خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

استفاده از کوسن در طراحی داخلی

kianborna

arian

استفاده از کوسن ها در جهت ایجاد تغییر چشمگیر در طراحی اتاق نشیمن، یکی از ارزان قیمت ترین ایده هایی است که می توان از آن در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد. استفاده از کوسن ها نمای زیبایی در اتاق نشیمن ایجاد می کند. استفاده از کوسن ها باعث ایجاد ارتباط میان المان های مختلف طراحی نیز می شود و هم چنین می توان از آن ها در جهت ایجاد توازن میان رنگ های استفاده شده در طراحی داخلی استفاده کرد. با این حال می توان گفت یکی از بزرگ ترین مزیت های آن ها ارزان قیمت بودن و تطابق پذیر بودن آن ها با انواع سبک های طراحی می باشد. همان طور که می دانید اجرای طراحی با استفاده از کوسن ها بسیار ساده و جذاب می باشد. بد نیست بدانید استفاده از کوسن ها تنها به استفاده از آن ها بر روی مبلمان ختم نمی شود. برای شروع لازم است نسبت به انتخاب هوشمندانه این المان آگاهی داشته باشید. هدف نهایی استفاده از کوسن ها ایجاد فضایی جذاب و زیبا می باشد. به همین خاطر آن چه که در این جا به بیان آن پرداخته ایم، نکاتی در زمینه چگونگی انتخاب مناسب کوسن ها می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

انتخاب کوسن برای اتاق نشیمن

قبل از انتخاب و خرید کوسن ها در نظر گرفتن نکاتی، مهم و اساسی می باشد. از مهم ترین آن ها می توان به رنگ، الگو، سایز و تطابق آن با سبک طراحی اشاره کرد. بنابراین به یاد داشته باشید که در هنگام خرید به این چهار مورد توجه داشته باشید.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

تطابق پذیری با سبک طراحی

در ابتدا لازم است به این سوال پاسخ دهید که آیا برای طراحی اتاق نشیمن از سبک خاصی استفاده کرده اید؟ همان طور که می دانید سبک های طراحی انواع مختلفی داشته و گستردگی فراوانی دارند و شما می توانید از سبک روستیک گرفته تا مدرن در طراحی خانه استفاده نمایید. تنوع کوسن ها نیز به اندازه ای هست که بتوانید نمونه ای مناسب از آن ها را که با سبک طراحی اتاق نشیمن هماهنگی دارد، انتخاب نمایید.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

انتخاب بافت کوسن

استفاده از بافت های مختلف در طراحی خانه از اهیمت ویژه ای برخوردار است. یکی از المان هایی که باعث القای بافت به فضای اتاق می شود، کوسن ها می باشند. همان طور که گفته شد، کوسن ها در انواع مختلفی وجود دارند و جنس و بافت آن ها نیز از تنوع بالایی برخوردار است. برای مثال استفاده از کوسن های پشمی برای تزئین مبلمان چرمی، می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند. بنابراین به یاد داشته باشید که در انتخاب بافت کوسن نیز هوشمندانه اقدام نمایید. بد نیست بدانید که اگر انتخاب کوسن به درستی صورت پذیرد، می تواند آن را به نقطه کانونی در اتاق تبدیل نماید.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

انتخاب سایز کوسن

کوسن ها در اندازه های مختلفی در دسترس هستند. انتخاب اندازه آن ها تا حد زیادی به هدف استفاده از آن بستگی دارد. کوسن های کوچک بیش در جهت تکمیل ظاهری کوسن های بزرگ استفاده می شوند. این در حالی است که از کوسن های بزرگ می توان به عنوان بالشتک نیز استفاده کرد.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

انتخاب شکل کوسن

شکل کوسن ها نیز مانند سایز، رنگ  و بافت آن ها انواع مختلفی دارد و در شکل های مختلف مانند دایره ای، مربعی، مستطیلی وجود دارند. هم چنین اشکالی مانند ستاره، قلب و غیره نیز در فروشگاه ها قابل دسترسی و خریداری هستند. این تنوع به شما کمک می کند که از این کوسن ها در انواع سبک های طراحی استفاده کرده و حتی از آن ها در کنار یکدیگر نیز استفاده نمایید. استفاده از اشکال مختلف کوسن ها در کنار یکدیگر یکی از تاکتیک های موفق در طراحی اتاق نشیمن می باشد.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

انتخاب رنگ و الگو

انتخاب رنگ و الگو یکی از اساسی ترین نکاتی است که قبل از خرید کوسن باید به آن توجه داشته باشید. اگر تمایل دارید کوسن ها در طراحی چشمگیر بوده  و توجه افراد را جلب کنند، بهتر است برای انتخاب آن ها از رنگ هایی که با رنگ سایر المان ها کنتراست ایجاد می کند، استفاده نمایید. انتخاب انواع طرح دار آن ها نیز نمای متفاوتی در اتاق ایجاد می کند. توجه داشته باشید که رنگی که برای کوسن استفاده می نمایید، باید با رنگ سایر المان ها از جمله روکش مبلمان هماهنگی داشته باشد.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

چگونگی چیدمان کوسن

چگونگی چیدمان کوسن ها بر روی مبلمان نیز بر زیبایی آن ها تاثیر گذار می باشد. برای مثال در طراحی های مدرن از تعداد فرد کوسن ها و از انواعی از آن ها که در سایزهای مختلف وجود دارند در کنار یکدیگر استفاده می شود .هم چنین در طراحی مدرن بهتر است از انواع کوسن ساده به جای انواع طرح دار آن ها استفاده نمایید. در طراحی سنتی چیدمان کوسن ها معمولا به صورت قرینه انجام می پذیرد. این بدان معناست که باید تعداد زوج از این کوسن ها را انتخاب نمایید و شکل و رنگ آن ها نیز برابر باشد. با این حال در طراحی سنتی امکان استفاده از کوسن در اندازه های مختلف وجود دارد.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

ایجاد تعادل با استفاده از کوسن

زمانی که تصمیم به خرید کوسن می گیرید، فراموش نکنید که نمونه ای از آن ها که در کنار یکدیگر ظاهری منسجم ایجاد می کنند، انتخاب نمایید. در هنگام انتخاب کوسن تنها به تناسب میان آن ها و مبلمان بسنده نکنید، بلکه ظاهر کلی آن را در مقایسه با کل اتاق در نظر داشته باشید. ترکیب کوسن های مختلف در کنار یکدیگر تاثیر زیادی در زیبایی آن ها دارد. در هنگام قرار دادن کوسن ها در کنار یکدیگر به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • کوسن ها باید رنگ های مکمل داشته و از آن ها در دو طرف مبلمان استفاده شود.
  • کوسن ها می توانند در عین حال که با یکدیگر ست نیستند، با رنگ مبلمان هماهنگی داشته باشند.
  • بهتر است یک کوسن در مرکز مبلمان و نمونه های کوچک تر در دو طرف قرار گیرند.

رعایت این نکات در جهت ایجاد تعادل کاربرد دارند.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی

نکات پایانی

آن چه که در این جا به صحبت در مورد آن پرداختیم، نکاتی در زمینه انتخاب کوسن و ایده هایی در زمینه چگونگی چیدمان آن ها می باشد. استفاده از این ایده ها می تواند در جهت انتخاب صحیح و استفاده درست به شما کمک کند.

%عکس - استفاده از کوسن در طراحی داخلی