بنر آبین تبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

arian

khedmatazma

kianborna

آیا شما با سبک مینیمالیسم آشنایی دارید؟ آیا می دانید از چه راهکارهایی در طراحی این سبک استفاده می شود؟  آن چه که در طراحی سبک مینیمالیسم حائز اهمیت می باشد، استفاده از المان هایی با طراحی ساده و عدم ایجاد هرج و مرج در فضای مورد نظر می باشد. در بیش تر موارد استفاده از رنگ های خنثی در طراحی سبک مینیمالیسم بیش تر به چشم می خورد. از آن جایی که در این سبک طراحی از رنگ ها و الگوها استفاده چندان زیادی نمی شود، ممکن است با خود به سردی به همراه داشته باشد. به یاد داشته باشید سبک طراحی خانه شما به نوی می تواند بیانگر نوع شخصیت شما باشد و  ایجاد فضایی گرم در آن در جهت پذیرایی از مهمانان نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در جهت القای گرما به طراحی سبک مینیمالیسم می باشد. بنابراین اگر تمایل به استفاده از این سبک دارید، برای اجرای یک طراحی زیبا و بی نقص در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی دیوار

استفاده از انواع تابلوهای هنری و المان های تزئینی برای طراحی و تزئین دیوار می تواند باعث القای گرما در فضای خانه شود. استفاده از المان هایی که به این منظور که جنبه کاربردی نیز داشته باشد، می توانند گزینه های مناسبی به این منظور باشند. برای مثال استفاده از شلف های دیواری نمونه های مناسبی از این المان ها می باشد. به یاد داشته باشید المانی که به این منظور مورد استفاده قرار می دهید، باعث ایجاد عمق در فضای مورد نظر شود. بهتر است برای انجام این کار از دیوار اصلی که افراد در بدو ورود به خانه با آن رو به رو می شوند، استفاده نمایید. این دیوار می تواند به نقطه کانونی در طراحی داخلی تبدیل شود.

استفاده از المان های طبیعی

استفاده از متریال طبیعی نمونه ای از انواع المان هایی است که به استفاده از آن در طراحی سبک مینیمالیسم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. برای مثال چوب نمونه ای از متریالی است که استفاده از آن در سبک مینیمالیسم باعث القای گرما به فضای اتاق شده و از ایجاد یکنواختی جلوگیری به عمل می آورد. از جمله ایده های دیگری که در جهت القای گرما به فضای اتاق به شما پیشنهاد می کنیم، استفاده از المان هایی است که در ساخت آن ها از برنج استفاده شده است. به یاد داشته باشید که در طراحی سبک مینیمالیست، استفاده از سنگ مرمر می تواد باعث ایجاد فضایی سرد شود.

%عکس - خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

استفاده از بافت های مختلف

ایجاد عمق در فضای مورد نظر از جمله نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید. به نظر شما استفاده از چه راهکارهایی می تواند در جهت ایجاد عمق در فضای اتاق به شما کمک کند؟ استفاده از انواع پارچه ها، فرش، پرده، کوسن و المان هایی از این دست می تواند در ایجاد عمق به فضای مورد نظر به شما کمک کند. بنابراین استفاده ازاین المان ها در طراحی سبک مینیمالیسم را فراموش نکنید.

استفاده از الگوها

استفاده از الگوها در عمق بخشی به فضای مورد نظر و عدم ایجاد یکنواختی مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو استفاده از آن ها در سبک مینیمالیسم می تواند در القای گرما به فضای مورد نظر به شما کمک کند. به این منظور بهتر است از انواع الگوهای ساده استفاده کنید و از استفاده نمونه هایی که طراحی شلوغی دارند خودداری نمایید. استفاده از الگوها در قالب کاغذ دیواری امکان پذیر می باشد. به این منظور بهتر است نمونه یا کاغذ دیواری که از رنگ خنثی در طراحی آن استفاده شده است، استفاده نمایید.%عکس - خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

استفاده از طیف رنگ مناسب

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، از رنگ های خنثی بیش تر در طراحی سبک مینیمالیسم استفاده می شود. رنگ سفید نیز نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید در طراحی سبک مینیمالیست مورد استفاده قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که از طیف رنگ سفید که باعث ایجاد عمق در فضای مورد نظر می شود، استفاده نمایید.%عکس - خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

استفاده از نورپردازی مناسب

رنگ و نورپردازی مناسب دو رکن اساسی در طراحی سبک مینیمالیسم شناخته می شوند. امروزه استفاده از لامپ های ال ای دی که در رنگ های مختلف نیز وجود دارند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. به یاد داشته باشید که برای القای گرما به فضای مورد نظر از وسایل روشنایی با طیف رنگ گرم استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که در سبک مینیمالیسم، از انواع وسایل روشنایی با طراحی ساده استفاده نمایید.

استفاده از رنگ قرمز

بهتر است در کنار استفاده از رنگ های خنثی از یک رنگ گرم نیز استفاده نمایید. این کار می تواند از سردی فضای اتاق کاسته و باعث القای گرما به فضای مورد نظر شود. استفاده ا این رنگ در شکل های مختلف امکان پذیر می باشد. برای مثال شما می توانید از آن برای رنگ آمیزی دیوار غالب، رنگ آمیزی سقف، استفاده از کوسن هایی به این رنگ و غیره استفاده نمایید. استفاده از این ایده ها می تواند بدون ایجاد هرج و مرج باعث القای گرما به فضای اتاق شود.%عکس - خانه ای گرم و صمیمی به سبک مینیمال

نکات پایانی

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در جهت القای گرما به فضایی است که از سبک مینیمالیسم در ان استفاده شده است. آیا شما به استفاده از این سبک در طراحی داخلی علاقمند هستید؟ همان طور که مشاهده کردید، استفاده از راهکارهای ارائه شده می تواند باعث ایجاد نمایی زیبا و گرم در طراحی سبک مینیمالیسم شود. در صورت تمایل می توانی دنقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.