آموزش رویت

ساختمانچی

امروزه با نزدیک شدن به پدیده النینو و افزایش بی سابقه هزینه های خانوار و همچنین با فرارسیدن ماه های گرم سال از قبیل خرداد، تیر و مرداد، کاهش مصرف انرژی در منزل به امری حیاتی مبدل گشته است؛ نصب سیستم های سرمایشی بهینه مانند کولر سلولزی و داکت اسپلیت می تواند تا 50% انرژی مصرفی را کاهش دهد.

این میزان صرفه جویی، در شرایط بحران آب و برق که تمام جهان و به خصوص ایران را درگیر نموده است، امری ضروری و بسیار راهبردی تلقی می گردد؛ در عین اینکه می تواند تراز مالی خانواده را نیز متعادل نگه دارد!

با توجه به اینکه اکثر مناطق کشور ما آب و هوای گرم و خشک دارند، نصب و استفاده از انواع کولر در ساختمان ها کاملا متداول و همه گیر گشته است.

در ادامه قصد داریم دو پیشنهاد و راهکار فوق العاده خود را برای تحقق این امر به شما عزیزان ارائه نمائیم:

عکس 2 راهکار عالی کاهش مصرف انرژی با نصب سیستمهای سرمایشی بهینه

1. خرید کولر سلولزی هوشمند

کولر سلولزی (کولر زیر سقفی) که در طی سال های گذشته روز به روز کامل تر شده و توانسته تکنولوژی روز دنیا را با خود همراه نماید، اولین و بهترین پیشنهاد است؛ اگر هنوز دقیق نمی دانید کولر سلولزی چیست، توصیه می کنیم زودتر با آن آشنا شوید.

خرید کولر سلولزی می تواند آنقدر مصرف آب و برق منزل یا محل کار شما را کاهش دهد که اثر فوق العاده آن را می توانید در اولین قبض پرداختی خود به وضوح مشاهده نمائید.

کولر سلولزی نام های بسیاری مانند کولر زیر سقفی، کولر آبی سلولزی و کولر هوشمند سلولزی دارد که هر کدام بیانگر یک طیف خصوصیت این سیستم سرمایشی می باشد؛ به خصوص اگر این مزایا نسبت به کولر آب معمولی و کولر گازی چشمگیر و ویژه باشد!

از جمله دیگر مزایای کولر سلولزی تمام هوشمند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جلوگیری از ورود و انتشار گرد و غبار و ذرات مضر معلق در هوا به محیط منزل
  • سرمایش فوق العاده عالی همراه با کنترل دمایی هوشمند
  • جلوگیری از ایجاد رطوبت به خصوص در آب و هوای شرجی
  • عدم نیاز به تعمیرکار و سرویس کار سالیانه
  • سیستم شستشوی کاملا خودکار
  • سایز کاملا اختصاصی مطابق با محیط داخلی و دکوراسیون شما

قیمت کولر سلولزی در همه انواع آن نظیر کولر سلولزی هوشمند و کولر سلولزی پلیمری، به پارامترهای زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها کیفیت اجزای کولر زیر سقفی می باشد.

توجه! تمام مزایای ذکر شده برای کولر سلولزی تمام هوشمند بوده و کولرهای نیمه هوشمند را که فقط پدسلولزی را جایگزین پوشال قدیمی کرده اند نمی شود؛ مراقب باشید تا هنگام خرید، صرفا به خاطر برندهای معتبری نظیر آبسال یا آزمایش که کولر آبی قدیمی مرسومی داشته اند، کولر نیمه هوشمند آنها را تهیه نکنید!

عکس 2 راهکار عالی کاهش مصرف انرژی با نصب سیستمهای سرمایشی بهینه

2.خرید داکت اسپلیت

با تحقیق در مورد اینکه داکت اسپلیت چیست، متوجه خواهید شد داکت اسپلیت دستگاهی است که جزو خانواده کولرهای گازی محسوب می شود؛ ولی در طراحی و ساخت آن سعی شده معایب کولر گازی دیواری برطرف شده و آپشن های ویژه ای هم به آن اضافه گردد.

خرید داکت اسپلیت را می توان پیشنهادی عالی و خارق العاده دانست؛ بزرگترین مزیت آن را هم باید کاهش چشمگیر مصرف انرژی در مقایسه با کولرهای گازی معمول در بازار ذکر کرد.

قیمت داکت اسپلیت را هم اگر چک کنید متوجه می شوید در مقایسه با کارایی چند برابری آن نسبت به کولر گازی، واقعا به صرفه و مناسب است.

دیگر مزایای داکت اسپیلت عبارتند از:

  • خنک کردن تمام محیط ساختمان از طریق داکت کشی
  • ورود اکسیژن و هوای تازه به محیط به جای پالایش هوای مرده اطراف
  • کنترل هوشمند دما
  • امکان ایجادگرمایش و سرمایش به صورت همزمان

بهترین داکت اسپلیت بازار را اگر بخواهید بشناسید باید آپشن های مختلف و گوناگونی مانند نوع قطعات اصلی، نوع کمپرسور، ترموستات، برند و در نهایت قیمت خرید داکتاسپلیت را مورد بررسی قرار دهید.

بهترین برند ایرانی را انتخاب کنید!

حال تصور کنید بتوان با بکارگیری تجهیزات سرمایشی مدرن و کم مصرف، علاوه بر کاهش مصرف انرژی، خنک کنندگی محیط را افزایش داد؛ مطمئن باشید همین دو ویژگی کشور را دیر یا زود به سمت این دو دستگاه فوق العاده سوق خواهد داد.

البته عامل مهم دیگری باید مدنظر قرار گیرد و آن هم خرید کردن از برندی معتبر است که هر روز بتواند تکنولوژی برتر دنیا را در سیستم های سرمایشی خود وارد نماید؛ نه اینکه همان کولری که 10 سال پیش هم تولید میکرده را اکنون نیز به مردم بفروشد!

برندهای معتبری چون پارادایس(https://paradisecooling.ir/) توانسته اند طی سالیان گذشته، با ثبت اختراعات متعدد و تهیه قطعات درجه یک و اصل بازار، بهترین و بروزترین تجهیزات گرمایش سرمایش را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

به همین دلیل هم هست که به راحتی خدمات پس از فروش و گارانتی چندساله معتبری را می توانند به مصرف کنندگان خود هدیه دهند؛ کافیست یک بار با بخش مشاوره رایگان و پشتیبانی آنها تماس گرفته و دغدغه های خود در قبال سیستم سرمایشی را با ایشان در میان بگذارید.