آموزش رویت

ساختمانچی

عایق نانو مولتیزو، نسل جدیدی از عایق های نانو است که امروزه در ساختمان سازی بکار می رود. از عایق نانو به منظور آب بندی و عایق بندی پشت بام، نمای ساختمان، استخر و مخازن بتنی استفاده می شود.

این گونه عایق ها از دوام بالایی برخوردار بوده و در برابر اشعه UV از خود مقاومت نشان می دهند. امکان استفاده از این گونه عایق ها در شرایط مختلف آب و هوایی وجود دارد.

مولتیزو نمونه ای از بهترین عایق هایی است که می توان به جای قیروگونی و ایزوگام مورد استفاده قرار داد. در این مطلب از ساختمانچی به معرفی عایق نانو مولتیزو خواهیم پرداخت. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

عایق نانو مولتیزو

نانو مولتیزو نمونه ای از بهترین انواع عایق های نانو موجود در بازار می باشد. از این محصول به منظور آب بندی رطوبتی و برطرف کردن مشکلات ناشی از رطوبت در ساختمان استفاده می شود.

در صورتی که قبلا از انواع عایق های دیگر به منظور اب بندی رطوبتی ساختمان استفاده کرده‌اید و دچار آسیب دیدگی شده‌اند، نانو مولتیزو بهترین عایق برای ترمیم انواع قدیمی به شمار می آید.

انواع عایق مولتیزو

نانو مولتیزو کریستالی غلیظ

عایق مولتیزو کریستالی غلیظ کاملا بی رنگ بوده، دارای غلظت بالایی می باشد و برای بندکشی و آب بندی سطوحی مثل سرامیک، موزاییک، سنگ و کاشی استفاده می شود.

این محصول دارای خاصیت الاستیکی بسیار خوبی می باشد و در برابر نشست ها و یا باز شدن درزها، حالت خود را حفظ، و از باز شدن درزها جلوگیری به عمل می آورد.

عایق نانو مولتیزو کریستالی همچنین به عنوان پرایمر در زیر کار مناسب می باشد و به دلیل ایجاد یک لایه لاستیکی و نفوذ پذیری بالایی که دارد، سطح را برای انجام عایق رنگی مولتیزو مهیا می کند.

نانو مولتیزو کریستالی رقیق

این نوع عایق برای آب بندی کلیه سطوح مانند موزاییک، کاشی، سرامیک و سنگ مناسب می باشد و پس از این که خشک شد، یک لایه به اندازه چند میکرون بر روی سطح ایجاد می کند. این ویژگی باعث می شود تا هم یک لایه محافظ برای عایق غلیظ ایجاد کند و هم اگر بر روی سطح، درزی وجود دارد، آن را پوشش دهد.

نانو مولتیزو رنگی

از رنگ نانو مولتیزو می توان برای رنگ کردن انواع استخرها، پشت بام ها و آبنماها استفاده کرد. عایق رنگی مولتیزو مانع از ورود و نفوذ ذرات میکروبی و کثیف به سطحی که عایق کاری شده است، می شود.

نانو مولتیزو رنگی

کاربرد عایق نانو مولتیزو

استفاده از عایق نانو مولتیزو به عنوان عایق رطوبتی در مکان های مختلفی امکان پذیر می باشد. از جمله مصارف این گونه عایق ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عایق بندی و ایزولاسیون رطوبتی پشت بام، نمای ساختمان و سرویس های بهداشتی
 • قابلیت اجرا بر روی ایزوگام و آسفالت های قدیمی
 • عایق بندی فونداسیون ساختمان ها و سطوح در تماس با خاک
 • آب بندی استخرها، سونا، جکوزی و کلیه مکان های در تماس با رطوبت
 • عایق بندی سطوح شیبدار و شیروانی هایی با جنس گالوانیزه گرم و فلزی
 • عایق بندی دیوارها و نمای ساختمان
بخوانید!  چه نوع سنگی برای راه پله بهترین است؟

مزایای استفاده از عایق نانو مولتیزو

استفاده از نانو مولتیزو به عنوان عایق رطوبتی مزایایی به همراه دارد که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

 • این گونه عایق ها از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشند.
 • استفاده و اجرای نانو مولتیزو آسان است و برای انجام این کار به متخصص نیاز نیست و خود فرد می تواند نسبت به اجرای آن اقدام نماید.
 • این امکان وجود دارد که با استفاده از نمونه شفاف این عایق بر روی کاشی و سرامیک نسبت به عایق بندی آن ها اقدام کرد.
 • به کارگیری عایق نانو مولتیزو بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای عایق کاری سازه های گنبدی شکل می باشد. در گذشته عایق بندی این گونه سازه ها با استفاده از روش های سنتی انجام می شد که نه تنها هزینه زیادی در بر داشت، بلکه از زیبایی ظاهری نیز برخوردار نبود. زمان اجرای عایق بندی به روش سنتی بسیار بیش تر از روش های نوین می باشد. از این رو امروزه مشاهده می کنیم بسیاری از کارفرمایان، از روش های نوین برای انجام این کار استفاده می کنند.
 • استفاده از این گونه عایق ها وزن اضافی بر ساختمان وارد نمی کند.
 • اگرچه استفاده از این عایق بیشتر به عنوان عایق حرارتی صورت می گیرد، اما می تواند در نقش عایق های حرارتی و تا حدی صوتی نیز عمل کنند.
 • نانو مولتیزو جایگزین مناسبی به جای روش های سنتی می باشد.
 • اجرای این عایق ارزان و آسان است و برای تمامی سطوح قابل استفاده می باشد.
 • نانو مولتیزو در برابر اشعه UV خورشید، اسیدها، بازها، مواد خورنده و شوینده از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
 • این گونه عایق ها مقاومت بالایی در برابر رشد انواع باکتری، کپک و قارچ دارند.
 • عایق نانو مولتیزو را می توان به عنوان عایق دوستدار محیط زیست در نظر گرفت.

معایب عایق نانو مولتیزو

 • در صورتی که پس از اجرا، هنوز تازه باشد و خشک نشده باشد، با بارش باران از بین می رود.
 • در صورتی که مواد آن یخ بزند، دیگر قابل استفاده نیست.
بخوانید!  نماشویی ساختمان و برآورد هزینه آن

ویژگی های عایق نانو مولتیزو

عایق نانو مولتیزو پس از اجرا به شکل یک لایه لاستیک در می آید که همین امر باعث ایجاد سطحی غیرقابل نفوذ می شود. این محصول از چسبندگی بالایی برخوردار است و از این رو استفاده از آن بر روی کلیه سطوح مانند سطوح سیمانی، گچی و سفالی امکان پذیر می باشد. این عایق از خاصیت ضد صدا برخوردار است و بازتابنده گرما می باشد.

روش اجرای عایق نانو مولتیزو

آن چه که در اجرای این گونه عایق ها حائز اهمیت می باشد، در ابتدا تمیز کردن محل موردنظر می باشد. مکانی که قصد استفاده از این عایق در آن را دارید، باید عاری از هرگونه گرد و غبار باشد. در مرحله اول یک لایه به صورت لایه آستر بر روی سطح موردنظر اجرا می شود.

بعد از اجرای لایه اول نوبت به لایه دوم می رسد. قبل از اجرای لایه دوم باید سطح موردنظر به صورت کامل گرد و غبار زدایی شود. اجرای این عایق می تواند با استفاده از فرچه، غلطک و یا به صورت اسپری انجام شود.

عایق نانو مولتیزو

مراکز خرید نانو مولتیزو

تهران

این عایق را در تهران در خیابان انقلاب، خیابان پاسداران، خیابان شریعتی و خیابان مخبر شمالی، می توانید خریداری کنید.

اصفهان

این عایق را می توان در اصفهان در خیابان سهروردی، خیابان میر و خیابان وحید، خریداری کرد.

عوامل موثر بر قیمت عایق نانو مولتیزو

قیمت عایق نانو مولتیزو به عواملی چون جنس، رنگ، نوع متریال و برند این محصول بستگی دارد و قیمت آن بر واحد متر مربع حساب می شود.

کلام آخر

ما در این نوشته به بررسی نوعی عایق نانو به نام مولتیزو پرداختیم. مولتیزو یک عایق حرارتی مناسب می باشد که برای اب بندی انواع استخرها، پشت بام و سقف های شیروانی کاربرد دارد.

این محصول مزایای زیادی دارد از جمله اینکه به راحتی می توان آن را به مرحله اجرا رساند و نیازی به متخصص نمی باشد. همچنین نسبت به روش های سنتی مانند ایزوگام و قیروگونی، دارای طول عمر بیشتر و قیمت کمتری می باشد.

امیدواریم این مطلب از ساختمانچی نکات مناسب و اطلاعات خوبی را در مورد عایق نانو مولتیزو برای شما کاربران گرامی ارائه داده باشد و شما عزیزان به جواب همه سوالات خود در مورد این محصول رسیده باشید. نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این موضوع با اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.