی، انواع رنگ ها و پرداخت های کاسه استخر، پمپاژ مکانیکی آب، شیمی آب و … بهرمند باشند.

یک استخر شنا معمولی دارای بخش های متفاوت است که برای بهینه سازی عملکرد آن باید از تاسیسات یکپارچه استفاده شود. این تاسیسات در مکانی به نام موتورخانه قرار می گیرند و شامل مواردی نظیر پمپ، منبع کویل دار، موگیر، فیلتر شنی، مبدل حرارتی، سختی گیر، دیگ آب گرم و دیگ بخار هستند.

موتورخانه بر اساس سه بخش کلی طراحی می شود که شامل قسمت تصفیه آب، بخش پمپاژ و واحد گرمایش است.

آب

مهم ترین فاکتوری که نقش حیاتی در استخرها ایفا می کند آب است. آبی که وارد موتورخانه می شود دارای دمای 10 الی 20 درجه سانتی گراد است که قبل از آن که به استخر وارد شود باید به دمای مناسب و متعادل با بدن انسان تغییر پیدا کند.

استخر روباز

علاوه بر آن آبی که از لوله های شهری وارد استخر می شود باید تصفیه شود. همچنین از مواد ضد عفونی کننده مانند کلر برای نابودی مواد مضر آب استفاده می گردد.

میکروب ها و باکتری هایی که در آب استخر وجود دارند می توانند سلامت انسان را به خطر بیندازند، از این رو اهمیت به پاکی آب بسیار مهم است. فیلترهایی که در موتورخانه قرار می گیرند آب را تصفیه می کنن و آن را برای شناگران مطلوب می کنند.

سختی آب نیز از دیگر مسائلی است که هزینه بسیاری برای تعویض لوله های آسیب دیده و تجهیزات بر دوش صاحب استخر می گذارد. از این رو نصب تاسیساتی که سختی آب را از بین می برند در موتورخانه امری بسیار ضروری است.

دلیل سختی آب را می توان این گونه بیان داشت که وقتی بخار آب موجود در هوا چگالیده می شود، دی اکسید کربن را در خود حل کرده و اسید کربنیک تولید می کند.

وقتی این بخارات به همراه اسید کربنیک به صورت باران بر زمین می بارند از لایه های سطحی خاک عبور می کنند و به بسترهای زیرزمینی می رسند.

بسترهای زیرزمینی اصولاً دارای سنگ آهک هستند، بنابراین اسید کربنیک موجود در آب، آهک را در خود حل می کند و آب را دچار سختی می کند.

استخر رو بسته

آب بندی استخر

یکی دیگر از نکات مهمی که در ساخت استخر باید مورد توجه قرار گیرد آب بندی آن است. آب بندی از نشتی آب و ایجاد ترک در جداره و کف استخر جلوگیری می کند.

در حال حاضر رنگ ها و روکش های بی شماری برای پوشش کاسه استخر وجود دارند که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

آب بندی استخر با استفاده از روش های متعددی مانند کاشی کاری، اندودکاری، پوشش با رنگ اکریلیک، روکش کاری با اپوکسی و روکش کاری با پلی یورتان انجام می شود.

این پوشش ها استخر را در برابر رسوب آب، ترک خوردگی، رنگ پریدگی و … محافظت می نماید و نه تنها کاسه استخر را در برابر عوامل محیطی در امان می دارد، بلکه به دلیل تنوع طرح و رنگ زیبایی بی نظیری به آن می بخشد.

روکش کاری و اندودکاری استخر مانع از رشد باکتری و جلبک در کف و جداره آن می شود و تمیز نمودن استخر را آسان تر می کند. بنابراین در ساخت استخر نه تنها توجه به تاسیسات و نحوه نصب آن ها حائز اهمیت است، بلکه شکل ظاهری آن نیز مورد توجه قرار می گیرد.

کلام پایانی

امیدواریم با مطالعه این عکس نوشته از ساختمانچی با انواع استخر، نکات مهم در طراحی و ساخت آن آشنا شوید. در صورت تمایل نقطه نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید.

در انتها تعدادی ایده دیگر از ساخت استخرهای جذاب خانه، باغ و ویلا را برای شما عزیزان قرار می دهیم که امیدواریم از تماشای آن ها لذت ببرید و جهت ایده پردازی از آنها استفاده کنید.

استخر خانه مدرن
مدل استخر مدرن
استخر دو طرفه
استخر آبی
استخر خانه مدرن
استخر بسیار بزرگ
استخر با محوطه سبز
استخر پله ای
استخر باغ
استخر حیاط
استخر باغی
استخر فضای باز
استخر روباز ساده