آموزش رویت

ساختمانچی

هتلینگ آپارتمان یکی از حوزه های نوپا، در صنعت هتل داری و مسکن می باشد. این حوزه امروزه در سرتاسر جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

هتلینگ آپارتمان در واقع صنعتی مشابه با هتل داری است. با این تفاوت که در این ساختمان ها تمام تجهیزات و امکانات لازم، مانند یک خانه اجاره ای برای ساکنین هتل آپارتمان فراهم می شود. در این صورت ساکنین بیشترین احساس راحتی و میزان رضایت را خواهند داشت و خود را داخل یک خانه مسکونی حس می کنند.

هتلینگ آپارتمان از همه نظر مشابه با آپارتمان های مسکونی اند. با این تفاوت که شما دیگر احتیاج به قرارداد و اجاره آن ها یا خرید واحد، مثل خانه ندارید و می توانید مشابه با اقامت در هتل از آنها استفاده کنید.

اگر شما هم به دنبال اقامت برای یک مدت طولانی در هتل، اما با امکانات رفاهی کامل یک آپارتمان هستید، با ما در این مقاله از ساختمانچی برای اطلاعات بیشتر همراه باشید.

مزایای هتلینگ آپارتمان

اگر نگاهی به هزینه های اقامت در هتل ها بیاندازیم، این هزینه برای اقامت به مدت طولانی بسیار بالا می باشد. هزینه های اقامت برای افرادی که قصد سکونت در مدت طولانی دارند، در هتل آپارتمان ها بسیار مناسب تر می باشد.

یکی دیگر از دلایل مهم در انتخاب این ساختمان ها و برتری نسبت به هتل ها، مدت زمان اقامت افراد می باشد. طول اقامت در هتل ها معمولا کوتاه است و در اکثر هتل ها نمی شود مدت زمان طولانی ای را در هتل ماند.

تفاوت مهم دیگر ساختمان های لوکس با هتل ها، در امکاناتی است که ارائه می شود. شاید در یک هتل لوکس نیز امکاناتی که در یک ساختمان لوکس است به شما ارائه شود. معمولا در اغلب هتل آپارتمان ها امکانات ساختمان از هتل بیشتر و با کیفیت تر می باشد.

امکاناتی قبیل لاندری، آشپزخانه های خصوصی، سرویس خشک شویی و… خود از مواردی است که میل افراد را به انتخاب سکونت در هتل آپارتمان ها، افزایش می دهد.

در کل شاید در نگاه اول تفاوت چندانی بین این آپارتمان ها و هتل به چشم نیاید، اما وقتی به جزئیات سکونت در این ساختمان ها فکر می کنیم می بینیم چقدر از لحاظ حریم شخصی و استقلال فردی با هتل متفاوت است.

در این واحدها شما می توانید به تمام کارهای شخصیتان بپردازید. برای مثال مهمان دعوت کنید و شب را در کنار دوستانتان بمانید. حتی اگر مایل بودید از آن ها بخواهید شب را در خانه تان بمانند. وقتی در هتل ساکن هستید اختیار کامل برای اتاقتان ندارید. در بسیاری از هتل ها باید اول با مدیریت هتل برای ماندن کسی در اتاقتان هماهنگ نمایید، ولی در این هتل آپارتمان ها شما اختیار تام واحدتان را دارید و حریم شخصی مانند خانه شما پابرجا است.

امکانات هتل آپارتمان ها

در ادامه خدماتی که هتل آپارتمان های مسکونی را از سایر اقامتگاه ها متمایز می کند، با هم مورد بررسی قرار می دهیم و از تفاوت های هرچند جزئی صحبت می نماییم. لازم به ذکر است که شاید اقامتگاه‌های دیگری نیز باشند که چنین امکاناتی با هتل آپارتمان‌ها ارائه کند، ولی اغلب آن‌ها نه.

بخوانید!  چطور مناسب ترین رومیزی را انتخاب کنیم؟

آشپزخانه و کترینگ

وجود آشپزخانه یکی از امکانات بسیار مهمی است که هتل آپارتمان به ساکنین خود می دهد. نبود این مزیت در هتل ها باعث می شود فرد احساس راحتی کافی نکنند. هر چند امکانات رفاهی خوبی را در هتل داشته باشد، اما حس خانه خودش را نکند. وجود این امکان در هتل آپارتمان ها باعث می شود فرد در هر زمانی که بخواهد دست به آشپزی بزند و حس بیشتری از بودن در خانه بگیرد.

سالن پذیرایی و تالار

وجود یک سالن پذیرایی در ساختمان باعث می شود اگر شما قصد برگذاری مراسم و یا مهمانی و دورهمی با دوستانتان در مکانی دارید، به راحتی بتوانید از این امکان ساختمان استفاده نمایید و دیگر نیازی به کرایه مکانی در شهر برای این کار نداشته باشید.

همچنین اگر می خواهید مهمانانی دعوت نمایید اما مایلید این مهمانی در خانه خودتان برگذار نگردد، ولی خودتان آشپزی مراسم را انجام دهید می توانید مهمانی را در این تالار برگزار کنید و تدارکات را از خانه خود به آن جا بیاورید.

سالن پذیرایی هتلینگ

خشک شویی و لاندری

لاندری المانی است که ساکنین می توانند لباس های کثیف و ملحفه ها و سایر وسایلی که احتیاج به شست و شو دارند را به خدمتکاران مجتمع تحویل دهند و آن ها را در اسرع وقت، شسته و اتوشده تحویل بگیرند.

این امکان در هتلینگ آپارتمان ها با توجه به این که بسیاری از افراد از شست و شو و اتو البسه خود، سرباز می زنند مزیت بسیار خوبی نسبت به خانه های اجاره ای قلمداد می شود.

خدمتکار

در یک خانه اجاره ای پس از سکونت، شما مجبورید یا خود اقدام به مرتب سازی خانه نمایید و یا با شرکت های خدماتی تماس بگیرید و از آن ها برای مرتب‌کردن خانه تان کمک بگیرید. در هتل آپارتمان ها وجود خدمه نظافتچی برای رسیدگی به واحدها مزیت بسیار مهمی است.

این مزیت باعث می شود شما با این حال که حس می کنید در خانه خودتان زندگی می نمایید، اما از امکاناتی که در هتل ها ارائه می شود استفاده نمایید. همچنین با توجه به اینکه اقامت میان مدت و یا طولانی دارید، با گذشت زمان متوجه خواهید شد چه مقدار کار شما راحت تر می شود و آسایش بیشتری برایتان به ارمغان می آورد.

نگهبان، لابی من و پذیرش

یکی دیگر از خدماتی که هتل آپارتمان ها مانند هتل ها به ساکنین ارائه می دهند، لابی و قسمت پذیرش می باشد. در این هتلینگ آپارتمان ها شما بسیاری از کارهایتان را می توانید به لابی من بسپارید، تا برنامه روزانه تان سریع تر پیش رود.

بخوانید!  جدیدترین ایده های استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه

کارهایی مانند تاکسی، سفارش غذا و خرید بسیاری از چیزها برای اتاقتان را شما می توانید به آن ها بگویید و نیاز ندارید تا خود به این مسائل رسیدگی کنید.

لابی هتلینگ

سالن سینما و tv

برخی از هتلینگ آپارتمان ها کنار دیگر امکاناتی که ارائه می دهند حتی یک سالن سینما نیز دارند، تا افراد بتوانند در هر ساعتی که می خواهند از این مکان استفاده کنند و استراحت بهتری را زمان هایی که داخل هتل هستند، داشته باشند.

امکانات ورزشی و استخر

وجود چندین استخر سرپوشیده و سرباز و همچنین سونا و جکوزی در این هتل آپارتمان ها، یکی از موارد مهم دیگری است که باعث بوجود آمدن محیط مناسبی برای استراحت و امکانات رفاهی ساکنین می شود.

ساکنین ساختمان می توانند برای رفع خستگی های روزانه‌شان و استراحت به استخر بروند و ساعاتی را به شنا بگذرانند. همچنین وجود چندین باشگاه بدنسازی مجهز، با ارائه امکانات لازم برای ساکنین، باعث می شود افراد ساختمان برای ورزش نیازی به خروج از آپارتمان و رفتن به محل دیگری را نداشته باشند و در هر ساعت از شبانه روز که می توانند به ورزش خود بپردازند.

امکانات هتلینگ

حریم خصوصی

وجود حریم شخصی بیشتر در این مجتمع ها نسبت به هتل، یکی از موارد پراهمیت است. شما می توانید در این واحدها حیوانات خانگیتان را نگهداری کنید و مثل برخی از هتل ها ممنوعیتی برای آنها وجود ندارد.

از آن‌جایی که معمولا این واحدها از اتاق‌های هتل بزرگ تر هستند، می توانید مهمانی های شخصی و دورهمی‌هایتان را در خانه خود بگیرید.

اسباب منزل

اگر شما بخواهید برای اقامت، یک خانه ای را اجاره کنید علاوه بر مکان، باید به دنبال وسایل و اسباب زندگی نیز باشید. هتل آپارتمان ها و واحدهایشان کاملا مجهز و با تمام اسباب و وسایل لازم برای زندگی می باشد. شما دیگر نیازی به خرید تجهیزات آشپزخانه و منزل ندارید و خانه را با اسباب کامل تحویل می گیرید.

سخن نهایی

اگر بخواهیم هتلینگ آپارتمان را در یک جمله تعریف کنیم می توانیم بگوییم، در واقع خانه ای که امکانات هتل را دارد. امروزه این صنعت در اکثر کشورهای جهان و اغلب شهرها گسترش پیدا کرده است. شما برای جستجوی یک هتل آپارتمان، دیگر نیازی به پرس و جو از افراد ندارید.

شما می توانید به راحتی حتی به صورت آنلاین هتل آپارتمان مناسب خود را پیدا کنید و در آن واحد بگیرید. تعداد این مجتمع ها روز به روز افزایش می یابد. این خود می تواند یکی از نشانه های مهم موفقیت این صنعت و انتخاب مناسب تر بودن آن، نسبت به سایر اقامتگاه ها باشد.

از نگاه زیبای شما قدردانیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. نظرات و انتقادات خود را در مورد این نوشته با ما در میان بگذارید.