%عکس - آیا معماری حرفه مناسبی برای شماست؟

آیا معماری حرفه مناسبی برای شماست؟

kianborna

زمان بسیار زیادی لازم است تا بفهمید شغلی که انتخاب نموده اید مناسب شماست یا خیر. اکثر اوقات کاری که انجام می دهید کاری نیست که فکر می کنید به آن علاقمند هستید و رسیدن به این حقیقت نیازمند گذشت زمان است. در عین حال تصمیم گرفتن در مورد یک شغل خاص به معنای تعهد مطلق است و هنگامی که متوجه می شوید تصمیم شما درست نبوده برای تغییر آن دیگر دیر شده است. یک شغل یا حرفه چیزی نیست که شما در کل زندگی خود به آن می پردازید بلکه چیزی است که از امروز برای شما شروع می شود. آنقدرها هم که فکر می کنید این موضوع سخت نیست، زیرا عواملی که تصمیم اولیه شما را هدایت نموده اند با گذشت زمان از بین خواهند رفت و اولویت های شما تغییر خواهند کرد.

معماری مثال دقیقی از یک حرفه پر مسئولیت است، چرا که این حرفه نیاز دارد که فرد قبل از شروع کار یک آنالیز دقیق از هزینه ها و مزایا انجام دهد. معماری در دسته شغل های سخت قرار می گیرد که در آن فرد تخیل، خلاقیت و ضمیر ناخودآگاه خود را با یکدیگر ترکیب می کند. بنابراین، اگر می خواهید معمار شوید آماده وقف کردن کامل خود باشید. این حوزه شغلی از طراحی و ساخت اتاق های ساده شروع می شود و تا آسمان خراش های بلند ادامه می یابد، تنها آسمان است که تحت تاثیر این ساخت و سازها قرار نمی گیرد. یک معمار موفق مهارت های یک مهندس و خلاقیت های یک هنرمند را دارد. محصول نهایی این کار و حرفه باید مورد تقاضا بوده و کاربردی باشد. علاوه بر آن از سنت و راه حل های معماری منحصر به فرد که کل تمدن ها را در گذشته در بر گرفته پیروی نماید. معماری و طراحی تنها ویژگی هایی هستند که مجسمه ها را به مناطق خاص و ملیت ها مرتبط می کنند. همانطور که می دانید، معماری تنها به زیبایی مرتبط نیست. سال ها یادگیری آن طول می کشد و نیاز به تمرین و تلاش دارد. آیا واقعاً شما فردی هستید که ایده های زیبا و خلاقانه در ذهن دارید، ایده هایی که بسیار ایمن بوده و روزی مورد استقبال قرار خواهند گرفت؟ آیا معماری حرفه ای مناسب برای شماست؟ با مطالعه این نوشته از ساختمانچی به پاسخ این سوال دست خواهید یافت. با ما همراه باشید.

از یک معمار انتظار می رود که از دانشی تخصصی در مورد اصول ساختمان سازی بهره مند باشد. وی وظایف گوناگونی به عهده دارد و به جنبه های الکتریکی، مکانیکی و ساختاری یک پروژه کامل ساخت و ساز واقف است. بیائید با خود صادق باشیم. در حرفه معماری هوش اهمیت بسیار زیادی دارد. باهوش بودن موفقیت در معماری را تضمین نمی کند اما فاکتور بسیار مهمی برای شروع است. حتی طرح های بسیار ساده بدون محاسبات دقیق و درک عمیق از متریال ها و موضوعات ایمنی کارآمد نخواهند بود. یک ساختمان نتیجه کار و تلاش یک معمار از همان ابتدا تا پایان کار است. برای اینکه یک معمار موفق شوید باید در یک دانشگاه معتبر دوره ببینید و دانش های لازم را کسب نمائید. بهترین ره حل برای دریافت گواهی معتبر در این رشته شرکت در دانشگاه و طی نمودن دوره های تکمیلی است. معماران بسیاری هستند که افرادی را به عنوان کارآموز در اختیار می گیرند اما باز هم بدون داشتن هوش کافی و ارتباطات قوی نمی توان به مهارت لازم در حوزه معماری دست یافت. اولین چیزی که یک برنامه خوب معماری نیاز دارد این است که شما از دانش ریاضی برخوردار باشید. در این صورت معماران باتجربه مهارت های شما را شناسایی نموده و از آن ها تقدیر خواهند نمود. در نهایت شما را به سمت بهترین فرصت های شغلی هدایت خواهند کرد. اما همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که دارا بودن بالاترین مدرک دانشگاهی به همراه مهارت کافی از جمله فاکتورهایی است که این روزها برای مطرح شدن در بین دیگر معماران ضروری می باشد.

به عنوان یک معمار شما باید خلاق باشید. خلاقیت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که شما باید آن را در اجرای طرح های خود به همراه تامین ایمنی به کار ببرید. در واقع این فرمول موفقیت شماست. اینجاست که شما متوجه می شوید که یک حرفه بسیار پیچیده را انتخاب کرده اید. معماری تنها حرفه ای است که شما در آن باید از نیمکره راست و چپ خود استفاده کنید، این بدان معناست که شما باید یک فرد عاقل با قدرت تخیل بالا باشید که یک شاهکار منحصر بفرد خلق کرده اید.

در دنیای معماری، کار گروهی یکی از ملزومات است. افسانه معماری در تنهایی اتاق کار شما رخ نمی دهد بلکه بر روی میزی که تمام طرح ها و ساختارها توسط اعضای گروه ارائه می شوند اتفاق می افتد. تصور کنید برای یک پلان و نقشه ساختمانی که مهندس و معمار آن مهارت لازم را ندارند و از عهده کارها بر نمی آیند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هر کدام از اعضای تیم چگونه متوجه می شوند که چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهند؟ یکی از مهم ترین چیزهایی که می توان از یک معمار ماهر یاد گرفت، توانایی وی در یافتن راه حل های مناسب برای حل مشکلات است. این مهارت، برای حل مشکلات مختلفی که در طول پروسه ساخت و ساز اتفاق می افتند لازم و ضروری است. نیازی نیست به تمام موضوعات اشراف داشته باشید، همینکه به اندازه کافی در مورد مشکل ایجاد شده بدانید و بتوانید از دیگران کمک بگیرید بس است. شما باید از اعضای تیم خود چیزهای مختلفی یاد بگیرید، تنها در این صورت می توانید شانس این را داشته باشید که خود به تنهایی مشکلات مربوط به نقشه ساختمانی و اجرای آن را حل کنید. این مهارتی نیست که صلاحیت شما را در اجرای یک پروژه خاص تقویت کند اما باعث می شود در حرفه خود به بالاترین سطح آگاهی برسید.

در کل می توان گفت معمار شدن با تنش های زیادی همراه است زیرا شما در ابتدا باید مسئولیت پروژه های کوچک را به عهده بگیرید و با مشکلات و موانع بسیار دست و پنجه نرم کنید. فراموش نکنید که کیفیت کار شما ایمنی ساختمان و کارایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد و جایی برای انجام خطا نمی باشد. کوچکترین اشتباه در معماری هزینه های گزافی در پی خواهد داشت، از این رو باید بر طرح ها و پروژه ها اشراف کامل داشته باشید و مهارت های لازم را کسب نمائید.