%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

kianborna

شاید انتخاب تم برای طراحی اتاق خواب پسرانه و دخترانه برای بعضی از افراد کار دشواری باشد. اما به واقع ایده های زیادی برای طراحی اتاق خواب پسرانه و دخترانه وجود دارد که استفاده از آن ها نتیجه خوبی در پی خواهد داشت. بعضی از تم ها قابلیت استفاده در طراحی اتاق خواب های دختر و پسر را دارد اما در مقابل بعضی دیگر این قابلیت را ندارند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی با شما در میان می گذاریم ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خواب پسرانه می باشد . اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال ایده هایی برای طراحی اتاق خواب پسرانه هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

رنگ و المان های اتاق خواب

برخی از رنگ ها مانند سبز، زرد و حتی بنفش رنگ هایی خنثی در نظر گرفته شده و قابلیت استفاده در طراحی اتاق خواب های دختر و پسر را دارند. استفاده از رنگ خاکستری در کنار این رنگ ها می تواند برای طراحی اتاق خواب پسرانه انتخاب مناسبی باشد. برای مثال استفاده از رنگ های سبز و خاکستری می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد. استفاده از این دو رنگ نه تنها فضایی کسل بار ایجاد نمی کند بلکه از ایجاد هرج و مرج در فضای اتاق خواب نیز جلوگیری به عمل می آورد.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

استفاده از رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی در کنار رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید و سیاه می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. استفاده از این رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرزنده در اتاق خواب می شود. در کنار آن استفاده از رنگ های خنثی به ایجاد تعادل در فضای مورد نظر کمک کرده و از ایجاد هرج و مرج جلوگیری می نماید.%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

در صورتی که از تم خاصی در طراحی اتاق خواب استفاده کرده اید، انتخاب المان هایی مانند تخت خواب ،میز، فرش، پرده و غیره باید با توجه به تم انتخابی شما صورت پذیرد. در غیر این صورت پیشنها ما استفاده از انواع المان هایی است که در طراحی آن ها از طراحی و دیزاین ساده استفاده شده باشد. در هنگام انتخاب وسایل اتاق خواب باید به رنگی که در طراحی اتاق خواب از آن استفاده شده است، نیز توجه نمایید.

انتخاب تم

انتخاب تم تنها  به سلیقه شما بستگی داشته و می توان به آن به چشم یک گزینه نگاه کرد. تم و ایده های زیادی برای استفاده در طراحی اتاق خواب پسرانه وجود دارد. برای مثال برای اجرای تم دریایی می توانید از یک تخت خواب به شکل کشتی استفاده کرده  و در کنار آن برای انتخاب سایر المان ها از رنگ آبی و المان هایی با این ویژگی استفاده نمایید.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

استفاده از تم هواپیمایی نیز می تواند ایده خوبی برای طراحی اتاق خواب پسران باشد. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای زیبا از اجرای این تم در طراحی اتاق خواب می باشد. همان طور که مشاهده می نمایید، استفاده از یک کاغذ دیواری که در طراحی آن از شکل آسمان استفاده شده است، می تواند در تکمیل این تم به شما کمک کرده و نمای بسیار مناسبی در اتاق خواب ایجاد نماید.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

تم اسپایدرمن نمونه ای از تم هایی است که بیش تر پسرها به آن ها علاقمند می باشند. استفاده از این تم در طراحی اتاق خواب پسران و در کنار آن استفاده از کاغذ دیواری با این طرح می تواند در نظر بسیاری از پسران بهترین ایده برای اجرا باشد.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

استفاده از تم ساده و شیک

اگر به دنبال اجرای تم خاص و ویژه ای در طراحی اتاق خواب پسران نیستید، استفاده از یک طراحی ساده و تاثیرگذار نیز می تواند نمای زیبایی در اتاق خواب ایجاد کند. در این جهت استفاده از رنگ های خنثی بهترین گزینه ای است که می توانید انتخاب و از آن استفاده کنید. هم چنین انتخاب المان هایی که از شکل ساده ای برخوردار هستند نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد. رنگ خاکستری نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

در صورت استفاده از این تم در طراحی اتاق خواب بهتر است برای انتخاب برخی از المان ها مانند صندلی از یک رنگ غالب استفاده نمایید. این کار از ایجاد فضایی یکنواخت در طراحی اتاق خواب جلوگیری به عمل می آورد. انتخاب انواع المان های تزئینی که در طراحی آن ها از رنگ های غالب استفاده شده است نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

%عکس - ایده های طراحی اتاق خواب پسرانه

 

نکات پایانی

اتاق خواب یکی  از مهم ترین و خصوصی ترین قسمت های خانه بوده و طراحی آن باید به گونه ای باشد که فرد در آن احساس آرامش داشته باشد. هم چنین اعمال علایق و سلایق شخصی فرد در طراحی اتاق خواب نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه نمایید. آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی اتاق خوب پسرانه می باشد. همان طور که گفته شد امکان استفاده از انواع تم هایی که می تواند مورد علاقه پسران باشد گزینه ای مناسب برای استفاده بوده و نمونه ای از آن ها را نیز به شما معرفی کردیم. در صورت عدم تمایل به استفاده از تم به کارگیری یک طراحی ساده نیز می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. انتخاب رنگ نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه نمایید. به طور کلی می توان گفت امکان استفاده از انواع رنگ ها در طراحی اتاق خواب پسران وجود دارد و تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از رنگ هایی مانند خاکستری و سیاه در کنار آن ها برای برقراری تعادل و ایجاد فضایی پسرانه می باشد .توجه داشته باشید که استفاده از یک طراحی ساده این امکان را فراهم می کند که فرد در طولانی مدت از آن طراحی استفاده نماید. این در صورتی است که استفاده از تم ممکن است تا سن خاصی جذابیت داشته و بعد از مدتی فر دتمایل به استفاده از آن نداشته باشد. در ان صورت برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب باید هزینه اضافی پرداخت شود. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در این زمینه به شما کمک کند.