آموزش رویت

ساختمانچی

از کیف ابزار علاوه بر استفاده در منزل، ماشین و به طور کلی استفاده روزانه در صنایع مختلفی نیز برای نگهداری و هم چنین حمل ابزارآلات دستی و برقی استفاده می شود.

به طور کلی کیف ابزار برای ایمن نگه داشتن کیت ها و ابزارها طراحی شده اند. این کیف ها را می توان در انواع و اندازه های مختلفی از جمله ساک دستی، کیف رودوشی، کوله پشتی و… پیدا کرد.

علاوه بر این، این وسیله را می توان در طیف وسیعی از مواد و متریال مثل چرم، پارچه و پلاستیک نیز پیدا کرد. در ادامه این متن از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با کیف ابزار و راهنمای خرید آن بیشتر آشنا شوید.

انواع کیف ابزار

کیف ابزار را با مواد و متریال مختلفی می سازند. علاوه بر این، این کیف ها را می توان به صورت های مختلفی تولید و استفاده کرد. کیف دستی، کوله پشتی، رودوشی و… از انواع کیف ابزار است که در ادامه به معرفی کامل آن ها می پردازیم:

کیف دستی

کیف ابزار دستی یکی از محبوب ترین نمونه های این محصول است. این گزینه معمولا در مقایسه با جعبه ابزارها بسیار نرم تر و سبک تر هستند. این کیف ابزارها نیز دقیقا مانند نمونه های دیگر کیف ها از اندازه، شکل و طراحی متفاوتی برخوردار هستند، اما همه آن ها دارای یک بند یا دسته هستند که حمل آن را آسان تر می کند.

از مزایای این کیف دستی می توان به قابل حمل بودن و قابلیت کشش آن اشاره کرد. قابلیت کشش این محصول به دلیل جنس سنگین پارچه آن است. در ساخت این وسیله معمولا از پلی استر و یا چرم استفاده می شود. این کیف ها جیب هایی در اندازه های مختلف دارند که به کاربر این امکان را می دهد تا وسایل خود را در هر اندازه ای در کیف جا دهند.

علاوه بر این، قسمت اصلی و میانی کیف را برای نگهداری و حفظ وسایل بزرگ تر مانند دریل برقی و شارژی طراحی کرده اند اما بزرگ ترین عیب آن ها، توزیع نامناسب وزن است، چرا که طراحی آن به گونه ای است که وزن و فشار تنها بر روی یک طرف بدن متمرکز می شود که در طولانی مدت ممکن است آسیب هایی را به شخص وارد کند. یکی دیگر از عیب های این کیف جیب های کم عمق این است که ساماندهی وسایل را درون آن کمی سخت می کند.

کوله پشتی ابزار

تنها تفاوت کوله پشتی با کیف دستی در نوع حمل کردن آن هاست. بدین صورت که کوله‌ پشتی در عقب حمل می‌ شود، در حالی که یک کیف دستی در دست حمل می‌ شود. این کوله پشتی ها معمولا دارای یک کفی محکم و تقویت‌شده است که ایمنی و دوام بیشتر را با خود به همراه می آورند.

از مزایای کوله پشتی های ابزار می توان به توزیع یکدست وزن و هم چنین فضای بیشتر برای نگهداری طولانی مدت ابزار بدون بهم ریختگی و ریخت و پاش اشاره کرد. همچنین، این وسیله به کاربر امکان دسترسی آسان تر به وسایل داخل کیف را بدون نیاز به کاوش و یا صرف زمان زیاد می دهد.

از معایب این کوله می توان به تحمل بار و وزن آن و هم چنین گران تر بودن آن نسبت به کیف دستی اشاره کرد. وزن بیش از اندازه نیز می تواند کوله شما را خراب و بندهای آن را بساید.

کیف چرخ دار

این نوع کیف ها بسیار محدود تولید می شوند، اما دقیقا همان ویژگی های کوله پشتی یا کیف دستی را دارند با این تفاوت که می توان آن ها را به خصوص در زمانی که بسیار سنگین هستند به راحتی حمل و یا جا به جا کرد. از مزایای این محصول می توان به وارد نکردن هیچ نوع فشار به شانه، بازو و هم چنین کمر اشاره کرد. 

علاوه بر این، این وسیله را با هر ابزاری که داخل آن باشد می توان به راحتی و تنها با یک تلاش کوچک جا به جا کرد. از معایب آن نیز می توان به اشغال فضای زیاد و حجیم بودن آن اشاره کرد.

انواع کیف بزرگ ابزار

نحوه انتخاب کیف ابزار مناسب

کیف ابزارها به وضوح در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل انتخاب یکی از ایده آل ترین آن ها می تواند مشکل باشد. از مزایای این کیف ابزارها می توان به حجیم تر و سبک تر بودن آن نسبت به جعبه ابزار اشاره کرد. علاوه بر این، این کیف ها معمولا دارای بندهای قابل تنظیم هستند.

بخوانید!  چگونه بهترین دریل پیچ گوشتی برقی را انتخاب کنیم؟[توسن،رونیکس و ماکیتا]

جعبه ابزارها به خودی خود معمولا سنگین هستند و اضافه کردن تعدادی وسایل می تواند آن را سنگین تر هم بکند، اما کیف های ابزار با وجود این تسمه های قابل تنظیم، این کیف را سبک و حمل آن را برای کاربر راحت می کند. موارد زیادی وجود دارد که باید در هنگام خرید کیف ابزار به آن دقت کرد. از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • ساختار
  • مواد و متریال
  • ضدآب
  • زیپ
  • جیب ها
  • بندها 
  • دسته
  • چرخ ها و پایه ها

1. ساختار کیف ابزار

منظور از ساختار همان استحکام کیف است. برای مثال آیا کیف ابزار شما از یک قطعه زیرین محکم تشکیل شده است؟ داشتن این صفحه یا قطعه علاوه بر این که به دوام کیف شما کمک می کند، از بیرون ریختن وسایل نیز جلوگیری می کند.

همچنین برخی کیف وجود دارد که دارای زبانه ای در قسمت بالایی می باشد. این زبانه فلزی در داخل پارچه قرار دارد که به کمک آن در هنگام کار می توان درب را باز نگه‌داشته و کار را سریع تر و راحت تر انجام داد.

2. مواد و متریال مورد استفاده در کیف ابزار

مواد زیادی در ساخت این محصول بکار می رود، اما پارچه برزنت و نایلون را می توان از متداول ترین مواد و متریال مورد استفاده در این مدل کیف دانست. همان طور که مشخص است هرچه مواد مورد استفاده در این محصول بهتر باشد، دوام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود.

3. ضدآب بودن کیف

اگر بسیار با کیف ابزار سر و کار دارید و یا اگر کیف ابزارتان را حتی برای مدت کوتاهی از منزل بیرون خواهید برد، از ضدآب بودن آن اطمینان حاصل کنید، چرا که استفاده از کیف ضدآب، خیال شما را از کار کردن در فضای باز راحت خواهد کرد. هم چنین به کمک این کیف دیگر نگران ابزار گرانقیمت و ارزشمند خود نخواهید بود.

4. زیپ دار بودن کیف

ناگفته نماند که یک کیف ابزار باید دارای زیپ یا اتصال دهنده هایی باشد که به اندازه خود کیف مقاوم هستند. زیپ های ارزان قیمت و یا بی کیفیت به راحتی آسیب‌دیده و خراب می شوند.

زیپ های بی کیفیت گزینه ضدآب بودن را نیز به راحتی زیر سئوال می برد و آن را خراب می کند؛ بنابراین، به دنبال اتصال دهنده ای باشید که در مدت زمان همچنان مقاوم بماند.

5. جیب های کیف

تصمیم گیری در مورد تعداد جیب های کیف از آن چه که فکر می کنید مهم تر است. کیف ابزارها دارای تعداد و هم چنین اندازه های مختلف جیب است. جیب موجود در برخی از کیف ابزارهای در بازار به اندازه ای بزرگ است که می توان یک دریل را در آن جا داد. نمونه های دیگری هم وجود دارد که دارای جیب های کوچک تر، جیب های عمودی، افقی و… دارند.

6. بندهای کیف

زمانی که کیف پر از ابزاری را حمل می کنید، مطمئنا سنگینی وزن آن را بر روی شانه هایتان احساس خواهید کرد. انتخاب بندهایی گشاد و عریض وزن زیادی که بر شانه های شما وارد می شود را کاهش می دهد و راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. نوعی از کیف نیز وجود دارد که دارای بندهایی جداشدنی هستند که ممکن است به کار شما بیاید!

7. دسته های کیف

اگر کیف ابزار شما به جای پایه های پلاستیکی دارای چرخ است، پس ممکن است دسته های کیف برای شما حائز اهمیت باشد. برخی از کیف های ابزار دارای دسته های جمع شونده‌ای هستند که به کمک آن ها می توانید کیف را مانند چمدان بر روی زمین بکشید. علاوه بر این، ارتفاع بسیاری از این دسته‌ها را نیز برای راحتی بیشتر تنظیم کرد.

بخوانید!  چگونه می توان بهترین صندلی انتظار را انتخاب کرد؟

8. چرخ یا پایه کیف

تعدادی از کیف های ابزار به جای پایه های پلاستیکی سفت و سخت دارای چرخ هایی هستند. به کمک این چرخ، حمل و نقل کیف به خصوص در زمانی که درون آن از وسایل سنگین پر شده است، آسان تر می شود. با استفاده از این کیف های چرخ دار دیگر لازم نیست وزن زیاد آن را بر روی پشت یا شانه خود حمل کرده و از درد کمر و شانه رنج ببرید.

مدل کیف ابزار

نکاتی که هنگام خرید کیف ابزار باید به آن دقت کنید

در ادامه لیست مذکور، قصد داریم به ویژگی هایی بپردازیم که انتخاب و همچنین خرید کیف را برای شما راحت تر می کند:

در هنگام خرید این محصول به تعداد جیب ها دقت کنید. کیف های ابزاری که دارای تعداد زیادی جیب و محفظه هستند به شما این امکان را می دهند که وسایل خود را جدا از هرگونه شکل و اندازه، به راحتی جا دهید.

علاوه بر این، تعداد زیاد جیب ها به طور موثری در مرتب کردن وسایلتان بکار آمده و مدت زمان زیادی را که صرف پیدا کردن پیچ گوشتی و یا آچار می کنید کاهش می دهد.

بهتر است حتی با صرف هزینه بیشتری، کیف ابزاری با پارچه ضد آب تهیه کنید، چرا که آب می تواند به ابزارهای شما و بخصوص ابزارهای برقی آسیب‌زده و یا باعث زنگ زدگی آن ها شود. این نمونه از کیف ها در برابر عناصر دیگر نیز از ابزار شما محافظت می کند.

این محصول نیز مانند جعبه ابزار دارای ویژگی های اضافی نیز هست. از جمله این ویژگی ها می توان به جیب های بالشتکی برای نگه داری گوشی، بلندگوها و چراغ قوه های داخلی اشاره کرد که می توانند کار کردن را برای شما لذت بخش تر کنند. سازماندهی کیف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بدین معنی که چیدمان درست آن می تواند به کاربر کمک زیادی بکند.

به هنگام حمل کیف بر روی شانه‌تان به این موضوع توجه کنید که وسایل و اشیا نوک تیز را در قسمتی که به بدن مالیده می شود قرار ندهید تا از هرگونه آسیب جلوگیری کنید. حجیم ترین و سنگین ترین وسایلتان را در وسط و وسایل سبکتان را در کناره ها قرار دهید تا وزن به طور مساوی توزیع شود.

برندهای معروف ایرانی و مدل های سرشناس بازار

عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندکنزاکس مدل KTB 140
ابعاد12*15*40
وزن305
جنس بدنهپلی استر
تعداد محفظه7
قفسه بندیندارد
تعداد طبقات1
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحاتدارای نقاط فشار تقویت شده
عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندتانوس مدل PTB-01-15
ابعاد32*5*15
وزن200
جنس بدنهپلی استر
تعداد محفظه_
قفسه بندیندارد
تعداد طبقات_
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحاتکیف ابزار باکیفیت
عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندتانوس مدل PTB-05-42
ابعاد10*20*38
وزن300
جنس بدنهپلی استر
تعداد محفظه_
قفسه بندی_
تعداد طبقات_
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحاتدارای پارچه دولایه پلی استر با لایه فوم
عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندگلکسی وان مدل TG04
ابعاد206025*37*43
وزن2060
جنس بدنهجودون
تعداد محفظه_
قفسه بندیندارد
تعداد طبقات_
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحات14 جیب بیرونی و 6 جیب داخلی
عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندکابان مدل 3518
ابعاد10*10*35
وزن500
جنس بدنهبرزنت
تعداد محفظه3
قفسه بندیندارد
تعداد طبقات_
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحاتدارای 3 محفظه زیپ دار
عکس چه نوع کیف ابزاری مناسب من است؟
مدل و برندرونیکس مدل RH 9112
ابعاد20*18*32.5
وزن630
جنس بدنهپارچه برزنت
تعداد محفظه18
قفسه بندی_
تعداد طبقات_
کشوندارد
قفلندارد
زیپدارد
توضیحاتتحمل 12 کیلوگرم وزن

کلام آخر

کیف ابزار یکی از وسایل ضروری برای نگهداری و حمل درست ابزار و وسایل است. انتخاب کیف به اندازه انتخاب خود ابزار سخت و هم چنین سرگرم کننده است. به همین دلیل ما در این نوشته راهنمای انتخاب، انواع و همچنین ویژگی هایی یک کیف ابزار خوب را برای شما فراهم کرده‌ایم.

اطلاع از انواع مختلف کیف ابزار که از جمله آن می توان به کوله پشتی و کیف دوشی اشاره کرد، به شما کمک می کند که متناسب با نیازهای خود نمونه بهتر آن را انتخاب کنید.

سوالات متداول

کیف ابزار چیست؟

کیف ابزار به وسیله ای گفته می شود که برای نگه داری، حفظ و هم چنین حمل و نقل آسان ابزار طراحی شده است.

انواع کیف ابزار چیست؟

کیف ابزارها انواع مختلفی دارند که هر کدام را از مواد، متریال و پارچه های متفاوتی می سازند. از انواع آن می توان به کوله پشتی و کیف دوشی ابزار اشاره کرد.

چیدمان کیف ابزار چگونه است؟

برای این که بتوانید راحت تر وسایل و ابزار خود را حمل کنید، بهتر است وسایل حجیم و بزرگ تر را در وسط و وسایل سبک تر را در کناره ها و گوشه ها قرار دهید.