آموزش رویت

ساختمانچی

مبلمان اداری در دنیای مدرن امروز تبدیل به یک ضرورت شده است. هر کسی که می خواهد یک کسب و کار جدید را شروع کند و یا یک کسب و کار موجود را توسعه دهد به مبلمان اداری نیاز اساسی خواهد داشت.

بنابراین یکی از موضوعات اساسی در شرکت های امروزی الزامات چیدمان و دکوراسیون محیط های اداری است؛ زیرا اکثر افراد شاغل در یک شرکت بیشترین زمان خود را حتی بیش از این که در محل زندگی و خانه خود سپری کنند در دفتر کار و فضای اداری سازمان خود صرف می کنید.

شاید به همین دلیل بتوانیم بگوییم حتی اجرا و طراحی مبلمان و دکوراسیون اداری بر اجرای دکوراسیون منزل و فضای خانگی ارجحیت و برتری خاصی دارد؛ زیرا در منزل شاید مباحثی نظیر بهره وری و ارتقا کارامدی کمتر معنی داشته باشد، زیرا منزل بیشتر محلی برای آسایش و تمدد اعصاب و افکار است ولی برعکس در یک اداره این گونه مباحث خیلی پر رنگ تر هستند و بنابراین مساله چیدمان و دکوراسیون اداری در آن ها بسیار ضروری و یا شاید حیاتی ترین عامل باشد.

معمولا ۳ فاکتور آرامش، زیبایی و بهره وری بیشتر را می توان با یک چیدمان صحیح و البته قبل از آن با انتخاب مبلمان اداری مناسب پوشش داد. ما در این نوشته سعی داریم که از صفر تا صد موضوعات کاربردی و مهم را در مورد مبلمان اداری به مشتریان خود ارائه کنیم.

مبل اداری

مبل اداری و جایگاه آن در دفاتر اداری

مبل اداری و نیم ست اداری دیگر در همه سالن های انتظار به چشم می خورد. واقعا یکی از ملزومات مورد نیاز برای فضای پذیرایی، استراحت و انتظار مشتریان و مراجعین مبل و نیم ست اداری است. این لوازم در مطب ها، دفتر وکلا، بانک ها و سایر فضاهای اداری و تجاری جایگاه خود را به درستی یافته اند.

معمولا این نوع محصول را به دو قسمت مبل و نیم ست راحت اداری و مبل و نیم ست رسمی اداری تقسیم بندی می کنند. مبل اداری در رنج های مختلف قیمتی در بازار ارائه می گردد و البته دلیل آن به مواردی نظیر نوع چرم استفاده شده در مبل اداری، نوع چوب یا فلز استفاده شده و نوع رنگ آمیزی چوب برمی گردد. شرکت مبل اداری آدینا سعی دارد تا با کیفیت ترین کارها را با مناسب ترین قیمت ها را در این زمینه ارائه کند.

در اینجا نیاز به یاد آوری می باشد که این محصولات به صورت مبل تک نفره، مبل دو نفره و مبل سه نفره تولید و به بازار ارائه می گردند. به مجموعه دوعدد مبل تک نفره و یک عدد مبل دو نفره نیم ست اداری گفته می شود.

بخوانید!  سومین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های کاربردی در علوم و مهندسی

معمولا نیم ست ها را با جلو مبلی و همچنین عسلی های کوچک تکمیل می کنند تا کار پذیرایی از مهمان ها به شکل راحت تری صورت پذیرد. چرم و چوب و یا چرم و فلز و همچنین فوم سرد مواد اصلی تشکیل دهنده یک مبل اداری است.

مبلمان اداری چیست ؟ این عبارت چه مجموعه ای از کالاها و محصولات را در بر می گیرد ؟

همانطور که اکثر افراد با شنیدن این عبارت در ذهن خود مجموعه ای از میز و صندلی اداری را در نظر می گیرند، می توان گفت که عبارت مبلمان دفتری به گروهی از لوازم و تجهیزات اداری گفته می شود که مهم ترین آن ها صندلی اداری و میز اداری است و می توان آن ها را در جای جای شرکت ها ملاحظه کرد، مکان هایی نظیر اتاق جلسات، سالن همایش، اتاق های پرسنل و مکان های استراحت و انتظار. این محصولات اداری را شما در قالب موارد زیر می بینید:

  • انواع صندلی اداری نظیر صندلی مدیریت
  • صندلی کنفرانس
  • صندلی انتظار
  • صندلی های سالن همایش
  • انواع میز اداری (صرف نظر از سبک طراحی آن یعنی مدرن بودن و یا کلاسیک بودن آن) نظیر میز مدیریت، میز کارشناسی، میز کنفرانس، میز کارگروهی و میز پذیرش)

انواع پارتیشن های اداری که در نقش یک دیوار کوتاه و یا بلند، وظیفه جداسازی واحدها را البته به همراه زیباتر کردن محیط کار به عهده دارند. انواع دیوارکوب های اداری که علاوه بر زیباتر کردن محیط کار به نوعی در کاهش سرو صدا و امن تر کردن محیط کار از لحاظ صوتی و پخش ناخواسته اخبار هم کاربرد دارند.

مبل و ملزومات اداری فقط در محل های اداری به کار نمی روند بلکه این محصولات در مکان های تجاری و خدماتی نظیر رستوران ها، سینماها، دفاتر وکلا، مطب پزشکان و دندان پزشکان نیز به کار گرفته می شوند. در نظر داشته باشید که مبلمان خانگی و کاربرد آن کاملا متفاوت از مبلمان اداری است.

انواع مبلمان اداری کدامند ؟ بررسی سبک های مبلمان اداری در طراحی و تولید

انواع مبلمان اداری از لحاظ سبک در طراحی و تولید متفاوت هستند. همینطور که دانش مد و لباس و طراحی و استایل با گذشت زمان دستخوش تغییرات می گردد، در بحث طراحی و تولید انواع مبلمان و ملزومات اداری و همچنین دکوراسیون دفتر کار نیز ما شاهد رشد و تغییرات روزمره هستیم.

در بعضی تقسیم بندی ها، انواع مبلمان اداری را برمبنای سبک تولید طبقه بندی می کنند؛ نظیر مبلمان اداری کلاسیک، مبلمان اداری مدرن ،مبلمان اداری سنتی.

در بعضی تقسیم بندی ها در مورد انواع مبلمان و تجهیزات اداری بحث هزینه را در نظر می گیرند که در اینجا طبقه بندی به صورت زیر ارائه می گردد:

  • مبلمان اداری معمولی
  • مبلمان اداری لوکس
  • مبلمان اداری لاکچری
بخوانید!  کاربرد بست و نگهدارنده فلزی در صنایع مختلف

و در بعضی تقسیم بندی ها در مورد مبلمان و ملزومات اداری نیز بحث توان تولید مطرح می گردد که در اینجا مبلمان را به شرح زیر طبقه بندی می نمایند:

  • مبلمان اداری استاندارد
  • مبلمان اداری سفارشی

این تغییرات گاهی دلایلی مانند رشد تکنولوژی و پیشرفت ماشین آلات دارند که باعث شده است تا تولید کنندگان و طراحان در پیاده سازی ایده های نابشان با مشکلات کمتری مواجه شوند و گاهی هم دلیلی مانند تغییر سلیقه و گرایشات مصرف کننده باعث می شود تا یک سبک اختراع شود.

مبلمان اداری

طراحی مبلمان اداری مهم تر از تولید

طراحی مبلمان اداری یک مقوله کاملا تخصصی و حرفه ای است که در طول زمان رشد کرده و همواره متاثر از شرایط محیط و هنرهای روز بوده است. این مقوله بدرستی پایه تولید و ساخت انواع مبلمان و ملزومات اداری است.

علم طراحی مبلمان اداری امروزه از توانایی های ایجاد شده توسط تکنولوژی بهره های وافری برده و انواع نرم افزارهای طراحی به کمک متخصصان این شاخه از علم و هنر آمده اند. طراحان با تجربه با استفاده از انواع نرم افزارهای پیشرفته و شبیه ساز دو بعدی و سه بعدی، نظیر اتوکد، تری دی مکس و وی ری، می توانند بدقت فضای چیدمان و دکوراسیون اداری را در محیط اداری شما شبیه سازی نمایند.

شما با بررسی این طرح ها قبل از اجرای دکوراسیون اداری، دفتر کار خود می توانید آنچه که اتفاق خواهد افتاد را بر روی مانیتور کامپیوتر خود ملاحظه نموده و بعد دستور شروع بکار بدهید.

مطمئن باشید اگر در زمان طراحی کلیه جزئیات یک محصول اداری به عنوان مثال یک میز مدیریت در نظر گرفته شود در زمان تولید بدون شک یک محصول ایده ال و زیبا ساخته خواهد شد. همواره بخاطر داشته باشید در زمان طراحی یک محصول می توانید یک ایراد را با یک ریال حل کنید اما در زمان ساخت این هزینه می تواند میلیون ها برابر شود. بنابراین قبل از اقدام به ساخت حتما از یک کارشناس خبره در زمینه طراحی مبلمان اداری بهره بگیرید.

شرکت آدینا با داشتن تجربه مفید، ماشین آلات پیشرفته، کارخانه با فضای مفید برای نگهداری محصولات و نصابان حرفه ای، محصولات اداری مورد نیاز شما را با بسته بندی شیک تامین می نماید. همچنین این شرکت با بهره گیری از متخصصین طراحی داخلی با تجربه در زمینه دکوراسیون اداری و با ارائه بیش از ۵۰۰ پروژه طراحی موفق می تواند مشاور مناسبی برای شما مشتریان عزیز در زمینه طراحی داخلی دفتر کار باشد. برای تماس با کارشناسان بخش فروش با شماره 02144620086-02144620087 تماس حاصل نمایید.