بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

kianborna

arian

khedmatazma

تمامی طیف های رنگ آبی از تیره گرفته تا روشن، برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مناسب می باشند. رنگ آبی از جمله رنگ های آرام بخشی می باشد که می توان در طراحی قسمت های مختلف خانه از آن استفاده کرد. در این جا به بیان ایده هایی در زمینه چگونگی استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی می پرازیم.

استفاده از رنگ آبی در طراحی اسپا حمام

استفاده از رنگ آبی برای طراحی فضای اسپا در حمام رنگ بسیار مناسبی می باشد.اگر نگاهی اجمالی به طراحی اسپاها بیاندازید متوجه خواهید شد که در بیش تر آن ها از رنگ آبی برای رنگ آمیزی دیوار و طراحی فضا استفاده شده است. رنگ آبی به عنوان رنگی آرام بخش شناخته می شود. این تاثیر به دلیل وجود شباهت میان این رنگ و رنگ آسمان و دریا می باشد. توجه داشته باشید که در صورتی که تمایل به استفاده از این رنگ در طراحی فضای اسپا دارید، بهتر است از طیف روشن این رنگ استفاده نمایید. برای تکمیل این طراحی استفاده از یک وسیله روشنایی مناسب را فراموش نکنید.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی در طراحی آشپزخانه

برای استفاده از طیف رنگ آبی برای طراحی آشپزخانه بهتر است به فکر استفاده از کابینت های آبی رنگ باشید. برای انتخاب طیف مناسب از این رنگ بهتر است طیفی که به خاکستری نزدیک است را انتخاب نمایید. اگر در نظر دارید از طیف روشن تر این رنگ برای طراحی آشپزخانه استفاده نمایید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ آبی پاستیلی می باشد.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

اگر برای رنگ آمیزی آشپزخانه از رنگ سفید و رنگ های خنثی استفاده کرده اید ،استفاده از یک جزیره آبی رنگ هر آن چیزی است که برای دستیابی به یک طراحی زیبا به آن نیاز دارید. برای انجام این کار بهتر است از طیف تیره این رنگ استفاده نمایید. اجرا کردن این ایده باعث می شود که فضای آشپزخانه بزرگ تر نشان داده شده و از انسجام بیش تری برخوردار باشد.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

استفاده از الگوهای آبی رنگ

استفاده از الگوهای آبی رنگ انتخاب بسیار مناسبی می باشد. از آن جایی که آبی تاثیرگذاری زیادی دارد، اگر با رنگ های دیگر تلفیق شود متعادل تر به نظر می آید. استفاده از کاغذ دیواری هایی که در آن ها از الگوهای آبی رنگ استفاده شده است، انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن و اتاق خواب می باشد. اگر در ترکیب رنگ فرشی که در اتاق نشیمن از آن استفاده کرده اید نیز رنگ آبی وجود داشته باشد، بدون شک این زیبایی بیش تر خواهد شد. اگر در انتخاب الگوی مناسب دچار تردید هستید، پیشنهاد ما استفاده از الگوهای راه راه عمودی می باشد. استفاده از کاغذ دیواری با الگوهای راه راه عمودی به بلندتر نشان داده سقف نیز کمک می کنند.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی برای رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب

اگر به فکر تغییر رنگ دیوار اتاق خواب هستید، به استفاده از رنگ آبی فکر کنید. اگر از طیف روشن این رنگ استفاده کنید، به طور قطع فضای اتاق بزرگ تر از آن چه که هست به چشم می آید. به همین خاطر بهتر است از طیف روشن این رنگ برای اتاق های کوچک استفاده نمایید. در کنار استفاده از طیف روشن رنگ آبی بهتر است از المان هایی به رنگ خنثی استفاده نمایید. این در حالی است که طیف روشن این رنگ تلفیق مناسبی با المان های رنگ تیره ایجاد می کند. ایجاد کنتراست با انتخاب صحیح رنگ ها در اتاق خواب باعث ایجاد نمای خوبی در فضای اتاق می شود.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

ترکیب و ست کردن

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ آبی علاقمند هستید، استفاده از رنگ آبی تیره را فراموش نکنید. رنگ آبی از جمله رنگ هایی است که طیف های مختلف آن تطبیق پذیری مناسبی با تعداد زیادی از رنگ ها دارند. در کنار استفاده از این رنگ می توانید از صندلی های نارنجی رنگ استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد کنتراست زیبایی می شود و برای استفاده در طراحی مدرن بسیار مناسب می شود. بهتر است از طیف روشن رنگ نارنجی در کنار رنگ آبی تیره استفاده نمایید.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

یکی دیگر از زیباترین ترکیباتی که می توان از آن برای طراحی خانه استفاده کرد، تلفیق طیف مناسبی از رنگ آبی با رنگ های بژ و خاکستری می باشد. استفاده از این ترکیب برای طراحی اتاق خواب بسیار مناسب می باشد. استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ های خنثی باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی برای رنگ آمیزی دیوار

اگر تمایل به اجرای طرحی غالب در اتاق نشیمن دارید، بهتر است از رنگ آبی که برای رنگ آمیزی دیوار از آن استفاده شده است، برای انتخاب مبلمان نیز استفاده نمایید. در کنار آن استفاده از المان های چوبی یا استیل برای در هم شکستن یکنواختی فضای اتاق الزامی می باشد. در طراحی مدرن بیش تر از طیف تیره این رنگ استفاده می شود. استفاده از رنگ آبی فیروزه ای در طراحی اتاق نشیمن نیز می تواند نتیجه بسیار خوب و رضایت بخشی داشته باشد و آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کند.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

استفاده از جزئیات ابی رنگ

استفاده از جزئیات آبی رنگ مانند یک کاناپه آبی تاثیر بسزایی بر زیبایی اتاق می گذارد. استفاده از رنگ های تیره و روشن آبی در کنار یکدیگر باعث ایجاد کنتراست و زیبایی در فضای اتاق می شود. اگر از یک کاناپه آبی رنگ در اتاق نشیمن استفاده نمایید، این کاناپه به نقطه کانونی اتاق تبدیل می شود. در کنار آن استفاده از کوسن های طرح دار را فراموش نکنید. اگر تمایل به اجرایی کردن این ایده در اتاق نشیمن دارید، استفاده از رنگ های خنثی در کنار آن می تواند گزینه خوبی باشد. استفاده از این ترکیب برای اتاق نشیمن های کوچک بسیار مناسب می باشد.

%عکس - طراحی داخلی با استفاده از رنگ آبی

نکات پایانی

رنگ آبی از جمله رنگ هایی است که بسیاری از افراد به استفاده از آن در طراحی داخلی علاقه دارند. این رنگ، رنگ بسیار مناسبی برای استفاده در اتاق خواب و حمام می باشد. استفاده از این رنگ در اتاق خواب باعث ایجاد آرامش و در حمام باعث ایجاد حس و حال دریا می شود. با استفاده از نکات ذکر شده می توانید به یک طراحی زیبا دست یابید.