آموزش رویت

ساختمانچی

جهت خرید ارزان‌ترین سنگ نما راه‌ های مختلفی وجود دارد که شما می‌ توانید از آن طریق خرید خود را انجام دهید. یکی ‏از این راه‌ ها خرید از فروشگاه‌ های آنلاین است که امروزه دارای تنوع زیادی بوده و دارای قیمت‌های مختلف نیز هستند. راه دیگر مراجعه به بازار سنگ و پیدا کردن سنگ نمای ارزان می‌ باشد. حال اینکه ارزان ترین سنگ نما چیست و چه ویژگی‌هایی دارد را در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انواع سنگ نما ساختمانی

سنگ‌هایی که برای نمای بیرونی ساختمان به کار برده می‌شوند، باید از دوام و استقامت بالایی برخوردار باشند. چرا که سنگ نمای بیرونی همواره در معرض تابش نور خورشید، و در فصل‌های مختلف سال مقابل برف و باران، گرد و غبار، آلودگی سرما و گرما قرار دارد.  به همین دلیل باید در خرید سنگ نما دقت کافی را داشته باشیم که علاوه بر اینکه سنگ ارزان و مناسب خریداری می‌کنیم دارای کیفیت مطلوب را نیز باشد.

در ساختمان‌سازی عموماً از سنگ‌های تراورتن مانند تراورتن حاجی آباد ، تراورتن عباس آباد، آتشکوه و تراورتن کاشان برای نما استفاده می‌کنند. از سنگ مرمریت نیز جهت به کار بردن در نماهای داخلی استفاده می‌کنند. حال باید بدانیم از بین این سنگ‎‌ها ارزان‌ترین سنگ نما کدام است و دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد.

ارزان‌ترین سنگ نما

سنگ‌های نما بر اساس رنگ، طرح، جنس، ساب و نوع فرآوری دارای قیمت‌های مختلفی هستند. همانطور که می‌دانید از انواع سنگ تراورتن بیشتر جهت نمای بیرونی استفاده می‌کنند. از بین سنگ تراورتن، سنگ‌های عباس آباد و آتشکوه جزء سنگ‌های لوکس هستند و دارای قیمت بالاتری خواهند بود. مابقی سنگ‌های تراورتن از رنج قیمتی یکسانی برخوردار می‌باشند.

قیمت سنگ نما را چندین عامل می تواند تحت تأثیر خود قرار دهد. یکی از این عوامل ابعاد سنگ است. هرچه سنگ انتخابی شما ابعاد بزرگتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. می‌توان گفت به صورت کلی سنگ‌ها را بر اساس ابعاد، قیمت‌گذاری می‌کنند.

بزرگترین ابعاد سنگ که اسلب‌ها هستند، قیمت بیشتری از سایر ابعاد دارند. سنگ، علاوه بر داشتن قیمت مناسب باید از استحکام خوبی نیز برخوردار باشد، تا در فرایند‌های برش و صیقل دادن، حمل و نصب آن دچار مشکل نشود.

سنگ آتاسنگ

سنگ نمای ارزان

می‌توان چندین نوع سنگ تراورتن را به عنوان ارزا‌ن‌ترین سنگ نما شناسایی کرد. از بین آن‌ها تراورتن شکلاتی یزد، تراورتن شکلاتی کاشان و تراورتن عسلی کاشان از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سنگ‌های نمای ارزان می‌باشند.

سنگ تراورتن شکلاتی یزد

سنگ تراورتن شکلاتی یزد با تم رنگ قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای بژ می‌تواند سنگی مناسب جهت ترکیب با سایر سنگ‌های نما ساختمان باشد. این سنگ جزء ارزان‌ترین سنگ نما بوده و به عنوان پرفروش‌ترین سنگ تراورتن نیز شناسایی می‌شود. سنگ‌های تراورتن شکلاتی یزد چسبندگی خوبی با ملات سیمانی دارند و به همین دلیل می‌توان به راحتی از آن‌ها در نمای ساختمان استفاده کرد. این ویژگی مهم به دلیل وجود حفره و سوراخ‌هایی است که در پشت این سنگ قرار گرفته‌اند.

سنگ‌های تراورتن شکلاتی از استحکام بالایی برخوردار هستند و در برابر ضربه آسیبی نمی‌بیند. درخشندگی و جلایی که در این سنگ وجود دارد، چه زمانی که به تنهایی و چه زمانی که با سنگ‌های دیگر ترکیب شود، درخشش و زیبایی خاصی به ساختمان شما می‌بخشد. سنگبری آتاسنگ نیز می‌تواند با ارائه سنگ تراورتن شکلاتی یزد در تمامی ابعاد با رنگ و ساب عالی در خرید سنگ نمای ارزان به شما کمک بسیاری نماید.

سنگ تراورتن شکلاتی کاشان

تراورتن شکلاتی کاشان با ساب عالی و آیینه‌های که دارد می‌تواند سنگی مناسب جهت نما یا مکملی برای سنگ‌های سفید و کرم باشد. این سنگ را می‌توان جزء مرغوب‌ترین مصالح و ارزان‌ترین سنگ نما به شمار آورد. سنگ تراورتن شکلانی کاشان به صورت اسلب و تایل  فرآوری می‌گردد.

سنگ شکلاتی کاشان در داخل کشور تولید شده و همیشه در دسترس سازندگان و مصرف کنندگان خواهد بود. طرح روی این سنگ نسبت به سایر سنگ‌های تراورتن تقریباً یکدست‌تر است.

از شکلاتی کاشان در نماهای اصلی و بیرون، دیوارها و نمای داخلی، محوطه‌سازی و ساخت مصنوعات دکوراتیو استفاده می‌کنند. از لحاظ قیمتی نیز باید گفت هرچه این سنگ بی‌موج‌تر بوده و دارای رگه کمتری باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

سنگ تراورتن عسلی کاشان

در ادامه معرفی ارزان‌ترین سنگ نما می‌توان به سنگ تراورتن عسلی کاشان نیز اشاره کرد. این سنگ دارای رنگ زمینه‌ای کرم مایل به عسلی است. تراورتن عسلی کاشان را به دو صورت موج‌‌دار و بی‌موج تولید می‌کنند. در اکثر معادنی که سنگ استخراجی آنها کرم باشد، سنگ‌هایی با رنگ عسلی نیز در بین آن‌ها دیده می‌شود.

از جمله این معادن می‌توان به معادن یزد، تکاب و کاشان اشاره کرد. کاربرد سنگ تراورتن عسلی کاشان مانند سایر تراورتن‌ها عمدتاً در نمای بیرونی ساختمان و همچنین در نمای داخلی بوده است. این نمونه سنگ را می‌توانید در ابعاد تایل یا پلاک خریداری نمایید. با به کار بردن این سنگ عسلی در نمای ساختمان یک نما یکدست و بی‌نقص خواهید داشت که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.