%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

kianborna

آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده هایی برای طراحی حمام کوچک هستید؟ شاید در ابتدا این گونه تصور کنید که طراحی این گونه حمام ها دشوار می باشد. اما این امکان وجود دارد که با استفاده از ایده های کاربردی به یک طراحی زیبا دست یابید. برای مثال استفاده از رنگ های خنثی و انتخاب هوشمندانه کفپوش از جمله ایده هایی است که می توان در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار داد. استفاده از رنگ های روشن مانند رنگ سفید نیز باعث می شود فضای حمام بزگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود. استفاده از سیستم کنترل روشنایی دیمر و هم چنین استفاده از انواع نورپردازی کاربردی با استفاده از لامپ در اطراف آینه می توان به بزرگ تر نشان دادن حمام کمک کرد. این موارد تنها گوشه ای از نکاتی است که می توانید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار دهید. در ادامه به بیان نکات بیش تری در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

استفاده از کاغذ دیواری در قسمت رختکن

یکی از نکات مهم در طراحی حمام کوچک استفاده از ایده هایی است که باعث ایجاد جذابیت دیداری در حمام شود. برای مثال استفاده از کاغذ دیواری در قسمت رختکن یکی از ایده های این چنین می باشد. کاغذ دیواری ها انواع مختلفی دارند و استفاده از نمونه ای از آن ها که از طرحی مناسب برای حمام برخوردار باشد، نکته مهمی است که باید به آن توجه شود. هم چنین انتخاب انواع کاغذ دیواری که مناسب فضای حمام باشد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

ایجاد جذابیت دیداری با استفاده از کاشی

استفاده از کاشی با طرح مناسب از دیگر نکاتی است که می توانید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار دهید. استفاده از کاشی های یک شکل در طراحی کفپوش و دیوار می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضای حمام به شما کمک کند. استفاده از کاشی های سنگی به عنوان المانی طبیعی می تواند در ایجاد فضایی اسپا مانند نیز به شما کمک کند. بهتر است برای انتخاب کاشی نمونه ای از آن ها که از رنگ خنثی در طراحی آن استفاده شده است، استفاده نمایید. استفاده از سنگ مرمر نیز می تواند خاصیتی مشابه داشته باشد. استفاده از این سنگ بدون شک بهترین گزینه ای است که در طراحی حمام می توان از آن استفاده کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از محفظه ای برای قرار دادن وسایل

استفاده از المانی مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در طراحی حمام کوچک می باشد. از چنین المانی می توان برای قرار دان وسایل مختلفی که در حمام استفاده می شود، استفاده کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

انتخاب هوشمندانه المان های استفاده شده در حمام

انتخاب هوشمندانه المان هایی مانند سینک روشویی در طراحی حمام از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برای مثال بهتر است از انواع سینک های روشویی که مقیاس آن با اندازه حمام مطابقت دارد، استفاده نمایید. هم چنین می توانید در جهت انتخاب هوشمندانه المان های مورد استفاده در حمام، نمونه ای از سبدهای تزئینی که می توان از آن ها برای قرار دادن وسایل حمام استفاده کرد، مورد استفاده قرار داد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

طراحی نیمه دیوار با استفاده از کاشی

استفاده از کاشی مناسب برای طراحی نیمه پایینی دیوار و استفاده از روش رنگ آمیزی برای قسمت بالایی دیوار می تواند ایده بسیار مناسبی برای طراحی حمام کوچک باشد. اگر تمایل به استفاده از این ایده در طراحی حمام دارید، بهتر است از انواع کاشی هایی که در آن ها از رنگ خاکستری تیره استفاده شده است، استفاده نمایید و برای رنگ آمیزی نیمه دیگر دیوار از رنگ سفید استفاده کنید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از یک رنگ غالب در کنار رنگ سفید

رنگ سفید نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار داد. برای جلوگیری از ایجاد یکنواخی ناشی از استفاده این رنگ در طراحی حمام می توان از یک رنگ غالب در کنار این رنگ نیز استفاده کرد. استفاده از رنگ آبی می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در کنار رنگ سفید در طراحی حمام باشد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از المان های تزئینی

استفاده از المان های تزئینی نکته مهم دیگری است که باید در طراحی حمام مورد استفاده قرار داد. به یاد داشته باشید که انتخاب این المان ها نیز باید هوشمندانه صورت پذیرد. به یاد داشته باشید که از استفاده وسایلی در ابعاد بزرگ در طراحی حمام کوچک اجتناب کنید.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از رنگ سفید

همان گونه که گفته شد استفاده از رنگ سفید در طراحی حمام کوچک بسیار مناسب بوده و باعث می شود فضای حمام برگ تر از آن چه که هست نمایش داده شود. استفاده از کاشی های سفید رنگ باعث القای بافت به فضای حمام شده و همین امر از ایجاد فضایی یکنواخت جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوش حمام

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوش حمام از دیگر نکات مهمی است که در طراحی حمام کوچک باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب دیوار بزرگ تر برای نصب دوش حمام از جمله راهکارهایی است که باید در طراحی حمام کوچک مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از یک رنگ یا کاشی که در آن از رنگ غالب استفاده باشد، بهترین گزینه برای طراحی این دیوار می باشد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از شلف دیواری

استفاده از یک شلف مناسب برای قرار دادن وسایل انتخاب بسیار مناسبی برای طراحی حمام کوچک می باشد. در صورتی که این امکان برای شما وجود داشته باشد، بهتر است نسبت به ساخت شلف هایی که در دیوار قرار می گیرند، اقدام نمایید. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید ،نمونه ای از این شلف ها می باشد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

استفاده از یک طراحی ساده

استفاده از یک طراحی ساده هر آن چیزی است که در طراحی حمام کوچک باید به یاد داشته باشید. استفاده از المان های طبیعی و رنگ های خنثی اثرگذاری زیادی در طراحی حمام کوچک دارد. استفاده از این ایده در جهت بزرگ تر نشان دادن حمام به شما کمک خواهد کرد.

%عکس - تازه ترین ایده های طراحی حمام کوچک

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان گذاشتیم، ایده هایی در زمینه طراحی حمام کوچک می باشد. استفاده از این ایده ها می تواند در دستیابی به یک طراحی زیبا به شما کمک کند.