kianborna

digikala

abinbeton

طراحی دکوراسیون اسپانیایی چگونه انجام می گیرد؟ چه المان هایی در این سبک اهمیت بالایی دارند؟ عناصر و الگوهای رنگی در سبک اسپانیایی چگونه با یکدیگر ترکیب می شوند؟

همانطور که می دانید در طراحی دکوراسیون منازل از سبک های متنوعی استفاده می شود. افراد با توجه به سلیقه خود طرح مورد نظر را انتخاب نموده و با راهنمایی طراحان و ایده پردازان به طراحی دکوراسیون خانه های خود می پردازند.

سبک اسپانیایی از جمله سبک های طراحی داخلی است که طرفدارانی را به خود جذب کرده است. طراحی داخلی اسپانیایی مملو از رنگ، فریبندگی سبک روستیک و ترکیبی از سبک های قدیمی و جدید است که مورد توجه معماران و صاحب خانه ها قرار می گیرد.

از موزاییک های روشن و رنگ های زیبا با کنتراست بالا گرفته تا چوب تیره و تن های زمینی، دستیابی به زیبایی بی نظیر این سبک با یک پالت رنگی برجسته امکان پذیر است. در این نوشته از ساختمانچی به روش های اجرای دکوراسیون به سبک اسپانیایی پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

نکات مهم در طراحی به سبک اسپانیایی

  • ترکیب عناصر مختلف

یکی از ویژگی های بارز طراحی دکوراسیون اسپانیایی ترکیب شگفت انگیز سبک ها، رنگ ها و بافت های مختلفی است که همه در کنار هم تاثیرگذار هستند.

چه این دکوراسیون با لوازم و وسایل روستیک با تزئینات مدرن احاطه شده باشد و چه یک پتوی پشمی در گوشه اتاق نشیمن روی مبلمان قرار گرفته باشد، از ترکیب و هماهنگ نمودن پارچه ها، رنگ ها و جنس های مختلف نهراسید و از این تکنیک برای ایجاد دکوراسیون اسپانیایی استفاده نمائید.

طراحی به سبک اسپانیایی

  • الگوی رنگ

از خانه هایی که در میدان های شلوغ شهرها ساخته شده اند تا ویلاهای ساحلی و روستاهای آرام، در همه جا خصوصا در طراحی داخلی آن ها نوعی علاقمندی به رنگ های متنوع و زیبا دیده می شوند.

رنگ های گرم با درخشش بی نظیر، رنگ زرد، نارنجی و قرمز از جمله رنگ هایی هستند که در خانه های اسپانیایی دیده می شود و می توانند دکوراسیون مینیمالیسمی و تمام سفید را به نحوی شگرف تغییر دهند.

بخوانید!  انواع مدل مبل ال شکل کلاسیک و جدید

علاوه بر آن رنگ آبی روشن که با رنگ سفید ترکیب شده است نمایی از سبک مدیترانه ای، روزهای گرم آفتابی و ویلاهای کلاسیک ساحلی را تداعی می کند.

چه شما دیوارها را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید یا یک نقطه کانونی با رنگ های کلیدی ایجاد نمائید و چه رنگ های ذکر شده را برای انتخاب کوسن های کاناپه، پرده ها و آثار هنری روی دیوار به کار ببرید، طراحی دکوراسیون به سبک اسپانیایی از طیف وسیعی از رنگ ها پیروی می کند.

الگوی رنگ

  • ایجاد نمایی سنتی با استفاده از کاشی

از کاشی های حرارت دیده و زیبا گرفته تا موزائیک های رنگارنگ، کاشی های طرح سنتی بهترین روش برای افزودن حال و هوای دکوراسیون اسپانیایی به خانه می باشد.

در آب و هوای گرم و خشک کاشی مناسب ترین انتخاب برای پوشش دیوار و کف خانه است زیرا نه تنها آن ها به راحتی تمیز می شوند و دمای محیط را کاهش می دهند بلکه حسی مسحور کننده در دکوراسیون به ارمغان می آورند.

کاشی ها اغلب در حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند و دلیلی برای استفاده از آن ها در سایر نقاط خانه دیده نمی شود.

اما از ویلاهای باشکوه که اتاق خواب آن ها با کاشی های طرح دار کفپوش شده تا شومینه اتاق نشیمن هایی که با موزاییک تزئین شده اند، احتمال ایجاد طرح های خلاقانه در دکوراسیون داخلی با استفاده از کاشی محدود می باشد.

ایجاد نمایی سنتی با استفاده از کاشی

  • استفاده از چوب تیره

یکی دیگر از فاکتورهای رایج در دکوراسیون به سبک اسپانیایی استفاده از چوب تیره خصوصاً چوب گردو می باشد. از تیرهای چوبی برجسته در سقف و درب های سنگین گرفته تا جالباسی های چوبی و میز و کابینت های آشپزخانه، استفاده از چوب تیره در خانه موثرترین روش اعمال سبک اسپانیایی محسوب می شود.

پوشش کف خانه با کفپوش لمینت یا طرح چوب، ساخت تاقچه های چوبی، قرار دادن چند تکه اثاثیه برای ایجاد نمایی روستیک، قاب عکس های زیبا با فریم چوبی رنگ شده و استفاده از تزئینات برای زیباتر کردن فضا از جمله موارد استفاده از چوب تیره در خانه می باشند. استفاده از چوب تیره

  • تزئین خانه با ظروف و گلدان های سفالی

ظروف سفالی در خانه های اسپانیایی به عنوان عناصر دکوراتیو و وسایل آشپزخانه استفاده می شوند، بنابراین تزئین خانه با تعدادی ظروف سفالی زیبا، ساده ترین و موثرترین روش ایجاد سبک اسپانیایی است.

بخوانید!  چه نکاتی را در انتخاب بهترین اجاق گاز باید در نظر بگیریم؟

از کاسه های سالاد و بشقاب ها گرفته تا گلدان های سفالی همه در زیباتر و روشن تر نشان دادن فضای خانه اثرگذار هستند و یک تم اسپانیایی ایجاد می کنند.

تزئین خانه با ظروف و گلدان های سفالی

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی سبک طراحی داخلی اسپانیایی پرداختیم. همانطور که گفتیم در این سبک از رنگ های گرم استفاده می شود و دکوراسیون خانه شما را پر انرژی و جذاب جلوه می کند.

امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید. نظر شما در مورد این نوع سبک طراحی چیست؟ آیا شما استفاده از این سبک را در خانه خود می پسندید؟ در صورت تمایل نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سبک اسپانیایی به چه سبکی گفته می شود؟

سبک اسپانیایی از جمله سبک های طراحی داخلی است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. سبک اسپانیایی مملو از رنگ، فریبندگی سبک روستیک و ترکیبی از سبک های قدیمی و جدید است که مورد توجه معماران و صاحب خانه ها قرار می گیرد.
از موزاییک های روشن و رنگ های زیبا با کنتراست بالا گرفته تا چوب تیره و تن های زمینی، دستیابی به زیبایی بی نظیر این سبک با یک پالت رنگی برجسته امکان پذیر است.

در سبک اسپانیایی بیشتر از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

رنگ های گرم با درخشش بی نظیر، رنگ زرد، نارنجی و قرمز از جمله رنگ هایی هستند که در خانه های اسپانیایی دیده می شود و می توانند دکوراسیون مینیمالیسمی و تمام سفید را به نحوی شگرف تغییر دهند.

از چه المان هایی برای رسیدن به سبک اسپانیایی می توان استفاده نمود؟

کاشی و موزاییک، المان ها و وسایل تزئینی چوبی و روستیک، گلدان های سفالی و …