آموزش رویت

ساختمانچی

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران اعلام می‌ کنند: بازار جست و جو و معاملات مسکن به دلیل شیوع کرونا تقریبا به حالت نیمه تعطیل در‌آمده است.
اگرچه طبق پیش‌ بینی کارشناسان همچون روال هر ساله بازار معاملات مسکن، این انتظار وجود داشت که حجم معاملات خرید و فروش مسکن در هفته‌ های پایانی سال با رشد مواجه شود اما به نظر می‌رسد شیوع کرونا و نگرانی از ابتلا به این بیماری سبب شده به‌ طور محسوسی حجم مراجعات به بنگاه‌ های املاک در مناطق مختلف شهر تهران کاهش پیدا کند. بخش زیادی از شهروندان که به‌صورت خود خواسته و برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس خود را قرنطینه کرده و فقط برای رفع نیازهای ضروری از خانه خارج می‌ شوند به‌ طور موقت تا پایان یافتن این شرایط و بازگشت به وضعیت عادی به لحاظ سلامتی تصمیم گرفته‌ اند تقاضای خرید یا فروش مسکن خود را به تعویق بیندازند.

این در حالی است که پیش از گسترس این ویروس در سطح شهر، تعداد زیادی از کارشناسان و فعالان بازار مسکن پیش‌ بینی می‌ کردند حجم مراجعات و معاملات خرید و فروش مسکن در هفته‌ های پایانی سال تا حدودی با افزایش روبه رو شود. همچنین برخی از مشاوران املاک عنوان می‌ کنند هیچ مراجعه کننده ای به بنگاه ها وجود ندارد. گروهی از مشاوران املاک پیش‌بینی می‌ کنند حجم جست و جو و مراجعه به بنگاه‌ ها در بازار مسکن تا پایان سال همچنان در همین وضعیت باقی بماند.