بنر آچاریست تبلیغات
 
بنر کی پلاس بنر آبین
%عکس - ایده های طراحی حمام کوچک

ایده های طراحی حمام کوچک

kianborna

khedmatazma

طراحی حمام کوچک کمی دشوار به نظر می آید زیرا یافتن فضای کافی برای قرار دادن وسایل و لوازم ضروری امری چالش برانگیز است. طراحی دکوراسیون حمام مانند سایر قسمت های خانه حائز اهمیت است و طراحان تمام تلاش خود را می کنند تا دکوراسیونی بی نظیر در این بخش از خانه طراحی نمایند. امروزه اکثر افراد در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند که این خانه ها دارای حمام های کوچک هستند. عمده ترین مشکل این حمام ها کمبود نور و فضای کافی برای قرار دادن وسایل است. طراحان با ارائه ایده های خلاقانه راهکارها و پیشنهاداتی ارائه می دهند که با استفاده از آنها می توان فضای یک حمام کوچک را به فضایی جذاب و دوست داشتنی تبدیل نمود. در این نوشته از ساختمانچی سعی نمودیم به چند نمونه پیشنهاد که از طرف طراحان برای طراحی حمام های کوچک ارائه شده اند بپردازیم. این پیشنهادات کلیدی کمک می کنند فضای حمام شما بازتر و دلگشاتر به نظر بیاید. با ما همراه باشید.

به جای قرار دادن حوله های رنگارنگ و بافت دار در کابینت های بزرگ آنها را در معرض نمایش بگذارید. با انجام اینکار رنگ های روشن و جذاب به فضای حمام کوچک شما اضافه می شوند و فضا صمیمی تر و گرم تر خواهد شد. مرتب چیدن حوله ها و لوازم رنگارنگ در قفسه های باز و باکس های چوبی زیبایی حمام شما را دوچندان می کند و باعث حذف کابینت های ساده ای می شود که هیچ جذابیتی به حمام نمی بخشند. برای قرار دادن وسایل و لوازم در حمام می توانید از راهکارهای زیر ایده بگیرید:

 • برای بهینه سازی فضا می توانید قفسه های دیواری شناور بر روی دیوار نصب کنید.
 • استفاده از نردبان های رنگارنگ به حمام شما هویت می بخشند و فضایی مناسب برای قرار دادن جعبه های مختلف فراهم می کنند.
 • سینک هایی که زیر آنها با پارچه های زیبا پوشیده شده اند فضایی مناسب برای قرار دادن لباس های کثیف خارج از دید افراد فراهم می کنند.
 • جعبه های چوبی را می توان هم به دیوار و هم بر روی زمین در دسترس قرار داد.
 • به قفسه ها و جعبه های چوبی در حمام نظم و ترتیب دهید و حوله ها و لوازم را مرتب در آنها بچینید.

%عکس - ایده های طراحی حمام کوچک

کاربرد اشیاء کلید اصلی طراحی حمام های کوچک است. وسایل و لوازم اضافی و ناکارآمد فضا را شلوغ و بهم ریخته نشان می دهند. بنابراین سعی کنید از وسایلی استفاده نمائید که کاربرد داشته باشند. حضور وسایلی که کاربرد ندارند فضای حمام های کوچک را دلگیر و محدود نشان می دهند. برای دلگشاتر نشان دادن فضای حمام می توانید از راهکارهای زیر بهره ببرید:

 • در زیر سینک روشویی یک سبد برای قرار دادن وسایل یا لباس ها قرار دهید.
 • از فضای کانتر برای ذخیره سازی وسایل مورد نیاز استفاده کنید به جای آنکه آنها را به نمایش بگذارید.
 • توپ های پنبه ای و صابون ها را درون محفظه های شیشه ای قرار داده و درون قفسه های دیواری شناور جا دهید.
 • جعبه هایی که روی هم چیده می شوند را در درون کابینت یا بالای خشک کن بگذارید.

%عکس - ایده های طراحی حمام کوچک

در طراحی حمام های کوچک پالت رنگی را مشخص کنید. رنگ آمیزی دیوارهای حمام کمی وقت گیر است به همین دلیل با در نظر گرفتن زمان زودتر رنگ آمیزی را شروع کنید. رنگ های خنثی فضای حمام را زیباتر و آرام تر نشان می دهند و محبوبیت آنها نسبت به سایر رنگ ها بالاتر است. برای رنگ آمیزی حمام کوچک خود به پیشنهادات زیر توجه کنید:

 • برای ایجاد یک تم پایه از رنگ های خنثی استفاده نمائید.
 • رنگ های روشن و مایل به سفید فضای حمام را تمیزتر و بهداشتی تر نشان می دهند.
 • برای ایجاد عمق و خلاقیت به فضا از الگوها و بافت های زیبا بهره ببرید.

%عکس - ایده های طراحی حمام کوچک

بهترین روش برای افزایش جذابیت در حمام و زیباتر کردن فضای آن استفاده از حوله های رنگارنگ, کاشی های زیبا, فرش, دیوارپوش و … است. برای ایجاد دکوراسیونی بی نظیر و رنگارنگ از جاصابونی ها و اکسسوری های جذاب استفاده نمائید. علاوه بر آن رنگ آمیزی قاب دور آینه نیز کمک شایانی به زیبایی فضا می کند.

%عکس - ایده های طراحی حمام کوچک