آموزش رویت

ساختمانچی

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: مرحله دوم طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تا ۱۰روز آینده و در نیمه نخست بهمن‌ماه جاری در این استان آغاز می‌شود. جلال تقی‌دخت افزود: سهم آذربایجان‌غربی در مرحله دوم اجرای طرح اقدام ملی مسکن ۲ هزار و ۴۳۶ واحد است. این طرح در هفت شهرستان بوکان، ماکو، بازرگان، شوط، پلدشت، مهاباد و میاندوآب اجرا می‌شود. همچنین با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن گفت: نام‌نویسی چهارهزار و ۸۱۷ نفر در ۹ شهرستان استان قطعی شد.
وی بیان کرد: ارومیه با یک‌هزار و ۲۰۰ فقره ثبت‌نام بیشترین میزان نام‌نویسی در این فاز را به خود اختصاص داده‌است. معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه کسانی که واجد شرایط طرح نباشند، در زمان بررسی درخواست‌ها حذف می‌شوند، ادامه داد: متقاضیان واجد شرایطی که در سامانه ملی این طرح ثبت‌نام و مدارک خود را تکمیل کرده‌اند، پیامک حاوی کدپیگیری را دریافت خواهند کرد.
تقی‌دخت با اشاره به اینکه فاز نخست طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در ٩ شهرستان استان اجرایی‌ می‌شود، اضافه کرد: این شهرها شامل ارومیه، خوی، نقده، سردشت، شاهین‌دژ، اشنویه، تکاب، محمدیار و سیه‌چشمه است همچنین ظرفیت ثبت‌نام تنها در شهرهای سردشت و سیه‌چشمه پر نشده است.
وی ادامه داد: متقاضیان و همسران ثبت‌نام‌کنندگان برای برخورداری از مزیت‌های طرح باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ١٣٨۴ به بعد باشند. تقی‌دخت اظهار داشت: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح بود.
به گزارش ایرنا طرح «اقدام ملی تولید وعرضه مسکن» به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است، ثبت‌نام متقاضیان از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز  تا ١٠ صبح روز ٢١ آذرماه انجام شد.