سهندسازه

نخستن اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور، اواخر این هفته در شیراز برگزار می شود.

مدیر اجرایی نخستین اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور، در جمع خبرنگاران گفت: این اجلاس با هدف تبیین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان، روزهای 22 و 23 آبان در مجتمع فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز برگزار می گردد.

محمد هادی رسول اف با بیان اینکه در این اجلاس مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی صنعت ساختمان حضور خواهند داشت، افزود: شرکت کنندگان این اجلاس از استان‌های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد خوزستان خواهند بود.

رسول‌اف بیان کرد: پانل معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بافت تاریخی شیراز، شهر سلامت شیراز و تور بازدید از بافت تاریخی شیراز از پانل ها و برنامه های جانبی این اجلاس است.

هم چنین حسین پور اسدی، دبیر اجلاس و عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس، اذعان نمود: هدف از برگزاری این اجلاس هماهنگی و تبیین طرح‌ها جدید دولت در حوزه مسکن، بررسی و ارائه راهکارهای برای رفع موانع موجود در رونق بخش صنعت ساختمان و بررسی وضعیت اقتصادی ساختمان به لحاظ قیمت تمام شده، استفاده از فناوری‌های جدید، انرژی‌های تجدیدپذیر است.

پور اسدی عنوان کرد: نزدیک به 250 شغل به صنعت ساختمان مرتبط است بنابراین رونق گرفتن هرچه بیشتر  بخش ساختمان یعنی رونق گرفتن بخش‌های مختلف جامعه و می‌توان از این طریق فعالین در این حوزه را دچار تحول اقتصادی و اجتماعی کرد.

وی تاکید کرد: قطعا با یک همایش و اجلاس دو روزه به هدف نهایی خودمان نمی‌رسیم و برگزاری این اجلاس شروع کار است و امیدواریم که در آینده نه چندان دور بتوانیم با به کارگیری سیاست‌های درست صنعت ساختمان را از رکود خارج کنیم.

بخوانید!  یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری

پوراسدی با بیان اینکه برنامه‌ریزی اجلاس در دو روز انجام شده که روز اول به چالش‌ها و موانع پیش روی رونق صنعت ساختمان، طرح‌های جدید دولت، بافت های ناکارآمد شهری، توسعه شهری و غیره پرداخته می‌شود، گفت: در روز دوم تمرکز اجلاس روی بافت‌های ناکارآمد شهری و بافت‌های فرسوده شهری می باشد و امید است بسته‌‌هایی که در استان‌های جنوبی برای این امر آماده شده توانایی جذب سرمایه‌گذارها را داشته باشد و آن ها را ترغیب کند.

او ادامه داد: خیلی از سرمایه‌گذارها ادعا می‌کنند که بسیاری از قوانین، بخش‌نامه، آیین‌نامه‌ها، نظام‌نامه‌ها و ضوابطی که از بخش دولتی صادر می‌شود جذابیتی برای سرمایه‌گذار ندارد و آن ها را دلسرد می‌کند و یکی از اهداف اصلی ما در این اجلاس بررسی همین موضوع می باشد.