آموزش رویت

ساختمانچی

آباژور مدرن یکی از وسایل تزئینی بسیار شیک و مناسب برای فضاهایی کوچک و دارای دکوراسیون مدرن می باشد و نه تنها برای زیباسازی فضا بلکه برای نورپردازی هم استفاده می شوند.

آباژورها نور را به زیبایی می توانند در فضا منتشر کنند و جلوه فضا و دیگر اکسسوری های موجود در محیط را دو برابر می کنند. به همین دلیل بسیار پرطرفدار و مورد علاقه افرادی می باشند که به زیبایی محیط زندگی و کار خود اهمیت می دهند.

آباژور مدرن در دو نوع کلی رومیزی و ایستاده وجود دارند. اما طرح های مختلف و متنوعی از آن ها در بازار وجود دارد و برای فضاهای مختلف از جمله محیط کار و یا منزل قابل استفاده می باشند.

 آباژور مدرن کاربری های متفاوتی دارد برای مثال می توان در فضای اتاق مطالعه، اتاق خواب و غذا خوری هم از آن استفاده کرد.

 از آن جا که این نوع آباژورها دارای طرح ها و مدل های بسیار متنوعی می باشند باید مواردی را در انتخاب آن ها در نظر گرفت و بسته به نوع کاربری و هماهنگ با سایر لوازم و و سایل موجود در دکوراسیون فضای مورد استفاده از نظر رنگ و سبک انتخاب شوند.

در این مقاله شما را با انواع آباژور مدرن و کاربردهای آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید انتخاب درستی در زمان خرید آن داشته باشید. با ساختمانچی همراه باشید.

فضای مناسب آباژورهای مدرن

 آباژورهای مدرن ساده و کوچک از جمله وسایل پر کاربرد برای تزئین محیط های کوچک و کم جا هستند. این المان در صورتی که به درستی و با دقت انتخاب شود می تواند بقدری زیبا و شیک باشد که کل دکوراسیون فضای اطراف خود را تحت تاثیر قرار بدهند. زیرا این نوع آباژورها در ترکیب با سایر اکسسوری های موجود در فضا زیبایی خود را نشان خواهند داد.

یک آباژور مدرن باید دارای طراحی جالب توجه، خلاقانه و در عین حال کاربردی باشد. زیرا آباژوهای مدرن به عنوان یک عنصر مکمل یا کامل کننده در دکوراسیون هستند و از آن جمله وسایلی است که وقتی در مکان مناسب خود قرار می گیرد، همه چیز به صورت خودکار و خود به خود جور می شود.

مدل آباژور مدرن

نکات مهم برای خرید آباژور ایستاده مدرن

آباژور ایستاده کنار سالن باید با رنگ‌ های موجود در اتاق سازگار باشد

هنگام خرید آباژور لوکس، باید به اتاق‌ خواب، هال پذیرایی یا محیط موردنظر خود، به طور کلی نگاه کنید. اگر می‌ خواهید المان، نقطۀ مرکزی اتاق باشد، رنگ ‌های برجسته‌ ای انتخاب کنید که خود را از المان‌ های دکوری دیگر، متمایز کند. برای رویکردی دقیق‌ تر، در رنگ آن، از تن‌ های معمولی استفاده کنید.

بخوانید!  نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

 ارتفاع آباژور را در نظر بگیرید

آباژور باید تا حدی پایین باشد که تقریبا کلید را بپوشاند. اما نه آنقدر پایین که مجبور باشید برای تعویض لامپ، زیر آن بروید.

تصمیم بگیرید که آباژور هال و پذیرایی در طراحی داخلی شما، چگونه به نظر می‌ رسد

تمام تمرکز خود را به ظاهر آباژور اختصاص ندهید و فضای موردنظر خود را برای آن فراموش نکنید. اگر میز کنار تخت یا فضای ورود و خروج به تخت، کوچک باشد ممکن است به آباژور کوچک ‌تری نیاز داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است یک مدل ایستاده در کنار صندلی راحتی، برای هال پذیرایی شما، گزینه مناسب ‌تری باشد.

مشخص کنید که آباژور شما تزئینی است یا کاربردی

آباژور فقط کاربری تزئینی ندارد و نقش مهمی در انتشار برای ایجاد محیطی آرامش‌ بخش دارد اما رنگ سایۀ شما نیز تفاوت قابل ‌توجهی ایجاد می‌ کند. استفاده از دکوراسیون تمام سفید در خانه، مخصوصا در انتخاب آباژور می تواند روشنایی را به حداکثر ‌رساند.

با استفاده از سایه های تن روشن، انتشار نور اتاق را به حداکثر رسانده و با استفاده از سایه های تاریک ‌تر به محیط خود حسی خاص ببخشید.

آباژور تزئینی

در اتاق‌ های نامتعارف خود، از آباژور ایستاده استفاده کنید

هنگام جستجو برای آباژور مناسب، به خاطر داشته باشید که می ‌توانید در حمام، انباری یا هال پذیرایی خود، از آن استفاده کنید تا ظرافتی خاص را به محیط اضافه کنید که قبلا وجود نداشته است.

در بسیاری از خانه‌های مدرن، طراحان با استفاده از مدل خمیده و نصب آن در بالای وان حمام، نقطۀ محوری ایجاد می ‌کنند.

هنگام انتخاب آباژور مناسب، ابتدا ایمنی را در نظر بگیرید

هر لامپ، مقداری حرارت دارد و پس از خرید چراغ خواب موردنظر خود، مطمئن شوید که با لامپ فاصلۀ مناسبی دارد. چنگ اندازه، که در واقع دست‌ های فلزی است که آباژور را به دور سرپیچ، متصل می ‌کنند می ‌تواند آن را تنظیم کند.

روش دیگری برای تنظیم این فاصله استفاده از فیلترهایی با اندازه‌ های مختلف است. با انجام این کار اطمینان حاصل می‌ کنید که لامپ، با بدنۀ آباژور تماس پیدا نخواهد کرد.

بخوانید!  چطور مناسب ترین رومیزی را انتخاب کنیم؟

نکات قابل توجه و مهم در انتخاب آباژور رومیزی مدرن

  • ارتفاع آباژور رومیزی در پذیرایی: آباژور رومیزی در فضای پذیرایی بنا به سایه‌ های عمودی نوری که روی خطوط افقی مبلمان ایجاد می ‌کند، فضای منحصر به فردی را ایجاد می کند. ارتفاع آباژور کنار مبلمان باید مساوی یا کمی بلندتر از دسته مبل انتخاب شود. سعی کنید آباژور را در گوشه‌ های تاریک ‌تر قرار دهید.
  • هماهنگی و هارمونی: دقت کنید آباژور با مبلمان، پرده‌ ها، لوستر و سایر اکسسوری‌ های مورد نظرتان هماهنگی داشته باشد. زیرا در آباژورها نورپردازی‌ با توجه به شکل، رنگ، جنس، اندازه کلاهک و نوع لامپ به کار رفته داخل آن متفاوت است.
آباژور رومیزی

کلام پایانی

آباژورهای مدرن از عناصر تزئینی و نورپردازی محسوب می شوند و در هر مکان و فضا قابل استفاده می باند و تاثیر زیادی در زیبا سازی فضا و دکوراسیون فضای مورد استفاده می گذارند.

آباژوهای مدرن در دو سبک ایستاده و رومیزی وجود دارند. این آباژورها دارای طرح ها و مدل های بسیار متنوع و زیبا تولید و در بازار ارائه می شوند.

این مدل آباژورها برای دکوراسیون و فضاهای مدرن مناسب هستند و باید با فضا و دیگر اکسسوری های موجود در دکوراسیون هماهنگ داشته باشند تا بتوانند به خوبی جلوه کنند.

در قسمت بالا نکات مهم در انتخاب این آباژورها را کاملا توضیح دادیم. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید باشد. در ادامه چند نمونه از مدل های زیبای این آباژورها را می توانید مشاهده کنید.

نمونه مدل های زیبای آباژور ایستاده و رومیزی مدرن

آباژور مدرن رومیزی
مدل آباژور رومیزی و ایستاده
آباژور مدرن کوچک
آباژور رومیزی کوچک مدرن

سوالات متداول

آباژورهای مدرن در چه انواعی وجود دارند؟

رومیزی و ایستاده

در هنگام خرید آباژور ایستاده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ارتفاع، هماهنگی با رنگ های موجود در فضا، کاربری بودن یا تزئینی بودن، ایمنی، تاثیر در طراحی فضا، استفاده در فضاهای نامتعارف مثل اتاق خواب

آباژورهای مدرن مناسب چه فضاهای هستند؟

فضاهای کوچک و مینیمال

در هنگام خرید آباژور رومیزی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هماهنگی و هارمونی با دیگر عناصر تزئینی و ارتفاع آن یعنی ارتفاع آباژور کنار مبلمان باید مساوی یا کمی بلند ‌تر از دسته مبل انتخاب شود. سعی کنید آباژور را در گوشه‌ های تاریک ‌تر قرار دهید.