%عکس - تفاوت بین کابینت های مدرن و کلاسیک

تفاوت بین کابینت های مدرن و کلاسیک

وقتی قصد دارید کابینت جدید برای آشپزخانه خریداری کنید اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید نوع دیزاین آشپزخانه است. برای دکوراسیون آشپزخانه اصولاً افراد بین سبک مدرن و کلاسیک یکی را انتخاب میکنند و کابینت ها را بر اساس این دو سبک طراحی و در آشپزخانه نصب مینمایند. طراحی دکوراسیون آشپزخانه یک امر شخصی ست و شما طبق سلیقه و آنچه که در ذهن دارید میتوانید طرح ها و ایده های خود را به طراحان معرفی کنید تا آنها آشپزخانه ای بی نظیر مطابق میل شما طراحی کنند. قبل از اقدام به انتخاب کابینت بهتر است با کابینت مدرن و کلاسیک آشنا شوید و با آگاهی از خصوصیات آنها و با توجه به فضای آشپزخانه خود یکی از آنها را انتخاب نمائید.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک یا سنتی نه تنها نمادی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه در زمان های گذشته است بلکه حسی گرم, صمیمی و اصیل را وارد فضای آشپزخانه میکند. این نوع کابینت آشپزخانه از چوب طبیعی ساخته میشود و بافت چوب به راحتی در نمای آنها قابل رویت است. این کابینت ها در مقایسه با کابینت های مدرن که درب آنها لبه ی صاف دارند, دارای درب هایی با زوایای ملایم تری هستند.

در این کابینت ها وجود بافت های طبیعی قابل رویت علاوه بر وجود دستگیره های برنجی, برجستگی ها و حکاکی های بی نظیر, زیبایی منحصر بفردی به کابینت های کلاسیک میبخشد. وقتی صحبت از سبک کلاسیک میشود ناخودآگاه سبک روستیک نیز به ذهن خطور میکند در حالی که این دو سبک با هم متفاوت هستند. در طراحی کابینت کلاسیک یا سنتی از رنگ هایی مانند خاکستری, قهوه ای, سفید, طوسی و کرم بیشتر از سایر رنگ ها استفاده میشود.

%عکس - تفاوت بین کابینت های مدرن و کلاسیک

کابینت مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بر پایه کاربرد و استفاده طراحی میشود. در طراحی این آشپزخانه ها تا حد امکان سعی میشود اصول بهینه سازی فضا رعایت شود و از گوشه و کنار آشپزخانه برای نگهداری ظروف, وسایل, مواد غذایی و … استفاده شود. کابینت مدرن دارای سطحی یکدست و براق با لبه های صاف میباشد و طراحی آن به نحوی صورت میگیرد که با هدفی کاملاً کاربردی در آشپزخانه تعبیه میشود. در ساخت کابینت مدرن از متریال های مختلفی از جمله چوب, پلی گلاس, هایگلاس, پی وی سی و … استفاده میشود. ظاهر کابینت های مدرن شیک و زیبا هستند و تمیز نمودن آنها نیز به آسانی انجام میگیرد.

یکی از ویژگی های منحصر بفرد کابینت های مدرن طرح های ساده و بی آلایش آنهاست. این کابینت ها در طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی ساخته میشوند و با هر سلیقه ای همخوانی دارند. کابینت های امروزی اصولا از جنس ام دی اف ساخته میشوند و به دلیل استفاده از انواع روکش های محافظی مانند اکریلیک, HPL , پی وی سی که بر روی آنها قرار میگیرد دوام و طول عمر بالایی دارند و برخی از آنها در برابر مواد شیمیایی و شوینده ها مقاوم بوده و دچار آسیب نمیشوند. علاوه بر آن کابینت مدرن مقاومت بسیار بالایی در برابر نم و رطوبت دارد و برخلاف کابینت های کلاسیک چوبی دچار پوسیدگی نمیشوند.

%عکس - تفاوت بین کابینت های مدرن و کلاسیک