آموزش رویت

ساختمانچی

محمود محمود زاده بیان کرد: اکنون ثبت‌نام مسکن‌ملی برای متقاضیان هیچ شهری انجام نمی‌شود و با نصب تدریجی اینترنت در استان‌های کشور به زودی زمان آغاز مجدد ثبت نام مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: تا زمان اتصال اینترنت همه شهرها و استان‌های کشور به اینترنت پرسرعت این شرایط ادامه خواهد داشت و ثبت نام مسکن ملی انجام نخواهد شد.

محمودزاده گفت: متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی‌مسکن در صورت مراجعه به سایت با این پیغام مواجه می‌شوند که ثبت نام در هیچ شهری فعال نیست.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از آنجایی که اتصال اینترنت در برخی استان‌ها انجام شده و در برخی استان‌ها وصل نشده است، نمی‌توانیم ثبت نام مسکن ملی را آغاز کنیم.

وی افزود: وزارت راه‌ و شهرسازی به دنبال فرصت برابر برای ثبت‌نام متقاضیان مسکن هست و از آنجایی که حتی سرعت اینترنت در همه جا یکسان نیست تا زمانی که شرایط به حالت قبل بازنگردد ثبت نام مسکن ملی متوقف است.

این مقام مسئول به شهر تهران اشاره کرد و گفت: هم اکنون در مناطق مختلف پایتخت سرعت اینترنت متفاوت است که این وضعیت، باعث نابرابری در زمان ثبت نام مسکن ملی می شود.

محمودزاده خبرداد که تاکنون ثبت‌نام مسکن ملی در هشت استان کشور انجام شده و مرحله بعدی ثبت نام مربوط به استان‌های یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری است و زمان بازگشایی سامانه برای ثبت نام در سه استان فوق اعلام خواهد شد.

محمودزاده در خصوص پیش‌بینی زمان آغاز مجدد ثبت نام مسکن ملی، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم تا روز سه شنبه و با اتصال کل کشور به اینترنت خانگی و همچنین اتصال دیتای موبایل شرایط برای ثبت نام در سامانه مسکن ملی فراهم شود.

بخوانید!  از برگزاری نمایشگاه ساختمان در دوران کرونا تا خروج مصالح از بورس

وی تاکید کرد که سامانه مسکن ملی مشکلی ندارد و وزارت راه آمادگی کامل برای ثبت نام استان‌های باقی مانده را دارد اما از آنجایی که فرصت‌ها در استان‌های مختلف برابر نیست تا زمان اتصال کامل انیترنت این شرایط ادامه دارد.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین