خرید متر لیزری بنر آبین
 
adsصدر الکترونیک
نصب سرامیک اسلب

مراحل نصب سرامیک اسلب

arian

kianborna

سرامیک اسلب دارای سایز بزرگی می باشد و امکان شکستن آن در هنگام نصب وجود دارد. نصب سرامیک اسلب به راحتی امکان پذیر نیست و تنها با استفاده از تجهیزات ویژه می توان این کار را انجام داد.

سرامیک کاری با استفاده از سرامیک های بزرگ نیاز به دقت و مهارت دارد و تمام جزئیات باید حین کار رعایت شوند. تنها افراد حرفه ای می توانند سرامیک های بزرگ را بدون این که به آن ها آسیبی وارد شود در کنار هم قرار داده و الگوهای مختلفی به آن ها ببخشند. در این نوشته از ساختمانچی به بررسی مراحل نصب این نوع سرامیک پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

مراحل نصب سرامیک اسلب

سرامیک کاری کف ساختمان با استفاده از سرامیک های اسلب نیازمند رعایت یکسری نکات است که باید به آن ها توجه نمود تا علاوه بر زیبایی و جذابیت، کیفیت کار نیز بالا رود و سطحی یکدست و جذاب ایجاد شود. مراحل نصب سرامیک اسلب و نکات مورد نیاز حین نصب به شرح زیر می باشند:

مراحل نصب سرامیک اسلب

تامین وسایل لازم

اولین مرحله در نصب سرامیک های بزرگ فراهم کردن وسایل و تجهیزات لازم است. با استفاده از این ابزارها و وسایل نه تنها می توان ملات مورد نظر را فراهم نمود، بلکه سرامیک ها را مرتب در کنار هم نصب کرد.

بدون ابزار مورد نیاز نمی توان سرامیک کاری انجام داد، زیرا انجام هر کار نیازمند در اختیار داشتن تجهیزات لازم است. از جمله وسایل سرامیک کاری می توان به گیره، چکش، دستگیره و … اشاره نمود.

آماده سازی کف

آماده سازی کف اتاق از جمله مهم ترین گام در نصب سرامیک به شمار می آید. سطح باید از نظر هموار بودن مورد بررسی قرار گیرد تا زمینه لازم برای چسباندن سرامیک فراهم شود. تا حد امکان سطح را صاف کنید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که کف اتاق پس از سرامیک کاری کمی بالاتر می آید از این رو به تمام قسمت های کف نظیر جلوی درب ها دقت ویژه نمائید. تراز و هموار بودن سطح امری بسیار مهم در بحث سرامیک کاری است، از این رو قبل از نصب سرامیک باید هر گونه ناهمواری صاف گردد.

برش سرامیک اسلب

برای برش سرامیک ها از فرزهای دستی و یا اره های برقی استفاده می شود. تیغه این ابزارها از جنس گرانیت است و با دقت برش کاری را انجام می دهند. با استفاده از آن ها احتمال شکستن سرامیک به حداقل می رسد. بنابراین بعد از اندازه گیری کف نسبت به برش سرامیک ها اقدام نمائید.

تهیه ملات

برای تهیه ملات ساختمانی پس از خرید مواد اولیه، آن ها را با هم مخلوط کرده و تا زمانی که مخلوط یکپارچه نشده به هم زدن ادامه دهید. یکی از ابزارهایی که تولید ملات را به سهولت انجام می دهد همزن الکتریکی است.

هنگامی که به حجم بالایی از ملات نیاز است، برای یکپارچه کردن آن از این ابزار استفاده می شود. ملات وقتی یکدست و یکپارچه باشد باعث می شود سرامیک راحت تر به سطح بچسبد.

پوشش کف با ملات

کف زمین را پس از هموار کردن با ملات بپوشانید. این که ملات صاف و یکدست بوده و حالتی نرم داشته باشد در قابلیت چسبندگی سرامیک به کف اثر مطلوبی خواهد گذاشت.

نصب سرامیک

برای حمل سرامیک های اسلب از دستگیره های مخصوص استفاده کنید. نحوه نصب سرامیک و قرار دادن آن در کف موضوعی بسیار مهم است، زیرا در کیفیت نهایی کار تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. با استفاده از دستگیره سرامیک را در جای خود روی کف قرار دهید.

علاوه بر این که بر روی کف، ملات ریخته می شود، پشت سرامیک ها نیز باید با ملات پوشش داده شود تا سرامیک به خوبی بچسبد. پس از آن که سرامیک ها را در کف قرار دادید ممکن است برخی محل های پشت سرامیک حباب هوا وجود داشته باشد.

برای رفع این حباب ها و چسبندگی کامل سرامیک به کف می توان از چکش های پلاستیکی کمک گرفت. چکش زدن باعث می شوند سرامیک بهتر به دیوار یا کف بچسبد و کیفیت کار افزایش پیدا کند.

برای این که سرامیک ها در کنار یکدیگر محکم تر قرار گیرند می توان از گیره های پلاستیکی استفاده نمود. وقتی یکی از سرامیک ها را نصب کردید، سرامیک دوم را نیز قرار داده و با استفاده از گیره بین آن ها فاصله ایجاد کنید.

نصب سرامیک

بندکشی سرامیک ها

بعد از آن که تمام سرامیک ها بر روی کف نصب شدند، برای پر کردن فاصله بین آن ها از دوغاب استفاده کنید. یک دوغاب مخصوص آماده کنید و سطح سرامیک ها را با آن پوشش دهید. پس از آن که دوغاب به عمق شیارها نفوذ کرد و آن ها را پر نمود، اضافه های آن را از سطح پاک کنید و اجازه دهید ملات موجود در بندها خشک شود.

تمیزکاری سطح

وقتی تمام مراحل سرامیک کاری انجام شد و سرامیک ها به طور کامل نصب شدند، باید گرد و غبار از سطح آن ها پاک شود. سرامیک ها مسلماً در معرض گرد و غبار و مصالح ساختمانی قرار گرفته اند و آلودگی، بیشتر از آن چه که به چشم می آید بر آن ها نشسته است.

بنابراین پس از اتمام کار با استفاده از یک پارچه خشک مواد ساختمانی و دوغاب ها را از سطح سرامیک ها پاک کنید و در نهایت با پارچه ای مرطوب سرامیک ها را براق و تمیز نمائید.

کلام پایانی

امیدواریم با خواندن این نوشته به اهمیت نصب سرامیک اسلب پی برده و نکات آموزنده ای را یاد گرفته باشید. نظرات خود را در مورد این مبحث با ما در میان بگذارید.

در آماده سازی کف برای نصب سرامیک اسلب باید به چه نکاتی توجه داشت؟

تا حد امکان سطح را صاف کنید و این نکته را مد نظر داشته باشید که کف اتاق پس از سرامیک کاری کمی بالاتر می آید از این رو به تمام قسمت های کف نظیر جلوی درب ها دقت ویژه نمائید.

برای رفع حباب های هوای پشت سرامیک نصب شده، چه باید کرد؟

برای رفع این حباب ها و چسبندگی کامل سرامیک به کف می توان از چکش های پلاستیکی کمک گرفت. چکش زدن باعث می شوند سرامیک بهتر به دیوار یا کف بچسبد و کیفیت کار افزایش پیدا کند.

بند کشی سرامیک ها چگونه انجام می شود؟

یک دوغاب مخصوص آماده شده و سطح سرامیک ها را با آن پوشش می دهند پس از آن که دوغاب به عمق شیارها نفوذ کرد اضافه های آن را از سطح پاک کرده و اجازه می دهند ملات موجود در بندها خشک شود.

kavoshfarda

توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ فیسبوک

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و آموزش های ساختمانی، در خبرنامه ساختمانچی عضو شوید2 دیدگاه در “مراحل نصب سرامیک اسلب

سلام
از سرامیک اسلب برای روی کابینت و کانتر هم میشه استفاده کرد
با توجه به تو کار بودن سینک و گاز؟

سلام
از لحاظ استحکام بله ولی خوب لبه های سرامیک مناسب این کار نیستن و جلوه مناسبی در جلوی کار ایجاد نمیکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *