بنر آبینتبلیغات
 
بنر کی پلاس تبلیغات
%عکس - چگونه پرده را در خانه نصب کنیم؟

چگونه پرده را در خانه نصب کنیم؟

kianborna

arian

khedmatazma

دکوراسیون داخلی از جمله موضوعاتی ست که صاحب خانه ها همواره بدان توجه دارند و به دنبال راه های اجرای آن در خانه های خود هستند. عناصر مختلفی در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش دارند که یکی از آنها پرده می باشد. پرده یک عنصر دکوراتیو در طراحی داخلی محسوب می شود که علاوه بر ایجاد یک حریم خصوصی نمای خانه را جذاب تر و شکیل تر جلوه می دهد.

%عکس - چگونه پرده را در خانه نصب کنیم؟

پرده ها در انواع مدل ها, طرح ها و رنگ ها در بازار یافت می شوند و به دلیل تنوع بالای آنها هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب با دکوراسیون مورد نظر وجود ندارد. شما می توانید بر اساس سبک دکوراسیون خانه خود که مدرن, سنتی یا کلاسیک است اقدام به انتخاب پرده نمائید و با نصب آن زیبایی را برای منزل به ارمغان آورید.

انجام این کار باید بر اساس اصول و اندازه های درست انجام شود، زیرا نصب نامناسب از میزان زیبایی و ظرافت آن می کاهد. نصب پرده موضوعی ست که بسیار حائز اهمیت بوده بنابراین با توجه به فضای اتاق و اندازه گیری پنجره ها اقدام به انتخاب و نصب پرده نمائید. در این نوشته از ساختمانچی سعی کردیم مراحل انجام این کار را به شما معرفی نمائیم تا با مطالعه آنها راحت تر اقدام به انتخاب پرده برای خانه خود کنید. این مراحل به شرح زیر می باشند. با ما همراه باشید.

%عکس - چگونه پرده را در خانه نصب کنیم؟

مدل پرده را مشخص کنید

قبل از اینکه در مورد نصب پرده فکر کنید در ابتدا باید در مورد مدل آن تصمیم گیری کنید. مدل های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که با توجه به دکوراسیون خانه خود می توانید از بین آنها مدلی که مورد علاقه شماست را انتخاب نمائید.

ارتفاع و عرض پرده را تعین کنید

والان پرده نیاز به فضای کافی دارد تا پنجره و میل پرده را کامل پوشش دهد. عرض پرده را همیشه حدود 2 الی 2/30 برابر پنجره اندازه بزنید. عرض و ارتفاع پرده به مدل میل پرده ای که می خواهید نصب کنید بستگی دارد. پرده های تمام قد باید حدود 4 الی 6 اینچ بیشتر از فاصله بین میل پرده و پنجره باشد.

نوع میل پرده را انتخاب کنید

یکی از رایج ترین گزینه ها برای انتخاب میل پرده میله کلاسیک است که توسط قلاب به دیوار وصل می شود. علاوه بر آن شما می توانید از میله های U شکلی که به دیوار پیچ می شوند استفاده کنید. نوع دیگری از میل پرده ها نیز در بازار وجود دارند که که مستقیماً به قاب پنجره متصل می شوند. این نوع میل پرده ارزان ترین نوع میل پرده است و تنها می تواند پرده های سبک وزن را تحمل کند.

مشخص کنید میل پرده را کجا می خواهید وصل کنید

مکان قرارگیری میل پرده برای مدل های مختلف پرده متفاوت است. محل قرارگیری میل پرده را به دقت اندازه گیری کرده و جای آن را نشانه گذاری کنید تا به راحتی بتوانید آن را نصب نمائید. اگر می خواهید والان نصب کنید میل پرده شما باید 2 تا 4 اینچ بالاتر از قاب پنجره قرار گیرد. دقت کنید فضای کافی برای پایین والان در نظر گرفته شود تا بالای قاب پنجره را بتوان به طور کامل پوشش داد. هر چه میل پرده را بالاتر نصب و پرده را آویزان کنید اتاق بلندتر به نظر می آید.

پرده را نصب کنید

بعد از نصب میل پرده با توجه به مدل پرده ای که انتخاب کرده اید اقدام به نصب پرده نمائید. در نصب پرده های چند لایه دقت کنید زیرا نحوه قرارگیری و نصب آنها تاثیر بسیاری در نمای آنها خواهد داشت.