%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

kianborna

keleman

پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد به خصوص خانم های خانه دار با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما نگران نباشید! چرا که راهکارهایی برای انجام این کار وجود دارد و اهالی ساختمانچی مجموعه ای کامل از این راهکارها را در این جا برای شما به اشتراک گذاشته است. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از ایجاد این لکه های زرد، بهتر است هر هفته نسبت به تمیز کردن وسایل با استفاده از پاک کننده های چندمنظوره، پدهای جادویی پاک کننده و جوش شیرین اقدام نمایید. در ادامه این مطلب راهکارهای ویژه ای برای شما در نظر گرفته ایم. با ما همراه باشید.

روش اول: استفاده از پاک کننده های چند منظوره

یکی از روش هایی که در بالا نیز به آن اشاره شد، استفاده از پاک کننده های چند منظوره می باشد. برای پاک کردن وسایل سفید رنگ، از پاک کننده های چند منظوره ای که در ترکیب آن ها مایع سفید کننده، به کار رفته است، استفاده نمایید. برای انجام این کار مایع را بر روی دستمالی تمیز یا یک اسفنج اسپری کرده و قسمت مورد نظر را با استفاده از آن پاک کنید. پس از انجام این کار با استفاده از پارچه ای خیس سطح مورد نظر را پاک کنید. توجه داشته باشید قبل از خرید پاک کننده برچسب روی آن را مشاهده کرده و از قابلیت استفاده از آن برای وسایل برقی آشپزخانه اطمینان حاصل نمایید.%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

روش دوم: استفاده از پارچه های جادویی

استفاده از پارچه یا پدهای جادویی که به منظور تمیز کردن سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، از دیگر راهکارهایی است که می توان در این زمینه به کار گرفت. شما می توانید به راحتی با خیس کردن این پدها از آن ها استفاده نمایید. برای انجام این کار تنها لازم است پارچه مخصوص خیس را بر روی لکه کشیده و آن را پاک کنید. از مزایای استفاده از پارچه های جادویی، می توان به قابلیت به کارگیری آن بر روی کلیه سطوح اشاره کرد.

%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

روش سوم: استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن لکه های زرد رنگ

از روش های جادویی که می توان از آن برای پاک کردن لکه های زرد رنگ استفاده کرد، به کارگیری جوش شیرین می باشد. برای انجام این کار میزانی از جوش شیرین را بر روی پارچه تمیز نم دار ریخته و بر روی لکه های زرد رنگ به جای مانده بر روی وسایل سفید رنگ بکشید. برای پاک کردن قسمت هایی که به دور از دسترس می باشند، می توانید از یک مسواک استفاده نمایید. پس از انجام این کار با استفاده از یک پارچه تمیز خیس، سطح مورد نظر را پاک کنید.

%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

روش چهارم: استفاده از مایع سفید کننده و جوش شیرین

در استفاده از این روش در ابتدا به اندازه 4 فنجان آب گرم آب گرم را با 1/2 فنجان سفید کننده و 1/4 فنجان جوش شیرین مخلوط کنید. سپس اسفنج را درون ظرف محتویات فرو برده و سطح مورد نظر را با استفاده از آن پاک کنید. پس از انجام این کار به مدت 10 دقیقه صبر کرده و سپس با استفاده از یک اسفنج خیس آن را پاک کنید. برای دستیابی به نتیجه بهتر است لازم است این کار را چندین مرتبه تکرار نمایید. در به کارگیری این روش حتما از دستکش استفاده کنید.

%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ

روش پنج: استفاده از اکسیدان

همه شما با اکسیدان که برای رنگ آمیزی مو از آن استفاده می شود، آشنایی دارید. از این ماده می توان برای پاک کردن لکه های زرد رنگ استفاده کرد. برای انجام این کار از دستکش استفاده کرده و با استفاده از یک مسواک یا قلمو نقاشی، از اکسیدان بر روی قسمت مورد نظر استفاده نمایید. سپس با استفاده از پلاستیک های زیپ لاین یا کیسه زباله سطح وسیله ای که از اکسیدان بر روی آن استفاه کردید را بپوشانید. توجه داشته باشید در طول این پروسه از خشک کردن سطح مورد نظر خودداری نمایید. در صورت امکان وسیله مورد نظر را در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار دهید. استفاده از این روش برای وسایلی که ابعادکوچکی دارند، امکان پذیر می باشد تا بتوان به راحتی آن ها را به مکانی که در معرض نور خورشید قرار دارد، انتقال داد. اجازه دهید وسیله مورد نظر به مدت 3 تا 4 ساعت در آفتاب بماند. هر ساعت دستگاه را بچرخانید تا نورخورشید به تمام قسمت ها بتابد. بعد از انجام این کار پلاستیک را برداشته و با استفاده از پارچه خیس سطح وسیله مورد نظر را پاک کنید. قبل از استفاده اجازه دهید به طور کامل خشک شود.%عکس - نحوه پاک کردن لکه های زرد از روی وسایل سفید رنگ