kianborna

digikala

abinbeton

امروزه نوعی پرده به نام پرده زبرا وجود دارد که آسایش و راحتی را برای صاحب خانه ها به ارمغان می آورد. این پرده ها یکی از جدیدترین و به روزترین پرده هایی است که با طرح کلاسیک خود زینت بخش خانه های مدرن می باشد.

پرده زبرا از تور و پارچه که به صورت یک در میان در کنار هم قرار گرفته اند ساخته می شود. طرح کلی این پرده راه راه است و به راحتی می توان از آن برای تنظیم نور ورودی به اتاق استفاده نمود. قسمت پارچه ای پرده به طور کامل مانع از ورود نور می شود اما قسمت تور آن نور را به وضوح وارد فضا می کند.

بنابراین پرده زبرا بهترین گزینه برای روشن نمودن اتاق و یا تاریک کردن آن در طول روز است. پرده در طراحی داخلی فضا نقشی بسیار پر رنگ دارد و نه تنها برای تنظیم نور استفاده می شود بلکه زیبایی فضا را دوچندان می نماید، از این رو انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی موضوعی مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با انواع پرده زبرا و راهنمای خرید آن ها آشنا شوید.

اهمیت استفاده از پرده زبرا

همانطور که می دانید پرده یکی از المان های بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود که با استفاده از آن می توانید به نور اجازه ورود به خانه را دهید و یا از ورود آن جلوگیری کنید. انتخاب پرده مناسب می تواند استایل، سبک، رنگ و جلوه موردنظر شما را به فضا ببخشد.

پرده زبرا امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و به دلیل قیمت مناسب و طراحی ساده ای که دارد، در دکوراسیون های مدرن و مینیمال به خوبی خود را جای داده است. شما می توانید با انتخاب نمونه مناسبی از پرده زبرا، به استایل و سبک موردنظر خود در دکوراسیون داخلی دست یابید.

پرده های زبرا در عین سادگی، بسیار شیک و باوقار هستند و می توانند انتخابی مناسب برای تمام سلیقه ها محسوب شوند. در انتخاب پرده زبرا می توانید انواعی از آن را انتخاب نمایید که در طراحی آن از دو رنگ روشن و تیره یک طیف رنگی استفاده شده است.

بخوانید!  سبک کلاسیک مدرن

این کار سبب می شود تا بتوانید گاهی از رنگ روشن و گاهی از رنگ تیره استفاده نمایید و به این صورت، در دکوراسیون خود اندکی تغییرات و تنوع ایجاد نمایید.

پرده زبرا

مزایای پرده زبرا

از ویژگی ها و مزایای پرده زبرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت پرده زبرا در مقایسه با پرده های مدل دار با تزئینات جانبی بسیار مناسب تر است و خرید آن از نظر اقتصادی مقرون بصرفه می باشد.
  • پرده زبرا در طرح ها و رنگ های متنوع به بازار عرضه می شود و مناسب تمام سلیقه ها است. علاوه بر آن رنگ های بی نظیر آن با دکوراسیون تمام خانه ها همخوانی دارد.
  • پرده زبرا قابل شستشو است.
  • پرده زبرا به عنوان پرده اتاق خواب، پرده اتاق نشیمن و پرده آشپزخانه قابل نصب می باشد.
مزایای پرده زبرا

انواع پرده زبرا

  • پرده زبرا سیلوئت

پرده سیلوئت زبرا عملکردی متفاوت از سایر پرده های زبرا دارد، از این رو نمی توان آن را در هر مکان مورد استفاده قرار داد. این پرده از دو لایه تور که به موازات هم قرار گرفته اند و لایه های پارچه ای که به شکل افقی بین دو لایه تور تعبیه شده اند ساخته شده است. با استفاده از این پرده مدرن می توان نور را به اندازه دلخواه تنظیم نمود.

پرده زبرا سیلوئت
  • پرده زبرا پلیسه

پرده پلیسه زبرا در انواع ساده، گلدار، طرح دار، زردار و رنگی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پوشش پارچه ای این پرده دارای ساختاری پلیسه مانند است و همین امر باعث شده پرده ظاهری جذاب و بسیار زیبا پیدا کند.

پرده زبرا پلیسه
  • پرده زبرا طرح دار

این نوع پرده همانطور که از نامش پیداست در طرح های متنوع تولید می شود. از انواع پرده زبرا طرح دار می توان به پرده گلدار زردار، پرده گلدار سرمه دوزی، پرده طرح چوب، پرده طرح دار زبرومن، پرده طرح دار رومن و … اشاره نمود.

پرده زبرا طرح دار
  • پرده زبرا ساده

پرده ساده زبرا از جمله ساده ترین پرده های زبرا است که قابل استفاده در تمام مکان ها بوده و عاری از هر نوع طرح های پیچیده می باشد.

  • پرده زبرا ترکیبی

در تولید این مدل پرده ها از پارچه های ساده، طرح دار و پلیسه استفاده می شود از این رو نام آن ها را پرده زبرا ترکیبی نامیده اند. پرده های ترکیبی در مکان هایی که تزئینات حائز اهمیت هستند کاربرد دارند.

پرده زبرا ترکیبی
  • پرده زبرا دو مکانیزم

پرده دومکانیزه یا پرده شب و روز از دو نوع لایه تشکیل شده است. لایه رویه این پرده توری بوده و امکان استفاده از حداکثر نور را در روز فراهم می کند. لایه زیرین نیز حکم آستر را دارد و هنگام شب حریم خصوصی ایجاد می کند. این پرده ها را به راحتی می توان در یک قاب جمع نمود، این گونه فضای کم تری اشغال می شود.

پرده زبرا دو مکانیزه

پرده زبرا آشپزخانه

اگر به دنبال پرده مناسب برای آشپزخانه خود می گردید، پرده زبرا می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد. با استفاده از پرده زبرا به راحتی می توانید میزان نور ورودی به آشپزخانه را کنترل کنید و به این وسیله، جلوه آشپزخانه خود را زیباتر نمایید.

بخوانید!  طراحی دکوراسیون به سبک اسپانیایی

از پرده های زبرا طرح دار و ساده می توانید با توجه به سایر المان ها در آشپزخانه و همچنین سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود استفاده نمایید. اگر دیواره ها و دیوار بین کابینتی در آشپزخانه شما طرح دار بود، بهتر است از پرده زبرا ساده استفاده نمایید. اما اگر المان های آشپزخانه شما همگی ساده بودند می توانید برای ایجاد باقت در فضا، از پرده های زبرا طرح دار استفاده کنید.

پرده زبرا آشپزخانه

کلام پایانی

امروزه استفاده از پرده های زبرا در کشورهای اروپایی بسیار گسترش یافته و به دنبال آن سایر کشورها نیز این پرده را در الویت خرید خود قرار دادند. پرده های زبرا محبوبیت زیادی دارند و نمایی مدرن، شیک و ساده را به خانه شما اضافه می کنند.

امیدواریم با مطالعه این نوشته به خوبی با انواع مدل های پرده زبرا آشنا شده باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.