جدیدترین طرح برچسب کابینت

مدل های ۲۰۲۰ برچسب کابینت و آموزش نصب آن

گروه تولیدی صنعتی کیان برنا

آیا تعویض کابینت برای شما هزینه بردار است و به فکر ایجاد تغییر در آن و آشپزخانه خانه خود هستید؟ برچسب کابینت ارزان ترین راهکاری است که می توان به این منظور از آن استفاده کرد. ما هر آن چه که لازم است در این مورد بدانید به همراه جدیدترین مدل های برچسب را در این مطلب برای شما فراهم کرده ایم.

کابینت به عنوان یکی از المان های اساسی در هر آشپزخانه ای باید از ظاهر خوبی برخوردار باشد. چرا که تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی آشپزخانه دارد. اما شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از گذشت چند سال، آسیب هایی به کابینت وارد شده باشد و از آن جایی که تعویض کلی آن می تواند هزینه زیادی در بر داشته باشد، به فکر بازسازی آن افتاده باشید. حتی ممکن است پس از گذشت مدتی از کابینت های خود خسته شده و به فکر تغییر آن افتاده باشید.

یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن نسبت به بازسازی  و ایجاد تغییر در ظاهر کابینت اقدام کرد، به کارگیری برچسب هایی است که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان جزئیات بیش تر در این زمینه می پردازیم. با ما همراه باشید.

برچسب کابینت چیست؟

همان گونه که گفته شد، یکی از ارزان ترین روش ها برای بازسازی نمای ظاهری کابینت و ایجاد تغییر ظاهری آن استفاده از برچسب های کابینت می باشد. این برچسب ها در شکل و طرح های گوناگون موجود بوده و شبیه به کاغذ دیواری می باشند. استفاده از این برچسب ها بر روی کابینت هایی از جنس های مختلف مانند ام دی اف، کابینت های فلزی و غیره امکان پذیر می باشد.

مدل برچسب کابینت

برخی از این برچسب ها قابل شستشو بوده اما برخی دیگر غیر قابل شستشو می باشند. اگرچه قیمت نمونه قابل شستشو بیش تر از انواع دیگر می باشد، اما از آن جایی که در فضای آشپزخانه چربی وجود دارد بهتر است از نمونه قابل شستشو استفاده نمایید تا در هنگام نیاز به راحتی آن ها را تمیز کنید.

تنوع این محصول به قدری بالاست که دست شما را برای انتخاب باز نگه می دارد. برای مثال اگر از کابینت های فلزی آشپزخانه خود خسته شده اید، می توانید با استفاده از برچسب های طرح چوب نمای کابینت آشپزخانه را به طور کامل تغییر دهید.

استفاده از مدل های طرح چوب این برچسب ها می تواند باعث القای گرما به فضای آشپزخانه شود. هم چنین این مدل برای سبک های مختلف آشپزخانه مناسب بوده و می تواند باعث ایجاد نمایی زیبا شود.

برچسب کابینت طرح چوب

از دیگر نمونه های برچسب کابینت که طرفداران زیادی هم دارد، برچسب های براق هستند که با نام هایپرگلاس شناخته می شوند. استفاده از این مدا می تواند نمایی مانند کابینت های های گلاس ایجاد نماید.

استفاده از برچسب کابینت می تواند گزینه ای مناسب تر نسبت به رنگ آمیزی آن باشد. استفاده از برچسب های کابینت بسیار آسان تر از رنگ آمیزی آن می باشد. استفاده از این متریال می تواند مزایا و معایبی داشته باشد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.%عکس - مدل های ۲۰۲۰ برچسب کابینت و آموزش نصب آن

 

مزایای استفاده از برچسب کابینت

استفاده از برچسب کابینت مزایایی به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برچسب های کابینت از قیمت مناسبی برخوردار می باشند.
 • تنوع طرح این متریال بسیار بالا بوده و پاسخگوی سلایق مختلف می باشد.
 • سرعت نصب این برچسب ها بالا بوده و نیاز به تخصص ندارد.
 • برخی مدل های این برچسب ها از قابلیت شستشو برخوردار می باشد.
 • این برچسب ها در سایزهای مختلف قابل خریداری می باشند.

برچسب کابینت

معایب استفاده از برچسب کابینت

از جمله معایب استفاده از برچسب های کابینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این برچسب ها از دوام چندان بالایی برخوردار نیستند.
 • نصب آن ها اگرچه آسان است اما نیاز به دقت فراوانی دارد و اگر دقت لازم در نصب آن ها انجام نشود زیر آن هوا رفته و ظاهر بدی ایجاد می کند.

آموزش نصب برچسب کابینت

همان گونه که در بالا نیز اشاره شد، برای نصب برچسب کابینت حتما نیاز به فرد متخصص نیست و خود شما هم می توانید این کار را انجام دهید. با این حال می توانید از یک نصاب برای انجام این کار نیز کمک بگیرید. ما در این جا هر آن چه برای نصب این برچسب ها لازم است در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آن چه که برای انجام این کار نیاز دارید شامل موارد زیر می باشد:

 • برچسب کابینت (بهتر است متراژ بیش تری از اندازه کابینت تهیه نمایید.)
 • متر
 • کاتر
 • قیچی
 • مداد
 • کاردک پلاستیکی
 • سشوار

مراحل چسباندن برچسب کابینت

 1. در مرحله اول برای انجام این کار باید تمام دستگیره های درب کابینت را باز کنید. در این صورت انجام کار تمیز تر و راحت تر می شود.
 2. سپس در مرحله بعد، سطوح کابینت ها را به خوبی تمیز کنید تا عاری از هرگونه چربی شود. پس از تمیز کردن آن ها دقت داشته باشید که کابینت به طور کامل خشک شود. سپس نسبت به اجرای سایر مراحل اقدام کنید.
 3. در این مرحله برای نصب برچسب ابتدا مقداری از کاغذ پشت برچسب را جدا کرده (حدود ده سانتی متر) و به آرامی از بالای درب کابینت شروع به چسباندن آن می کنیم. هم زمان که به سمت پایین حرکت می کنید کاغذ پشت برچسب را مرحله به مرحله جدا کنید. در هنگام نصب با استفاده از کاردک پلاستیکی هوای زیر برچسب را خارج کنید تا برچسب به طور کامل به کابینت بچسبد. برای انجام این کار اصلا عجله نکنید.
 4. پس از این که کار نصب تمام شد، با استفاده از یک سشوار برچسب را بر روی کابینت تثبیت کنید.
 5. در صورتی وجود هر گونه حباب ریزی می توانید با سر سوزن سوراخ ریزی در آن ایجاد کرده و با کاردک پلاستیکی به آرامی بر روی آن بکشید تا سطح یکنواخت شود.
 6. پس از اتمام کار جای سوراخ دستگیره ها را با استفاده از یک کاتر سوراخ کرده و دستگیره ها را نصب کنید. در این مرحله کار شما به اتمام می رسد.برچسب کابینت طرح فانتزی

نکات پایانی

با توجه به آن چه که گفته شد، استفاده از برچسب کابینت یکی از ارزان ترین راهکارهایی است که با استفاده از آن می توان نسبت به تغییر دکوراسیون آشپزخانه اقدام کرد. بنابراین اگر بودجه لازم برای تعویض کابینت ندارید، همین حالا دست به کار شوید و با استفاده از این المان ظاهری نو به آشپزخانه خود ببخشید. به یاد داشته باشید که از این برچسب ها نه تنها برای کابینت بلکه برای سطوح دیگر مانند کانتر، دیوار بین کابینتی و انواع میز نیز می توان استفاده کرد. این کار باعث صرفه جویی بسیاری در تهیه وسایل مختلف می شود و به راحتی می توان آن را با دیگر المان های دکوراسیون داخلی ست کرد.