آموزش رویت

ساختمانچی

در این مقاله به بررسی راه حل موفقیت در آزمون نظام مهندسی ساختمان و روش کلیدواژه در جلسه آزمون ورود به حرفه مهندسان پایه 3 می‌پردازیم. آزمون‌ ورود به حرفه مهندسان پایه سه یا همان آزمون نظام مهندسی ساختمان هر ساله به‌صورت سراسری کشوری در دو نوبت توسط دفتر مقررات ملی ساختمان؛ وزارت راه و شهرسازی و زیر نظر سازمان سنجش برگزار می‌شود، مهندسین رشته‌های هفتگانه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، بعد از شرکت در این آزمون و کسب نمره حد نصاب، پروانه صلاحیت حرفه‌ای یا همان حق امضای مهندسی را کسب می‌کنند. آزمون تستی و به‌صورت کاملاً جزوه باز (Open Book) بوده و منابع آزمون که همان کتاب‌های سبز رنگ مباحث مقررات ملی ساختمان به همراه قانون نظام مهندسی و چند منبع مشخص دیگر مربوط به انتشارات دفتر مقررات ملی ساختمان می‌باشند که از طرف این دفتر بر اساس سال روی جلد مباحث در زمان ثبت‌نام به‌عنوان منابع آزمون نظام مهندسی آن دوره اعلام می‌شوند.

با توجه به حجم بالای منابع  که در برخی رشته‌ها مثل آزمون صلاحیت اجرا عمران و اجرا معماری تعداد کتاب‌های منابع نزدیک 30 جلد است، حتی در آزمون‌هایی مثل نظارت و طراحی سایر رشته‌ها مثل برق و مکانیک و رشته‌های تک آزمون مثل نقشه برداری و شهرسازی نیز حداقل تعداد منابع حدود 10 مبحث است. با این حجم کتاب‌ها و محدود بودن زمان آزمون سر جلسه که مدت پاسخگویی را بر اساس حد نصاب قبولی 50% تنظیم کرده‌اند، در عمل آزمون نظام مهندسی تبدیل به آزمون سرعت عمل شده است و دقت فراوانی در پاسخگویی و تمرکز روی نکات انحرافی سؤالات دارد.

بخوانید!  خرید و فروش سیمان پاکتی و فله در الومتریال

عکس بررسی راه حل موفقیت در آزمون نظام مهندسی

تنها راه حلی که موفقیت و کارایی خود را برای پاسخگویی سریع و دقیق به سؤالات آزمون نظام مهندسی اثبات کرده است روش کلیدواژه است. در بین کلیدواژه‌های موجود، کلیدواژه سازه پلاس مربوط به سایت  sazeplus.com(در همه رشته‌ها) عملکرد بالای پوشش سؤالات در آزمون‌های سال‌های اخیر را داشته است. خصوصاً در چند دوره آخر آزمون نظام مهندسی که سؤالات بیشتر مفهومی شده‌اند، کلیدواژه مفهومی سازه پلاس کارنامه‌های بالای 70-80% داشته و رضایت چشمگیر داوطلبین دوره‌های گذشته را کسب کرده است. این کلیدواژه تنها کلیدواژه معرفی شده توسط مؤسسات آموزشی و اساتید دوره‌های ورود به حرفه آموزشگاه‌ها است.

کلیدواژه فهرست لغت‌نامه‌‌ای از واژه‌ها و اصطلاحات و کلمات کلیدی متن منابع بوده که شماره مبحث و شماره صفحه/صفحات هر واژه جلوی آن مشخص شده است و از ورق زدن بیهوده کتاب و اتلاف وقت داوطلبین در سر جلسه آزمون جلوگیری می‌کند. از مزیت‌های انحصاری کلیدواژه سازه پلاس، جدولی بودن و داشتن واژه‌های مفهومی و اصطلاحات به همراه فهرست الفبایی دو حرفی برای جستجوی سریع بوده که در کنار مفهومی بودن، ارتباط با داوطلبین و گرفتن واژه‌های جدید، هر دوره به‌روزرسانی شده تا کامل‌ترین و بروزترین کلیدواژه بر اساس سال روی جلد مباحث همان دوره ارائه شود، کلیدواژه سازه پلاس در دو حالت مجموعه‌ای (کلیدواژه نظارت، کلیدواژه اجرا، کلیدواژه جامع و..) و کلیدواژه تکی (کلیدواژه مبحث شماره…) بنا به سلیقه داوطلبین مختلف آماده کرده است. تا داوطلبین با به همراه داشتن کلید واژه کامل در جلسه آزمون، موفقیت خود در اخذ صلاحیت‌های مربوطه در آزمون ورود به حرفه مهندسان را تضمین کنند.عکس بررسی راه حل موفقیت در آزمون نظام مهندسی

از روش‌های توصیه شده برای آمادگی آزمون و نحوه مطالعه، مرور روزنامه‌وار کل منابع (باهدف آشنایی با کلیت و ساختار هر مبحث) و سپس تمرین “سؤالات مبحث به مبحث” با کلیدواژه سازه پلاس، در شرایط زمانی آزمون است.

بخوانید!  پودرسازان اطلس، تولیدکننده انواع پودر سنگ و آهک

با آرزوی موفقیت داوطلبین در آزمون نظام مهندسی