آموزش رویت

ساختمانچی

امروزه نوعی پرده به نام پرده زبرا وجود دارد که آسایش و راحتی را برای صاحب خانه ها به ارمغان می آورد. این پرده ها یکی از جدیدترین و به روزترین پرده هایی است که با طرح کلاسیک خود زینت بخش خانه های مدرن می باشد.

پرده زبرا از تور و پارچه که به صورت یک در میان کنار هم تولید می شود. طرح کلی این پرده راه راه است و به راحتی می توان از آن برای تنظیم نور ورودی به اتاق استفاده نمود.

قسمت پارچه ای پرده به طور کامل مانع از ورود نور می شود، اما قسمت تور آن نور را به وضوح وارد فضا می کند. پرده زبرا بهترین گزینه برای روشن کردن اتاق و یا تاریک‌کردن آن در طول روز است.

پرده در طراحی داخلی فضا نقشی بسیار پر رنگ دارد و نه تنها برای تنظیم نور استفاده می شود، بلکه زیبایی فضا را دوچندان می نماید، از این رو انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی موضوعی مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت. با این مقدمه، در ادامه این نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا با انواع پرده زبرا و راهنمای خرید آن ها آشنا شوید.

اهمیت استفاده از پرده زبرا

همانطور که می دانید پرده یکی از المان های بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی خانه محسوب می شود که با استفاده از آن می توانید به نور اجازه ورود به خانه را دهید و یا از ورود آن جلوگیری کنید. انتخاب پرده مناسب می تواند استایل، سبک، رنگ و جلوه موردنظر شما را به فضا ببخشد.

زبرا امروزه طرفداران زیادی دارد و به دلیل قیمت مناسب و طراحی ساده، در دکوراسیون های مدرن و مینیمال استفاده می شود. شما می توانید با انتخاب نمونه مناسبی از پرده زبرا، به استایل و سبک موردنظر خود در دکوراسیون داخلی دست یابید.

این مدل پرده ها در عین سادگی، بسیار شیک و باوقار هستند و می توانند انتخابی مناسب برای تمام سلیقه ها محسوب شوند. در انتخاب پرده زبرا می توانید انواعی از آن را انتخاب نمایید که در طراحی آن از دو رنگ روشن و تیره یک طیف رنگی استفاده می شود.

بخوانید!  استفاده از درب MDF

این کار سبب می شود تا بتوانید گاهی از رنگ روشن و گاهی از رنگ تیره استفاده نمایید و به این صورت، در دکوراسیون خود اندکی تغییرات و تنوع ایجاد نمایید.

پرده زبرا

مزایای پرده زبرا

از ویژگی ها و مزایای پرده زبرا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت این مدل پرده در مقایسه با پرده های مدل دار با تزئینات جانبی بسیار مناسب تر است و خرید آن از نظر اقتصادی مقرون بصرفه می باشد.
  • زبرا در طرح ها و رنگ های متنوع به بازار عرضه می شود و مناسب تمام سلیقه ها است. علاوه بر آن رنگ های بی نظیر آن با دکوراسیون تمام خانه ها همخوانی دارد.
  • پرده زبرا قابل شستشو است.
  • این مدل پرده به عنوان پرده اتاق خواب، پرده اتاق نشیمن و پرده آشپزخانه قابل نصب می باشد.
مزایای پرده زبرا

انواع پرده زبرا

زبرا سیلوئت

پرده سیلوئت عملکردی متفاوت از سایر پرده ها دارد، از این رو نمی توان آن را در هر مکان مورد استفاده قرار داد. این پرده از دو لایه تور که به موازات هم قرار دارند و لایه های پارچه ای که به شکل افقی بین دو لایه تور تعبیه شدند تولید می شود. با استفاده از این پرده مدرن می توان نور را به اندازه دلخواه تنظیم نمود.

پرده زبرا سیلوئت

زبرا پلیسه

پرده پلیسه در انواع ساده، گلدار، طرح دار، زردار و رنگی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پوشش پارچه ای این پرده دارای ساختاری پلیسه مانند است و همین امر باعث می شود پرده ظاهری جذاب و بسیار زیبا پیدا کند.

پرده زبرا پلیسه

زبرا طرح دار

این نوع پرده همانطور که از نامش پیداست در طرح های متنوع تولید می شود. از انواع پرده طرح دار می توان به پرده گلدار زردار، پرده گلدار سرمه دوزی، پرده طرح چوب، پرده طرح دار زبرومن، پرده طرح دار رومن و… اشاره نمود.

پرده زبرا طرح دار

زبرا ساده

مدل پرده ساده از جمله ساده ترین پرده های زبرا است که قابل استفاده در تمام مکان ها می باشد و عاری از هر نوع طرح های پیچیده ای است.

بخوانید!  نکات مهم در طراحی اتاق خواب

زبرا ترکیبی

در تولید این مدل پرده ها از پارچه های ساده، طرح دار و پلیسه استفاده می شود. از این رو نام آن ها را پرده زبرا ترکیبی می نامند. مدل پرده های ترکیبی در مکان هایی که تزئینات حائز اهمیت هستند کاربرد دارند.

پرده زبرا ترکیبی

زبرا دو مکانیزم

پرده دومکانیزه یا پرده شب و روز از دو نوع لایه تشکیل شده است. لایه رویه این پرده توری بوده و امکان استفاده از حداکثر نور را در روز فراهم می کند. لایه زیرین نیز حکم آستر را دارد و هنگام شب حریم خصوصی ایجاد می کند. این پرده ها را به راحتی می توان در یک قاب جمع نمود، این گونه فضای کمتری اشغال می شود.

پرده زبرا دو مکانیزه

پرده زبرا آشپزخانه

اگر به دنبال پرده مناسب برای آشپزخانه خود می گردید، پرده زبرا می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد. با استفاده از این مدل پرده به راحتی می توانید میزان نور ورودی به آشپزخانه را کنترل کنید و به این وسیله، جلوه آشپزخانه خود را زیباتر نمایید.

از پرده های زبرا طرح دار و ساده می توانید با توجه به سایر المان ها در آشپزخانه و همچنین سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود استفاده نمایید.

اگر دیواره ها و دیوار بین کابینتی در آشپزخانه شما طرح دار بود، بهتر است از پرده زبرا ساده استفاده نمایید. اگر المان های آشپزخانه شما همگی ساده بودند می توانید برای ایجاد بافت در فضا، از پرده های زبرای طرح دار استفاده کنید.

پرده زبرا آشپزخانه

کلام پایانی

امروزه استفاده از پرده های زبرا در کشورهای اروپایی بسیار گسترش یافته و به دنبال آن سایر کشورها نیز این پرده را در الویت خرید خود قرار دادند. پرده های زبرا محبوبیت زیادی دارند و نمایی مدرن، شیک و ساده را به خانه شما اضافه می کنند.

امیدواریم با مطالعه این نوشته به خوبی با انواع مدل های پرده زبرا آشنا شده باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.