kianborna

digikala

abinbeton

امروزه با محبوب شدن سبک مدرن، استفاده از رنگ تیره نیز در دکوراسیون داخلی افزایش یافته است. اکثر افراد رنگ های تیره را دوست ندارند و فکر می کنند خانه ای که با رنگ های تیره دیزاین شود، بسیار دلمرده و غمناک است. اما در واقع اینگونه نیست؛ رنگ های تیره اگر به شکل اصولی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند بهترین نتیجه را برای خانه مدرن شما به ارمغان بیاورند.

با این مقدمه، در ادامه این عکس نوشته از ساختمانچی با ما همراه باشید تا شما را با ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ های تیره در طراحی دکوراسیون داخلی خانه آشنا کنیم.

ایده های طراحی دکوراسیون خانه با استفاده از رنگ های تیره

  • دکوراسیون تیره رنگ خانه شماره 1

خانه مدرن تیره

اولین محلی که برای طراحی باید در نظر بگیرید، سالن پذیرایی است. در خانه مدرن بالا از رنگ های مشکی، خاکستری و مسی برای طراحی استفاده شده است. مبل ال شکل در مرکز این سالن نشین قرار دارد که با فرش مدرن کوچک از سایر قسمت ها جدا شده است.

سالن پذیرایی تیره رنگ

مبلمان ال رو به روی دیواری پوشیده شده از تایل های مشکی اکسترود شده قرار گرفته است. بر روی دیوار دیگر، یک تابلوی هنری بزرگ قرار دارد. نورپردازی متمرکز سبب شده تا قاب عکس به نقطه ای کانونی در نشیمن خانه تبدیل شود.

طراحی خانه تیره

زمانی که پرده ها کشیده شوند یا هوا تاریک شود، هر قطعه نورپردازی متمرکز سبب می شود تا جای مشخصی از خانه روشن شده و سایه ها در اطراف نور، پراکنده شوند. استفاده از نورپردازی متمرکز سبب می شود تا محیط مناسبی برای نمایش صفحه سینمای خانگی بوجود آید.

عکس ایده های استفاده از رنگ تیره در طراحی خانه مدرن

در پشت مبلمان، میز و صندلی غذاخوری قرار دارد که منتهی به آشپزخانه ای با جزیره مرمری می شود. کفپوش چوبی به رنگ روشن انتخاب شده تا رنگ تیره سایر المان ها به خوبی نشان داده شود.

طراحی خانه مدرن تیره

میز و صندلی غذاخوری به گونه ای قرار گرفته که بدون رفتن به سالن نشیمن، می توانید به راحتی به صفحه نمایش سینمای خانگی دسترسی داشته باشید و هنگام غذاخوردن با خانواده به تماشای فیلم های مورد علاقه خود بپردازید.

آشپزخانه تیره رنگ

در آشپزخانه این خانه، از جلوه های مسی رنگ بسیار زیبایی استفاده شده است. شیرآلات مسی، یراق آلات کابینت مسی و قاب مسی آویزان شده از سقف که گلدان های زیبا درون آن قرار داده شده، نمایی بسیار مدرن و مینیمال را به آشپزخانه بخشیده است.

عکس ایده های استفاده از رنگ تیره در طراحی خانه مدرن

دو لوستر فلزی مشکی و براق، تمام سطح میز غذاخوری را پوشش داده است. سه رومیزی کوچک و یک اندازه به رنگ تیره بر روی میز قرار گرفته و بشقاب و قاشق هایی با رنگ های روشن، جلوه ای زیبا به آن ها بخشیده است.

آشپزخانه تیره مدرن

رنگ خاکستری دیوار، کنتراست ظریفی در مقابل کابینت های مشکی آشپزخانه ایجاد می کند. سه صندلی بار آشپزخانه که در جزیره مرکزی صف آرایی شده اند، طوسی هستند تا در مقابل جزیره سنگ مرمر مشکی، برجسته نشان داده شوند.

اتاق خواب تیره رنگ

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ های مشکی، خاکستری و طوسی طراحی شده و دو چراغ آویز کره ای که در دو طرف دیوار پشت تخت خواب قرار گرفته، جلوه زیبایی را بوجود آورده است.

  • دکوراسیون تیره خانه شماره 2

خانه مدرن بزرگ تیره رنگ

دومین خانه تیره ای که می خواهیم ایده های طراحی آن را برای شما بیان کنیم، دارای متراژ بالایی می باشد که با استفاده از پارتیشن بندی، به بخش های کاربردی و کوچک تر تبدیل شده است.

بخوانید!  مینیمالیسم، سبکی مدرن در دکوراسیون داخلی

عکس ایده های استفاده از رنگ تیره در طراحی خانه مدرن

لامپ های کف یک انتخاب محبوب برای نورپردازی ملایم مبل می باشد. این قسمت نشیمن همچنین دارای نور معلق از سقف، لامپ های دیواری هنری و نور ملایم در قفسه ها و قفسه کتاب مجاور است. پوستر دیواری، منظره ای رویایی در پشت مبل ایجاد کرده است.

طراحی آشپزخانه تیره رنگ

ده ها چراغ آویز به شکل گوی، مانند خاویارهای سفید غول پیکر، در مرکز یک میز غذاخوری در آشپزخانه قرار گرفته است.

کابینت تیره

کابینت های مشکی آشپزخانه، رو به روی میز ناهارخوری قرار گرفته و دیوارپوش بین کابینتی سنگ مرمر سفید، آشپزخانه را به مدرن ترین و لوکس ترین حالت ممکن طراحی نموده است.

آشپزخانه مدرن تیره رنگ

روکش میز ناهارخوری با سنگ مرمر طراحی شده که هارمونی زیبایی با دیوارپوش بین کابینتی ایجاد کرده است. صندلی های مخمل سبز با پایه هایی به رنگ قهوه ای، به زیبایی میز مرمر افزوده است.

اتاق خواب تیره مدرن

تخت آبی نفتی در وسط این اتاق خواب قرار گرفته و آویزهای دکوراتیو به شکل حلقه در دو طرف دیوار مرمری نصب شد است.

دیوارپشت تخت خواب در طراحی تیره

دیوار پشت تخت خواب با دیوارپوشی به طرح سنگ مرمر تزئین شده است. وجود تابلوی هنری، لامپ های آویز، بالش ها و کوسن ها و شال تخت بر زیبایی این بخش از خانه افزوده است.

راهروی خانه تیره رنگ

کمد دیواری لوکسی در راهروی این خانه وجود دارد که از کابینت های شیشه ای با قاب های چوبی تیره و قفسه بندی تشکیل شده است.

حمام مرمری

حمام و سرویس بهداشتی این خانه دارای دکوراسیون شگفت انگیزی نسبت به سبک تیره دیگر بخش های خانه می باشد و از سنگ مرمر سفید پوشیده شده است.

حمام خانه تیره

این خانه دارای حمام و سرویس بهداشتی دیگری نیز می باشد و همانطور که می بینید طرح حمام دوم به روند دکوراسیون تیره برمی گردد. در حمام دوم از کاشی هایی به رنگ سبز تیره استفاده شده و سقف حمام، مشکی می باشد. همچنین کفپوش این حمام دارای یک الگوی چشمگیر سیاه و سفید زیبا است.

  • دکوراسیون تیره خانه شماره 3

دکوراسیون تیره پذیرایی

بیایید به یک سبک تیره دیگر بپردازیم. دیوارهای مشکی مات، جلوه ای قدرتمند را به نمایش می گذارند و رنگ های قهوه ای ظریف تر را که در سرتاسر خانه استفاده می شود، از بین نمی برند و مکانی راحت و زیبا برای استراحت با دوستان و خانواده ایجاد می کنند.

اتاق نشیمن تیره رنگ

قسمت پذیرایی با مبل راحتی و ال شکل به رنگ خنثی و فرشینه ای ساده و مدرن، به سادگی طراحی شده است. در کنار این فضای مدرن، میز و صندلی ناهارخوری قرار دارد که با استفاده از المان های سبک صنعتی مانند فلزات طراحی شده و ریسک تضاد با دیگر بخش ها را به خوبی قبول کرده است؛ اما می بینید که زیبایی آن خارق العاده بوده و سبب ناهماهنگی در خانه نشده است.

بخوانید!  انواع مدل مبل ال شکل کلاسیک و جدید

عکس ایده های استفاده از رنگ تیره در طراحی خانه مدرن

رنگ های تیره در چیدمان های باز و بزرگ مانند این عکس به خوبی کار می کنند. اتاق های بزرگ به نور اجازه می دهند تا از فضای داخلی عبور کند، در حالی که فضاهای کوچک تر می توانند در اثر حجم زیاد دیوارهای تیره، احساس خفگی کنند و در نهایت خانه، کوچک تر به نظر آید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب تیره

روحیه در اتاق خواب اولویت اول را دارد. افراد کم و خاصی به رنگ های تیره برای اتاق خواب علاقه دارند و این رنگ ها به صورت محدود در اتاق خواب استفاده می شوند، زیرا انرژی را از اتاق خواب می گیرند. به همین دلیل باید علاقه زیادی به دکوراسیون های این سبک داشته باشید تا از نتیجه کار راضی شوید.

استفاده از رنگ های تیره در این اتاق به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده و فضایی مینیمال و مدرن را برای دوستداران خاص این سبک و رنگ به ارمغان آورده است.

اتاق خواب به سبک مدرن و تیره

روشنایی غیر مستقیم در گوشه های دیوار، لایه دیگری از زیبایی را به فضا اضافه می کند و شیب های پیچیده ای را در دیوارهای سیاه و ابریشمی ایجاد می نماید.

  • دکوراسیون تیره خانه شماره 4

عکس ایده های استفاده از رنگ تیره در طراحی خانه مدرن

این خانه برای مسابقه ای که توسط شرکت کاشی و سرامیک Keramin هماهنگ شده، طراحی شده و دکوراتور آن، این سرزمین عجایب آرامش بخش سیاه و یاسی را ایجاد کرده است.

دکوراسیون تیره خانه مدرن

طراحی این خانه تاریک است، اما قطعاً کسل کننده نیست. استفاده از مبلمانی با خطوط صاف، سبب بوجود آمدن یک نتیجه بصری متفاوت از هر زاویه شده است.

سالن نشیمن مشکی

بسیاری از جزئیات این خانه در مرزی بین سبک مدرن، کلاسیک و معاصر قرار دارند. لوستر شیشه ای اسپوتنیک و کفپوش تیره جذاب، از جمله این المان ها محسوب می شوند.

راهرو تیره خانه

در راهرو، شیشه مات با نور پس زمینه بنفش می درخشد. این نور، راهی هوشمندانه برای تبدیل یک ویژگی ذخیره سازی روزمره به یک نقطه کانونی منحصربفرد می باشد.

طراحی منحصربفرد آشپزخانه تیره

زمینه ها و قسمت های اصلی خانه، ساده باقی می مانند. این آشپزخانه مستقیماً به نقطه اصلی می رسد؛ بنابراین طراحی آن باید تا حد امکان ساده باشد تا با دکوراسیون قسمت های دیگر ناسازگار نباشد.

اتاق تیره برای خواب

حرکت به سمت اتاق خواب، یک عقب نشینی تاریک و آرامش بخش را نشان می دهد که مجللانه برای یک عصرانه آرامش بخش با کتاب یا فیلم انتخاب شده است.

تخت خواب تیره

لایه های بافت، این فضا را خاص کرده است. تنوع المان ها شامل یک دیوار مات، روکش چوبی ابریشمی بر روی دیوار، کاشی های تیره کف و سرپوش مخمل تخت می باشد.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی ایده های طراحی 4 خانه مدرن به رنگ تیره پرداختیم. امیدواریم از مطالعه و دیدن این عکس نوشته لذت برده باشید. در صورت تمایل می توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد این مطلب با ما اهالی ساختمانچی در میان بگذارید.