آموزش رویت

ساختمانچی

آجر از مصالح متنوع، زیبا، با کیفیت و همیشگی در صنعت ساختمان سازی است که از گذشته تا به امروز همچنان محبوبیت بالایی دارد. بهره‌گیری از طرح آجر نما بیرون ساختمان علاوه بر زیبایی باعث استحکام و ایمنی هرچه بیشتر سازه نیز می‌گردد.

در این مقاله قصد داریم ۱۰ طرح آجر نمای زیبا و منحصر‌به‌فرد برای ساختمان را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم. شما نیز اگر از علاقه‌مندان به نمای آجری ساختمان هستید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

طرح آجر نما بیرون ساختمان و انواع آن

انواع مختلفی از طرح آجر نما بیرون ساختمان وجود دارد که هر یک با توجه به مشخصاتشان دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی جهت نمای ساختمان هستند. در ادامه این مقاله با طرح‌های زیبا، به روز و در عین حال با کیفیت آجر نمای ساختمان بیشتر آشنا خواهید شد.

۱.آجر نما قزاقی نماینده طرح سنتی

آجرنما قزاقی از آجرهای بسیار قدیمی به شمار آمده که اغلب برای نمای بیرونی ساختمان‌ها به سبک سنتی استفاده می‌گردد. این آجر نما با مزایایی همچون ضد رطوبت، ضد شوره و ضد یخبندان بهترین گزینه برای اجرای طرح آجر نما بیرون ساختمان است.

هرچند قیمت آجر نما قزاقی در مقایسه با دیگر انواع آجر نما بیشتر است، اما با توجه به استحکام و عایق‌بندی مناسبی که در برابر دما، سر و صدا و رطوبت دارد از نظر کیفیت دارای توجیه اقتصادی خواهد بود.

امروزه بسیاری از تولیدکنندگان کشورمان از جمله مجموعه آجر وندا اقدام به تولید آجر قزاقی در طرح‌های متنوعی مانند پلاک، طرح‌دار، ال و… می‌نمایند. علاوه بر این آجر قزاقی در رنگ‌های مختلفی از جمله زرد، قرمز، گلبهی، اخرایی و… به فروش می‌رسد.

عکس 10 طرح آجر نما بیرون ساختمان (به روز و زیبا)

۲.آجرنما شاموتی طرحی کلاسیک برای ساختمان

آجر شاموتی از محبوب‌ترین آجر نمای ساختمان است که تحت عنوان آجر انگلیسی نیز شناخته می‌شود. آجر شاموتی نوعی آجر نسوز بوده و اغلب در طرح‌های مربع و استیل و همچنین رنگ‌های متنوعی در طیف رنگ قهوه‌ای طراحی و تولید می‌شود.

اغلب علاقه مندان به نمای ساختمان در سبک کلاسیک ترجیح می‌دهند از آجرنما شاموتی برای نمای بیرون ساختمان خود استفاده کنند.

۳.آجر نمای بیرون ساختمان طرح پلاک

آجر نما پلاک از متداول‌ترین طرح آجر نما بیرون ساختمان است که کیفیت و استحکام بالایی نیز دارد. در تولید این آجر از مواد اولیه مقاوم و بهترین خاک رس استفاده می‌شود تا در برابر تغییرات جوی کیفیت و جلوه خود را حفظ نماید. از جمله رنگ‌های رایج برای آجر نما پلاک می‌توان به رنگ‌های نارنجی، زرد و قهوه‌ای اشاره کرد.

۴.آجر نما حصیری نمایی متفاوت برای ساختمان

ساختمان‌ها با نمای حصیری اغلب از زیبایی منحصر به فرد و متفاوتی در مقایسه با دیگر ساختمان‌ها برخوردار هستند. از آجر نما حصیری در ساخت نمای بیرونی ساختمان‌ها استفاده می‌ شود که ظاهری شکیل و زیبا به نمای آن می‌دهد.

طرح‌ها و رنگ‌های متنوع این آجرنما با هر سلیقه‌ای سازگار است. بسیاری از آجرنماهای حصیری را به شکل لعابی می‌سازند تا ضمن داشتن نمایی براق و زیبا دارای استقامت بالایی در مقابل نور خورشید و سایر شرایط محیطی باشد.

۵.آجر نما رستیک مجموعه‌ای از کیفیت و زیبایی

بسیاری از آجرهای نسوز از جمله آجر نما رستیک به عنوان طرح آجر نما بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرچند این آجرها دارای ابعادی نزدیک به آجرهای معمولی هستند، اما ناهمواری‌هایی که در ظاهر دارند باعث منحصر به فرد شدن نمای اجرا شده در ساختمان می‌گردد.

۶.آجر نما کرکره‌ای طرحی مدرن و شیک

آجرنما کرکره‌ای نیز در دسته آجرهای نسوز قرار می‌گیرد که می‌تواند به ایجاد نمایی زیبا و مدرن در ساختمان کمک کند. مهمترین ویژگی‌های آجر نمای نسوز به مقاومت بالای آن در برابر حرارت برمی‌گردد که این امر ایمنی ساختمان را در برابر آتش سوزی افزایش خواهد داد.

برای اطلاع از قیمت آجر نسوز ارزان و باکیفیت می‌توانید به وبسایت شرکت آجر وندا مراجعه کنید. همچنین آجر نما کرکره‌ای را می‌توانید در طیف رنگ‌های قهوه‌ای و قرمز مشاهده و انتخاب کنید.

۷.آجرنما لعابی نمایی براق و زیبا

نوع دیگری از آجرنما با استفاده از یک لایه لعاب مستحکم و مقاوم تولید شده که به آن آجر نما لعابی می‌گویند. در واقع این لایه لعابی از آجر در برابر شرایط محیطی از جمله تابش نور خورشید و بارش برف و باران محافظت کرده و باعث دوام نمای بیرونی ساختمان می‌گردد.

۸.آجر نما نسوز سفید برای طرح بیرونی ساختمان

آجر نما نسوز سفید از دیگر انواع طرح آجر نما بیرون ساختمان محسوب می‌شود که همواره طرفداران خاص خود را دارد. استفاده از این آجر در نمای بیرونی ساختمان سبکی مدرن به آن می‌دهد. علاوه بر زیبایی آجرنما نسوز سفید دارای استقامت و کیفیت بالایی نیز است.

عکس 10 طرح آجر نما بیرون ساختمان (به روز و زیبا)

۹.آجر نما بهمنی انتخابی مطمئن

از آجر بهمنی نه تنها برای دیوار چینی استفاده می‌شود بلکه برای نمای بیرونی ساختمان نیز بسیار کاربرد دارد. این آجر محبوب اغلب در رنگ‌های گلبهی، قرمز و زرد طراحی و تولید می‌شود. از جمله انواع آجر نما بهمنی می‌توان به مدل‌های سه طرف نما و همچنین چهار طرف نما اشاره کرد که اغلب برای ساخت مدارس کاربرد دارد.

در تولید آجرهای بهمنی از بهترین خاک رس استفاده شده که استقامت آن را در برابر آتش‌سوزی و حرارت افزایش می‌دهد. آجر نما بهمنی همچنین از جذب آب بسیار کمی برخوردار بوده و برای مناطق مرطوب بهترین گزینه است.

۱۰.آجر نما رسی برای تمام دوره‌ها

آجرنما رسی از آجرهای کهن و با قدمت ۱۰ هزار ساله است که معمولا در رنگ‌های قرمز، گلبهی و زرد تولید می‌شود. از مهمترین مزایای این آجر برای نمای بیرونی ساختمان می‌توان به رنگ ثابت و طبیعی، کیفیت و دوام بالا، عدم شوره زدن و مقاومت بالای آن در برابر حرارت اشاره کرد.

سخن پایانی

استفاده از آجر برای نمای خارجی ساختمان همواره زیبایی و اصالت مثال‌نزدنی به آن می‌دهد. تنوع در طرح، جنس، رنگ و ابعاد آجر باعث شده تا این مصالح با هر سلیقه‌ و اقلیمی به خوبی سازگار شود.

در این مقاله به معرفی ۱۰ طرح آجر نما بیرون ساختمان پرداخته شد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن مواردی از جمله کیفیت، قیمت آجر و سبک نمای ساختمان خود اقدام به انتخاب و خرید هریک از آجرنماهای فوق نمایید.‌