%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

ایده های جدید طراحی راه پله

kianborna

طراحی راه پله باید به گونه ای باشد که طراحی آن با سایر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد. راهکارها و ایده هایی زیادی در زمینه طراحی این قسمت از خانه وجود دارد که می توان با اجرایی کردن آن ها به یک طراحی زیبا و چشم نواز دست یافت. اجرای یک طراحی زیبا می تواند راه پله را  از یک قسمت معمولی به یکی از جذابترین قسمت های خانه تبدیل نماید. اگر شما نیز به دنبال ایده هایی در زمینه چگونگی طراحی راه پله ها هستید در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ در طراحی راه پله

یکی از ایده هایی که می توانید در هنگام ساخت راه پله و یا برای ایجاد تغییری چشمگیر از آن استفاده نمایید، استفاده از رنگ ها می باشد. به این منظور می توانید با توجه به سایر رنگ هایی که در طراحی مورد استفاده قرار گرفته اند، نمونه ای از یک رنگ غالب انتخاب کرده و از آن در طراحی راه پله استفاده نمایید. استفاده از یک رنگ غالب در کنار رنگ های خنثی نمایی زیبا ایجاد می کند و در طراحی مدرن کاربرد دارد. استفاده از یک رانر طرح دار بر روی چنین راه پله ای نیز باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

طراحی راه پله به سبک مدرن

از آن جایی که امروزه بسیاری از افراد از سبک مدرن در طراحی خانه های خود استفاده می نمایند، به دنبال راهکاری برای طراحی راه پله ها به سبک مدرن نیز هستند. در جهت طراحی راه پله با استفاده از سبک مدرن بهتر است به دنبال استفاده از رنگ های روشن باشید. هم چنین استفاده از وسایل روشنایی در این قسمت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از یک تابلو نقاشی که در آن از رنگ های غالب استفاده شده است نیز گزینه ای مناسب برای تزئین دیوار راه پله ای به سبک مدرن می باشد.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

استفاده از تِم ملوانی

آن چه که در استفاده از تم ملوانی حائز اهمیت است، استفاده از رنگ آبی در طراحی می باشد. استفاده از این تم می تواند در راستای استفاده از یک فرش که در آن از رنگ آبی استفاده شده است، صورت پذیرد. استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ های خنثی مانند خاکستری و بژ می تواند باعث ایجاد نمای زیبایی شود.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

راه پله چوبی

استفاده از چوب در طراحی داخلی باعث ایجاد نمای زیبایی در خانه می شود. راه پله های چوبی نیز می توانند در زیبایی خانه تاثیر گذار باشند. راه پله های چوبی در انواع سبک های طراحی مانند مدرن و کلاسیک می توانند مورد استفاده قرار گیرند. راه پله های طرح شناور باعث ایجاد نمای زیبایی در خانه می شوند. استفاده از این نمونه در خانه های مدرن بسیار کاربرد دارد. به این منظور می توان از چوب با رنگ روشن استفاده کرد. آن چه که در این تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از این راه پله ها می باشد.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

استفاده از رنگ سفید در طراحی راه پله

اگر به دنبال اجرای یک طراحی ساده برای راه پله هستید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ سفید می باشد. اگر از این رنگ در طراحی راه پله ها استفاده کردید، به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از یکنواختی به دنبال استفاده از یک رانر طرح دار باشید. این کار نمای زیبایی ایجاد می کند.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

استفاده از گیاهان در راه پله

یکی از راهکارهایی که می توانید با استفاده از آن به یک طراحی زیبا در قسمت راه پله دست یابید، استفاده از گلدان گیاه طبیعی در این قسمت می باشد. این کار علاوه بر ایجاد فضایی سرزنده باعث القای رنگ به محیط نیز می شود.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

استفاده از فضای پاگرد راه پله

استفاده از فضای پاگرد راه پله یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید در جهت استفاده بهینه از فضا و هم چنین ایجاد نمایی زیبا در این قسمت انجام دهید. به این منظور می توانید مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نسبت به ساخت شلف اقدام کرده و از آن برای قرار دادن وسایل تزئینی و وسایل مورد علاقه خود استفاده نمایید. این فضا می تواند در جهت ایجاد فضای اضافه برای قرار دادن وسایل نیز مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سبدهای تزئینی و قرار دادن وسایل در آن ها از ایده های کاربردی در این زمینه می باشد. هم چنین اگر چنین فضایی در راه پله وجو دارد می توانید از آن برای ساخت یک کمد دیواری کوچک نیز استفاده نمایید.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

طراحی فضای دنج

اگر طراحی راه پله خانه به گونه ای است که پنجره ای در آن قرار دارد، می توانید از این شانس استفاده کرده و نسبت به ساخت فضای نشیمن کوچکی در کنار آن استفاده نمایید. بدون شک ساخت چنین فضایی یکی از دل انگیزترین فضاهای ممکن در خانه خواهد شد که می توانید از آن برای مطالعه استفاده نمایید. استفاده از چند کوسن در این فضا باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. اما به یاد داشته باشید که برای ساخت چنین فضایی پاگرد راه پله باید بزرگ باشد.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

استفاده از المان های تزئینی در تزئین راه پله

یکی از ایده هایی که می توانید برای تزئین دیوار راه پله استفاده نمایید، استفاده آینه در این قسمت می باشد. به این منظور می توانید از آینه های کوچک تزئینی استفاده کنید. استفاده از قاب عکس های خانوادگی و تابلوهای نقاشی رنگی می تواند نمای بسیار زیبایی در این قسمت ایجاد کند. استفاده از این المان ها باعث ایجاد عمق در فضای مورد نظر می شود.

%عکس - ایده های جدید طراحی راه پله

نکات پایانی

طراحی راه پله ها نیز مانند سایر قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخودار است. آن چه که در طراحی این قسمت باید توجه داشته باشید، اجرای یک طراحی متناسب با سایر قسمت ها می باشد. دیوار راه پله را می توان به یک گالری خانوادگی تبدیل نمود و از آن برای نمایش عکس های خانوادگی یا هرگونه کارهای دستی انجام شده توسط افراد خانواده استفاده کرد. تماشای این قسمت برای افراد بیننده بسیار جذاب می باشد. استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین می تواند در اجرای یک روش ایده آل به شما کمک کند.