%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

بهترین ایده های نصب پرده

kianborna

چه شما یک پنجره در فرورفتگی دیوار داشته باشد، چه یک پنجره عریض و بزرگ، به دنبال بهترین راهکار برای پوشش و یا تزئین آن بگردید. از پرده ها و آویزها گرفته تا نورگیرهای رومی بهترین ایده ها را برای پوشش پنجره ها انتخاب نموده ایم تا شما را در تزئین پنجره های خانه راهنمایی کنیم. برای آگاهی از مدل های مختلف پرده به نوشته مدل های مختلف پرده در ساختمانچی مراجعه نمائید.

آیا به دنبال ایده های جذاب برای پوشش پنجره میباشید؟ پنجره ها مهمترین اجزای یک ساختمان هستند زیرا نور و روشنایی را وارد فضا کرده و مانع از تاریکی می شوند. علاوه بر آن به ساکنین این اجازه را می دهند که فضای بیرون از خانه را به تماشا بنشیند و از منظره های زیبا لذت ببرند. شما باید در انتخاب پوشش مناسب برای پنجره دقت کنید زیرا نه تنها طرح آن باید جذاب باشد بلکه بتواند به میزان کافی نور را وارد اتاق کند. برای اینکه نور کافی وارد اتاق شود بهتر است از پرده های متحرک برای پنجره استفاده نمود تا بتوان در مواقع لزوم اتاق را تاریک کرد و یا با کنار کشیدن پرده ها آن را روشن نمود.

قبل از آنکه پرده را نصب کنید ابتدا باید پنجره را تمیز کنید. با تمیز کردن پنجره ها از شر تارهای عنکبوت، گرد و غبار، اثر انگشت و آلودگی ها رها خواهید شد. پرده کرکره ای رایج ترین نوع پرده است که در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این پرده ها در رنگ های مختلف و با متریال های گوناگون ساخته می شوند و با انواع پنجره ها با سایزهای مختلف همخوانی دارند.

پرده حریر

برخلاف پرده های قیطان دار سنتی، پرده های حریر که از پارچه های بسیار نازک و ابریشمی تهیه شده اند، بهترین انتخاب برای پوشش پنجره اتاق هایی می باشد که حضور نور باید در آنها حس شود اما نباید به اندازه ای نازک باشند که بتوان به راحتی از پشت آنها جزئیات را دید. از یک میله باریک استفاده کنید که با عرض پنجره مطابقت داشته باشد. پرده حریر وزن سبکی دارد و یک میله باریک می تواند آن را به خوبی نگه دارد.%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

پرده والان دار

برای ایجاد یک نمای بسیار زیبا برای پنجره از پرده های والان دار استفاده کنید. یک والان پهن بر روی پرده ای نازک طراحی کنید. به اتاق خواب زیر نگاهی بیندازید. همانطور که مشاهده می کنید طرح بالشت های روی تخت همانند طرح والان می باشد و همین امر باعث شده دکوراسیون اتاق زیبا به نظر بیاید و هارمونی بی نظیری بین رنگ های موجود در این اتاق مشاهده شود.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

پرده تک لایه

برای ایجاد سبک مدرن در اتاق، اگر اندازه پنجره ها بزرگ است می توانید به جای پرده های سنگین چند لایه و پر زرق و برق از پرده تک لایه استفاده کنید. این پرده را به صورت آزاد و رها نصب کنید و برای آن گیره تعبیه نکنید. آویزان بودن پرده ها و جمع نکردن آن ها در گوشه حسی از آرامش به فضا منتقل می کند. برای اینکه فضا را زیباتر نشان دهید ارتفاع پرده را بلندتر بگیرید تا لبه آن بر روی زمین قرار گیرد.%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

پرده دو رنگ

پرده دو رنگ بهترین انتخاب برای پنجره اتاق می باشد. پرده ای که طرح و رنگ پشت و روی آن متفاوت است اگر همانند تصویر زیر نصب شود جلوه ای بی نظیر به اتاق می بخشد. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید میله پرده بلندتر در نظر گرفته شده زیرا با این کار عرض پنجره بیشتر به نظر می آید و پرده ها کنارتر رفته و نور بیشتری وارد فضا می شود. میله پرده باید بسیار ساده و نازک باشد تا توجه ببیندگان فقط به پرده معطوف شود، اینگونه پرده ها زیباتر به چشم می آیند. گیره هایی که در دو طرف پرده قرار دارند باعث می شوند هنگام جمع کردن پرده لایه زیرین بیشتر در مuرض دید قرار گیرد.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

پرده حاشیه دار

پارچه های حاشیه دار جلوه زیبایی به پنجره اتاق می بخشند و نمای آن را متفاوت نشان می دهند. دو سوم ارتفاع پرده را پارچه ساده و یک سوم باقی مانده در پایین را به پارچه طرح دار اختصاص دهید. با انجام اینکار از نظر بصری این نوع پرده بسیار متفاوت و بی نظیر خواهد بود و حسی از زیبایی و گرما به فضا می بخشد. اگر در زیر پرده، شوفاژ قرار گرفته، پرده را چند سانت بالاتر از آن نصب کنید تا مانع از ورود گرما به اتاق نشود. در انتخاب رنگ و طرح پارچه برای این پرده دقت کنید زیرا باید رنگ دو پارچه با یکدیگر همخوانی داشته باشد.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

پرده قرینه

به تصویر زیر نگاه کنید. این پرده به صورت قرینه طراحی شده و از آویزهای جفت برای بستن آنها استفاده شده است. انتخاب رنگ پرده بر اساس الگوی رنگ اتاق دکوراسیون این اتاق خواب را زیبا جلوه داده است. برای جذابیت بیشتر پرده از یک میله استیل براق استفاده شده که از سوراخ های تعبیه شده در بالای پرده عبور کرده است. در نصب پرده باید به تمام جزئیات دقت شود. رنگ این پرده، نوع میله و آویزهای آن کاملاً با فضا هارمونی دارند. انتخاب پرده اتاق خواب کاملاً سلیقه ای است اما پرده قرینه نوعی آرامش ذهنی ایجاد می کند.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

نصب پرده با دو میله

نصب پرده با استفاده از دو میله به این معنی است که شما می توانید پرده حریر و پارچه ای را برای پوشش پنجره بر روی هم استفاده کنید. برای اینکه جلوه این نوع پرده زیباتر به نظر بیاید باید پارچه حریر را به اندازه ارتفاع پنجره در نظر بگیرید و ارتفاع پارچه معمولی را تا زمین اندازه بزنید.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده

 

پرده موج دار

موج های ملایم پارچه بسیار شیک به نظر می رسند و نصب پرده های این چنینی آسان است. به تصویر زیر نگاه کنید. انتخاب این پارچه طرح دار برای پرده ایده ای بسیار جالب و خلاقانه است. هنگامی که طرح های عمودی رو قرار میگیرند، پرده جلوه بی نظیری پیدا می کند. با استفاده از این مدل پرده به راحتی می توان اتاق را روشن و یا تاریک کرد زیرا به راحتی باز و بسته می شوند. هنگام خرید این پرده ها حتماً به طرح روی آنها دقت کنید زیرا این طرح ها هستند که زیبایی را به نمایش می گذارند.

%عکس - بهترین ایده های نصب پرده