%عکس - راهکارهای طراحی حمام

راهکارهای طراحی حمام

kianborna

در اکثر مواقع افراد طراحی حمام را به آخرین مرحله در طراحی دکوراسیون داخلی موکول می کنند. اما لازم است بدانید که طراحی حمام نیز مانند سایر قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی حمام باید به گونه ای باشد که در هنگام استفاده حس آرامش به فرد منتقل شود. آن چه که در این جا به بیان آن می پردازیم، ارائه نکات کلی در زمینه طراحی حمام می باشد. اجرای این ایده ها بدون شک باعث ایجاد نمایی زیبا در حمام می شود. در ادامه با این مطلب از ساختمانچی همراه باشید.

انتخاب نورپردازی مناسب

استفاده از یک نورپردازی مناسب یکی از اصولی ترین روش هایی است که باید در طراحی حمام در نظر داشته باشید. استفاده از نورپردازی مناسب باید در تمامی قسمت های حمام از جمله اطراف سینک روشویی و سایر قسمت ها انجام پذیرد. اگر طراحی حمام به شکل اسپا می باشد، می توانید از دیمرها برای کنترل روشنایی در حمام استفاده نمایید. انتخاب وسایل روشنایی مناسب نیز در اجرای این امر به شما کمک می کند.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

طراحی به شکل قرینه

استفاده از طراحی به شکل قرینه باعث ایجاد انسجام در فضای حمام می شود. به این منظور باید از وسایل یکسان در دو طرف حمام استفاده شود. استفاده از این روش هنگامی که در نظر دارید نقطه ای کانونی در حمام ایجاد کنید، حائز اهمیت می باشد. این نقطه کانونی می تواند وان حمامی که در مرکز حمام قرار گرفته است، باشد. در این صورت به راحتی توجه افراد به این قسمت جلب خواهد شد.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

استفاده از لوستر کریستال

استفاده از لوستر کوچک کریستال و براق در طراحی حمام باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. استفاده از این المان نمایی لوکس ایجاد می کند. استفاده از این وسیله روشنایی در سبک هایی مانند مدرن و روستیک جایگاه ویژه ای دارد. هم چنین استفاده از این وسیله در طراحی اسپا نیز نتیجه مناسبی در پی خواهد داشت. استفاده از لوسترها حتی در حمام های کوچک نیز تاثیرگذاری فراوانی دارد. استفاده از این راهکار امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

اجرای طراحی ساده

استفاده از یک طراحی ساده که خالی از هرگونه هرج و مرج باشد، همیشه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. اگر شما نیز تمایل به استفاده از یک طراحی ساده و مینیمال در حمام دارید، بهتر است از المان های طبیعی در حمام استفاده نمایید.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

استفاده از کفپوش با طرح هندسی

استفاده از کفپوشی که در طراحی آن از اشکال هندسی استفاده شده باشد، نمای زیبایی در حمام ایجاد می کند. استفاده از این کفپوش ها زمانی که از طراحی مدرن در حمام استفاده شده باشد، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. هم چنین اگر از رنگ سفید برای طراحی این قسمت از خانه استفاده کرده اید، به کارگیری نمونه ای از این کفپوش ها که در آن از الگوهای هندسی سیاه و سفید استفاده شده است، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از چنین کفپوشی بدون شک باعث ایجاد جلب توجه می شود. اما بهتر است در طراحی حمام های کوچک نمونه ای از آن ها که طراحی شلوغی دارد، استفاده نکنید.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

استفاده از پرده در طراحی حمام

اگر طراحی حمام به گونه ای است که در آن پنجره ای وجود دارد، استفاده از یک مدل پرده مناسب نه تنها از لحاظ حفظ حریم شخصی بلکه از نظر ایجاد فضایی زیبا و دراماتیک نیز تاثیرگذار می باشد. انتخاب رنگ پرده برای حمام بستگی به رنگ المان هایی دارد که در طراحی حمام مورد استفاده قرار داده اید. اما بهتر است برای انتخاب رنگ آن ها از رنگ های تیره، کم تر استفاده نمایید. انتخاب رنگ های پاستیلی می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب رنگ پرده ها باشد.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

انتخاب دوش مناسب

امروزه انواع دوش های کابین دار در بازار یافت می شود که استفاده از آن ها باعث ایجاد فضایی مستقل نسبت به سایر قسمت ها می شود. این کابین ها شیشه ای بوده و در طرح های مختلف وجود دارند. استفاده از آن ها در طراحی های مدرن کاربرد فراوانی دارد. حتی اگر اندازه حمام کوچک است، می توانید نمونه ای از این دوش ها که در ابعاد کوچک تری می باشد را در حمام به کار ببرید. استفاده از آن ها بدون شک نمای زیبا و متفاوتی در حمام به وجود می آورد.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

استفاده از رنگ سفید

اگر در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی حمام دچار تردید هستید، بهترین راهکار استفاده از رنگ سفید می باشد. استفاده از این رنگ نه تنها شیک می باشد، بلکه هیچ گاه قدیمی نمی شود. استفاده از این رنگ باعث می شود، فضای حمام بزرگ تر از آن چه که هست به چشم آید. برای جلوگیری از یکنواختی می توانید از المان های رنگی در کنار این رنگ استفاده نمایید. استفاده از انواع لوستر براق در کنار رنگ سفید نیز نمای بسیار لوکس و زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

استفاده از بافت های مختلف

چگونگی القای بافت در طراحی حمام می تواند به روش های مختلف صورت پذیرد. برای مثال استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب یا کاشی هایی که به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند در جهت القای بافت در طراحی حمام صورت پذیرد. القای بافت در طراحی حمام باعث ایجاد عمق در حمام می شود و همین امر در زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد.

%عکس - راهکارهای طراحی حمام

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه نکاتی در زمینه طراحی حمام می باشد. این ایده ها، ایده های کلی و اساسی می باشد که بهتر است در هنگام اجرای طراحی آن ها را در نظر داشته باشید. آن چه که قبل از اقدام به هرگونه طراحی باید در نظر داشته باشید، میزان بودجه ای است که قصد دارید برای انجام این کار صرف کنید. برای انتخاب انواع متریالی که قصد استفاده در طراحی حمام دارید، بهتر است با یک متخصص مشورت نمایید. به یاد داشته باشید که قبل از انتخاب رنگ در طراحی حمام ابعاد آن را در نظر داشته باشید. استفاده از رنگ های تیره در طراحی حمام های کوچک باعث ایجاد هرج و مرج شده و فضای حمام را کوچک تر از آن چه که هست نمایش می دهد. استفاده از منابع آنلاین و مجلات دکوراسیون داخلی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.